Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oda lehet adni a kistesónak a...

Oda lehet adni a kistesónak a nagytesó régi bébi-játékait, vagy újakat kell majd beszerezni?

Figyelt kérdés

Külön szobában lesznek, és nem tudom legyen-e szívem elvenni játékokat a nagytól (pl. rágókás, csilingelős, zenélős bébijátékok, amik még mindig ott vannak játékdobozban és néha elő is veszi őket)

Vagy kérjem el tőle?


2011. júl. 4. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a nagy?

Ha abszolút kinőtte már azokat a játékokat miért ne adhatnátok oda a kicsinek?

Ha a nagy is még kicsi és neki valók a játékok, használja őket, akkor ne vedd el.

2011. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan 2-3 éves, akkor kérd el tőle. Így ő dönti el, mi az amire szüksége van és mi az amit a tesónak ad. Így büszke lesz magára, hogy ő a nagy és okos, nem mellesleg büszke testvér :)
2011. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
A rágókákat egy évesen elraktam... NEm a korának megfelelő, amíg elöl van nem is fog olyan játékokkal játszani, ami segíti a fejlődését. 2 éves a fiam, pocakban a tesó, tegnap is raktunk el olyan játékot, ami már nem neki való, és megbeszéltük, hogy majd elővesszük az öcsinek... Először amúgy nekem sem volt szívem eltenni, de amikor észrevettem, hogy nem is hiányzik neki, onnantól megnyugodtam, és simán elrakom a feleslgese, kinőtt játékokat. Csak az elsőt nemhéz bedobozolni. :) Tapasztalat...
2011. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs másfél év a két kicsi között, és nem okozott semmiféle problémát, hogy a kicsi a "dedós" játékokkal játszik:-)))

A nagyot jobban érdekelték már az autók, kalapács, villáskulcs és ilyenek... Persze, amint a kicsi kezébe került egy rágóka, neki is rágóka kellett, de mivel nem az az egy darab volt, játékból még nem volt nálunk veszekedés. Most 1 éves a kicsi - nagyon hamar megtanulta, hogy ha a nagy elvesz egy játékot, akkor ne sírjon, hanem keressen másikat; a nagyot pedig arra tanítom, hogy "csere", és ilyenkor okosan ad is neki másikat. Egyetlen egyszer fordult elő, hogy a kicsi vmi olyan nagy becsben tartott játékot szerzett meg, hogy nem engedte el: a nagy a fél nappalin keresztül vonszolta, miközben a kicsi "ooó"-ra nyitotta a száját, és végül a picurka győzőtt :-D

Egyébként ez a "csere" dolog a nagynál is működik, ha vmi olyan van nála, ami nem neki való, már simán odaadja vmi másért cserébe!

2011. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nalunk 14 honap van a ket gyerek kozott es siman megkapta a pici a bebijatekokat, kesobb meg mar egyutt jatszanak.
2011. júl. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket!

2 éves a fiam és őszre várjuk a kistesót.

Én is úgy gondoltam, hogy megbeszélem vele, és ha magától odaadja, akkor adom a kistesónak. Egyébként nagyon jószívű kisfiú, sosem volt irigy. Remélem a kistesóval sem lesz ez másképp, persze ez rajtunk is múlik.

A legtöbb játékát még rendszeresen előveszi, ha nem is minden nap. Nem a szimpla rágókára gondoltam, hanem pl. ami egy zörgős fülű elefánton lóg meg hasonlók.

2011. júl. 5. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!