Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyerekes anyukák, mennyivel...

3 gyerekes anyukák, mennyivel volt nehezebb a 3 baba érkezése után? Sokkal nehezebb volt mint kettővel?

Figyelt kérdés
2 fiam van 1 és 4 évesek a harmadokin gondolkodunk:)!
2012. júl. 18. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább könnyebb. A legnagyobb már sokat segített,gardírozta a legkisebbet is.
2012. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

4 éves kisfiam sokat segít a 11 hetes öccse körül:)

Harmadikat 2 év múlva tervezzük,addigra mindkettő tudja majd pesztrálni a legkisebbet:)

2012. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

4 éves lányom, két éves fiam és egyhónapos lányom van. :-) Semmivel sem lett nehezebb az életünk a harmadik babó születésével. A nagyok pont ugyanolyan jól eljátszanak együtt, mint eddig, a pici többnyire eszik-alszik, de pl. a négyévesemre már simán rá lehet bízni, hogy ringassa az adamo hintában a picit, vagy tologassa a babakocsiban, ha nekem sürgős dolgom van. A kétévesem feladata a koszos pelus kukába dobása, hozza a tisztát, adogatja a popsitörlőt, szóval még segítenek is. Sőt, a nagylányom akár le is vetkőzteti az öccsét és segít neki bilire ülni, ha én pl. szoptatok, kiszolgálja vízzel, ha kér, tényleg nagy segítség.

Nem bántam meg, hogy kis korkülönbségekkel vállaltuk őket.

Egy hatgyerekes ismerősöm azt mondta egyébként, hogy kettővel a legnehezebb, hárommal sokkal könnyebb, majd minden további babó már semmi plusz gondot nem okoz, annál is inkább, mert a nagyobb tesók szívesen és tevékenyen részt vesznek a kicsik életéban.

2012. júl. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nehezebb jóval. Gyerekektől is függ amúgy.

A legnagyobbam 5 éves a legkisebb 1 a középső 3. Kettő még volt hogy aludt egyszerre sőt nagyrészt úgy volt, 3 már egy kezemen meg tudom számolni hányszor aludt egyszerre. Nekem a legnagyobbam sem annyira önálló mint más 5 évesek, ráadásul fiú. A középsőm nagyon okos ügyes korához képest de azért fordítva jobb lett volna mert ő 5 évesen már biztos ügyesen gardírozta volna a kisebbeket ( a kicsi segítésekre gondolok hogy pl. hozd ide a babának ezt vagy azt).

Még egyszer csinálnám várnék a harmadikkal még egy pár évet (úgy is volt tervezve egyébként csak másképp alakultak a dolgok mivel amúgy is 3at terveztünk csak nem ilyen gyorsan) mert sokkal könnyebb szerintem ha egy ovis korú meg egy sulis korú a két nagyobb.

De ez csak az én véleményem. Lehet az is beszél belőlem hogy sajnos a 2-eske és 3-aska is nagyon rossz alvó és sose tudom kipihenni magam (segítségem meg nincs)

2012. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)!örömmel tölt el, hogy nem annyira vészes a helyzet ami elé nézünk.

Ha mostanában összejön akkor a harmadik születésénél a nagy 5 a kicsi 2 éves lesz hát nem tudom ez ideális e.Igaz nálunk a nagy csak mostanában kezd talán segíteni mert eddig iszonyat volt a féltékenység de ez hullámvölgy mindig...remélem addigra javul a helyzet:)!

2012. júl. 19. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Addigra a középsőd lesz féltékeny és épp hiszti ill. dackorszakában. De ne legyen igazam természetesen:))
2012. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A középső nem lesz féltékeny, tapasztalatom szerint. Ugyanis neki már eleve volt születésétől kezdve testvére, nem nagy durranás, hogy most már kettő lesz neki. :-) Nálunk legalábbis így van. A középső gyerekem (kétéves fiúcska) azt se tudja, mi fán terem a féltékenység. :-))
2012. júl. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát lesz ami lesz már próbálkozunk a babán:)

Majd elmúlnak ezek a hisztis évek egyszer a nagyobb fiam 4 éves még mindig tart nála a dackorszak, ismerek olyat akinél még 7 évesen is vannak hiszti rohamok(lány) ennyi erővel az ember 10 évig is várhat:)!Köszi!!

2012. júl. 20. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!