Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik el egy napotok a...

Hogy telik el egy napotok a kisbabátokkal?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi igazából,miket csináltok mi a napi program,főleg pár hetes babásokra vagyok kíváncsi! :)
2012. júl. 18. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes a babám,mi még csak eszünk meg alszunk.Hihetetlenül angyali kisfiam van,sohase sír vagy hisztizik,óriási szerencsénk van,éjszaka is csak egyszer kel fel enni.Velük még túl sok mindent szerintem nem lehet csinálni.A fürdetés az amit még nagyon imád!
2012. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor pár hetes volt (most 10 hónapos):

Reggel 7 körül kelt, evett. Utána visszaaludt 1-2 órát. Mosás berakása, teregetés, stb. Mikor felkelt akkor evett, peluscsere, átöltözés, játék a szőnyegen, tornáztatás. Ezután evés, alvás, vagy indultunk a nagyért a suliba. Kb. 13-14 óra körül. Ilyenkor volt mindig a napi séta, attól függően, hogy hányra mentünk az iskolába, volt-e nagynak valami különórája, elintéztük a bevásárlást, postát, ilyesmiket, ő meg jóízűen aludt a babakocsiban. Mikor hazaértünk vagy evett, vagy aludt. Csináltam valami vacsorát közben, és leckét írtunk a naggyal. Felkelés után játék, aztán 8 körül fürdetés, evés, alvás. Napi 5-6-szor evett, aztán ez mostanra 4-re csökkent, de nem aggódom, mert jó súlyban van.:)

2012. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kiki01 ***** válasza:
100%
Pár hetesen még az én kislányom is sokat aludt, igaz, éjszaka 3 óránként felkelt, de a reggeli kelés csak olyan 8 körül volt (ehhez képest most nem kel fel éjjel, de reggel már 5-kor), szopi, peluscsere, alvás délig, utána szopi, játék, séta, közért, szopi, alvás délutánig, aztán megint szopi, játék, ordítás, fürdés, szopi, szopi, szopi, szopi, ordítás, szopi, szopi, ordítás, dajkálás, ordítás, szopi, alvás. Most már fürcsi után egy nagyot szopizik, inkább előtte nyűgös egy kicsit, de már el lehet terelni a figyelmét.
2012. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor az első babám volt pár hetes, akkor nagyokat csavarogtunk babakocsival a barátnőmmel, akinek szintén pár hetes picije volt. :-)

Most, hogy a harmadik babóm 4 hetes, jókat rohanunk babakocsival szintén a barátnőmmel a 4 és 2 éves nagyobbjaink után. :-)

Egy pár hetes babó még eszik-alszik, legfeljebb kicsit nézelődik a kezedből, használd ki, soha nem voltál olyan szabad, mint egy babával, mehettek mindenfelé. Ha van szintén kisgyerekes barátnő a közelben, az végképp szuper. :-)

2012. júl. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az én babám egész nap fenn van,jó ha alszik napközben 3 órát,de azt is szaggatottan. És este 11 előtt nem alszik el. Éjjel szerencsére csak 1* kel fel aztán 7-től folyamatosan. Most is cicin van,már 1,5 órája,de megszakítással,mert úgy csinál mintha elaludna rajta,de ahogy elmegyek mellőle vagy berakom a kiságyba már is ébren van és rakhatom vissza.. cumit kiköpi!
2012. júl. 19. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha nem haragszol javasolnám a Suttogó c könyv elolvasását,ezekre a problémákra (is) ad megoldást.Persze sok badarságot is ír benne sztem,de ha tudsz szelektálni,könnyebb lehet mindkettőtöknek.én egy hétig szoktattam a 3 óránkénti etetésre és azt be is tartja,tényleg semmi problémánk nincs szerencsére.(egyelőre :-D )sztem a 1,5 óra szopi nagyon sok,neked is könyebb lenne ha lenne egy napirendetek.

1.voltam.

2012. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jajj, suttogót ne!!!!!

A napirend elég fontos, de pár hetes babánál még ritka, hogy legyen. Viszont tök normális, hogy egy néhány hetes pici órákat cicizni akar, meg csak ölben szeretne aludni. 9 hónapig azt szokta meg, hogy minden pillanatban vele van az anyukája, érzi őt, hallja a szívverését... Pár hét alatt nem tud alkalmazkodni a kinti világhoz!!

Kedves kérdező, nyugi, egyre javulni fog a helyzet, csak idő kérdése. Addig meg csak nyugodtan dédelgesd a picit, elrontani nem lehet ekkora babát, csakis azzal, ha nem adod meg neki azt a törődést, amire szüksége van, mert ez esetben nagyon sérül a bizalom. Dajkáld, altasd ölben, magad mellett, stb., ezt egyetlen gyerek mellett könnyen meg lehet tenni, nincs ott 1-2 nagyobb, akik szintén figyelmet igényelnek.

Javaslom amúgy a hordozókendőt - nálunk nem is lenne élet nélküle, vagy legalábbis sokkal nehezebb. Egyhónapos a csöppem, 2 és 4 éves nagytesók vannak, akikkel bizony még muszáj foglalkozni. De a kicsit magamra kötöm kendőben, ha ölben akar lenni, nekem meg más dolgom van. Így mindenki boldog. :-)

2012. júl. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!