Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik lányos bugyipelenkát...

Melyik lányos bugyipelenkát válasszuk? Huggies pull up/ Pampers easy up dora vagy a pónis? Az utolsó kettő egyáltalán ugyan az csak más mintával?

Figyelt kérdés
Kislányom a 4-es méretet használja. Eddig a Huggies hercegnőset használtuk, de kicsit zavaró, hogy nagyon kicsi a kiszerelése. Ma láttam, hogy a Pampersnek is van Dora mintás és neten láttam, hogy ugyan ezekből van Pónis (én kicsi pónim) mintával is. Szeretném megkérdezni, hogy tudja-e valaki mi a különbség a Huggies és a Pampersek között. Ugyan úgy pisijelzősek? Eléggé puha az oldala mint a Huggiesnak? Ez 52 db a huggies pedig 16... Nekem nincs jogsim és messzebb van ahol venni tudom míg a másik néhány méterre és ha éppen elfogyna nem kell pánikriadót fújni, ha a párom éppen dolgozik és nem tud elmenni érte... Valamennyivel olcsóbb is, de ha rosszabb minőségű, másabb alakú, vagy nem gumis körben...esetleg nincs rajta olyan jelző... úgy maradna minden a régiben. Azért nem vettem le a polcról, mert érzkeny bűrő a kislányom és Huggies pelenkán kívül még nem adtam rá soha másat, mert a doktronőnk az első napokban figyelmeztetett, hogy a gyakori márkacsere miatt kiütésesek lehetnek, viszont már közel egy éves és már nem érzékeny ha pl valaki úgy öleli meg őt, hogy a ruhája nem a mi mosószerünkkel van mosva mint ahogyan régebben... az ajánlott ,,1 éves" fokozott odefigyelésnek is lassan vége és mivel már hónapok óta nem tapasztaltam hasonlót és ha pampers easy up pelusa megfelelne a huggies pull up pelusának akkor meg merném próbálni, mert sok előnye lehetne. Kérlek titeket aki ismeri kérlek írjon! esetleg más fajta rózsaszín és nagyon csajos szép bugyipelus ami jó minőségű?(pl libero???) A minta a szép szoknyácskák miatt praktikus, mert így nem rakok alá bugyit... Köszönöm!
2012. júl. 17. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

:))))

hát Te életedben nem mosnál textil pelenkát az tuti ...

nem pattogzik ki a gyerek idegenektől :)))

komolyan ,szánalmas .

2012. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi Liberozunk a kezdetektől. (1x vettem Huggiest és Pamperst az elején)

Bugyipelust soha nem vettem mást, ez nekünk tökéletes.

Úgyhogy gőzöm sincs, hogy a többi milyen.

A Libero gyakran csinál limitált kiadást, legutóbb "Love kollekció" volt. Szivecskés, virágos, madaras, meg mittudom én még milyen pelusok voltak a csomagban.

Amúgy pedig teljesen unisex a minta rajta. Zsiráf, nyuszi...

2012. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi Pamperst használunk, a Pónis és a Dórás ugyanaz, csak utóbbi már újabb.

Én szeretem, nekem egy dolog hiányzik róla, az a ragasztó csík. Így amikor leveszem, nem tudom össze ragasztani.

Amúgy puha, jól szellőzik, sosem pállott be alatta a kislányom, pedig pont a kánikulában használtuk mi is. Szoknya alá praktikus. Meg én alváshoz szeretem, mert nem nyúzza el magán.

Annyi, hogy a Dórásnál minden 2. darab hátulja kék. Hogy miért, nem tudom, de én azt használom otthonra, a virágosat meg ha megyünk valahova. :)

2012. júl. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 10 hónapos lányomnak Dorást vettem, de úgy tűnik túl vastag! Az első és egyben utolsó csomag amit megvettem, használ majd hagyományos Pampers active babyt. Amúgy a Dora mindig benne van a fenekében az egyik fele, úgyhogy ha jön egy trotyi, akkor ki is jön belőle. A többit nem használtam.
2012. júl. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Kedves első, (elnézést az OFFért), de jó ha tudod, hogy van gyerek, aki kipattogzik, ha idegen mosószerrel érintkezik, ebben semmi megdöbbentő nincs. Textilpelenkát meg ugyan minek mosna...
2012. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a Huggies bugyipelusról váltottunk a Dorás Pampersre, elsősorban azért, mert a Huggiesnál engem nagyon zavart, hogy mindkét oldalon tépőzáras, nekem rendszeresen szétnyílt, amikor próbáltam álló helyzetben beleléptetni a gyereket majd felhúzni rá. (Ez a sima pull up változat volt, nem a hercegnős, mert az ha jól tudom az a bilire szoktató pelus, azért jelzi, ha tele van és talán nedvesebb is marad, hogy a baba is érezze - nekünk nem a bilire szoktatás miatt kellett, hanem mert lehetetlen volt hátára fektetni bőgés nélkül...) A Libero bugyipelust is próbáltuk, az nekem túl vastag volt, bár a Pampers Dora sem olyan vékony (főleg elöl, a hasánál van benne felesleges nedvszívó anyag). Amúgy maximálisan elégedett vagyok vele, nincs benne balzsam, mint a többi Pampersben (ami allergiát okozhat az erre hajlamosaknál), jól szív, pihe-puha és nagyon szép rózsaszín, elöl-hátul (a Libero unisex, sima fehér, lila-zöld mintákkal, ha jól emlékszem)!
2012. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Közben sikerült találnom néhány külföldi összehasonlító cikket és azt hiszem marad a Huggies.


Első: Nem értem miért kéne mosnom a pelenkát ha rátehetek eldobhatót is...miért kéne felálljak és a tv-t azon kapcsolgatnom, ha valaki feltalálta a távirányítót... De jól látod! Nem mostam még pelenkát, ahogyan szerintem velem együtt rengeteg anyuka nem mosott még életében ilyet. Ellenben természetesen szaros kisruhát rengeteget... tehát a szaros textildarab kimosása nem okoz problémát, ha erre akartál utalni.

A mosószerükre allergiás mert nekünk kifejezetten érzékenybőrű kisbabáknak Hippoallergén mosószert kell neki is és magunknak is használnunk. Így mikor valaki jött látogatóba és jól összeölelgette a mosószertől kiütést kapott ami nem ,,elmélet" hanem tény és megtörtént dolog. Egyébként kiömlött néhány naposan a gyógyszertári fürdetőkre is így aóta abból is hippoallergént használunk folyamatosan...természetesen kihívtam a gyerekorvosunkat mikor ezek jelentkeztek és ő állapította meg minden esetben. Hogy mi és ki szánalmas abba pedig nem szeretnék belemenni... Örülj neki, hogy neked nem sikerült megismerkedned és még hallanod sem ilyen jellegű allergiáról, örülj annak, hogy nem kell havi 50e ft-ot költened csak arra, hogy a gyereked úgy nézzen ki mint egy átlagos kisbaba és ne szenvedjen (minden amivel találkozhat hippoallergénnek kellett lennie ezeket pedig nem kapod meg tb-re és még akkor nem evett, nem ivott...stb)

Az pedig, hogy nem tudtál hozzászólni érdemi válasszal a kérdésemhez, de azért butaságot kötekedésből mégis írtál pedig megerősíti bennem alacsony értelmi képességed feltételezését aminek a szintjére nem szeretni lealacsonyodni(azaz erre a szinte csak feküdni lehetne). Én kizárólag olyan partnerrel vagyok hajéandó vitatkozni, akikkel érdemes intelektuális vitába belemenni és érvekkel-ellenérvekkel meggyőzni a másik felet az igazunkról. Ezzel én be is fejeztem, nincsen több rád szánt időm. Köszönöm!



A leszokató pelus nálunk ugyan úgy bír 12 órát éjszakára (vagyis inkább 10-et mert annyit alszik)... Mi is használtuk egy időben a sima bugyipelust amíg ki nem próbáltuk ezt és nagyon bevállt.

Rá is nagyon-nagyon nehéz felkönyörögni a pelenkát és amíg az egyik oldalon összeragasztanám a hagyományos pelust addig a másikon elszökik. Így megváltás volt a bugyipelus kipróbálása. Ugyan az a kettőnek a belső kialakítása és ugyan olyan vékony (ahogy tetszik vastag) és ugyan annyit is bír a hercegnős és a micimackós. Még a belső betét is benne van ami akkor látszik, ha már belepisilt, hogy ne érezze a nedvességet. Az pedig nagyon aranyos, hogy eltűnik a minta, ha megtelik pisivel. Ráadásúl elsősorban apukának a legjobb, mert régebben ha fontos elintézni valóm volt és egyedül volt vele nem igazán értette meg, hogy mikor számít ,,telinek" a pelenka és mire hazajöttem szegényke már tocsogott benne és csak akkor cserélte amikor már minden pisi volt... Ez legalább egyértelmű így és magától szó nélkül, ha észreveszi, hogy a minta eltűnt már viszi is cserélni. Én már kénytelen vagyok úgy ráadni, hogy az ölembe terítek egy hordozható pelenkázófeltétet és odaültetem (ez bekenés után már csak a tiszta ráadására igaz) és mint egy nadrágot akár mintha magamra húznám fel úgy adom rá. Ez így pedig másodpercek alatt kész és nem kell kinlódni. Nekem az oldalán levő ragacs az nagyon tetszik, mert össze kell tekernem a pelust, hogy a pelenkakuka nyakán átpasszírozzam. Ha nem lenne akkor tiszta kaki lenne minden miközben belenyomom. A huggiesnak az összehasonlítónál azt írták, hogy nagyobb a felszívó terület mint a Pampersnek. Azt hiszem, hogy tényleg maradunk ennél. Veszek 1-2 csomaggal többet és berakom tartaléknak. Bár elvileg van kiszállítás a brendonban is és megkérdezem ma, hogy ha vészhelyzet van akkor vásárolhatok-e úgy. De a Pampersről így már lemondtam. Nem éri meg így kockáztatnom, hogy kipattogjon a kis feneke és ha nem lenne jó akkor nem szenvednék azzal, hogy azt az 52 db-ot mind elhasználgassam...

Köszönöm a sok választ! Aki még keresi a kettő közötti különbséget annak számára még hasznos lehet, hogy a Pampersnek sokkal magasabb a combnál a bevágása és felszívó terület nincs elöl végig oldalt is csak egy csíkban míg a huggiesnak jobban zár a combja és az egész tele van olyan zselével... Szerintem azonban lesz akinek ez és lesz akinek a másik lesz a nyerő...

2012. júl. 18. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!