Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény? Hogy is van ez?

Babakötvény? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 12:11
1 2
 1/13 Kiki01 ***** válasza:
41%
Arra gondolsz amit az államtól kaptak a babáink? Mert az úgy, hogy te szorgalmasan fizeted a pénzt, állambácsi használja míg a gyerkőc 18 éves nem lesz, akkor meg visszakap belőle valamennyit. Gondolom messze nem annyit amennyit az akkor majd egy jó befektetéssel érne. Úgyhogy én egyelőre nem fizetek be semmit.
2012. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Még egy infó. Ez alanyi jogon jár, nem kell tenned érte mást csak anyakönyveztetni a gyereket, és utána már az állam automatikusan nyitja, és induló tőkeként cirka 40 ezer Ft-ot helyez el rajta. Legalábbis két éve, mikor a fiam született ez így volt. Aztán jött egy bankos hölgy, és rá akart beszélni minket arra, hogy havi szinten utaljunk, mert az jó lesz a gyereknek. Na persze, majd 18 év múlva, mikor a befizetett összeg a felét se fogja érni, de ezt mindenkinek a maga dolga eldönteni.
2012. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Kapsz majd az államkincstártól egy levelet.

Ezzel bemész az államkincstárba, ott kiváltod a babakötvényt, vagyis nyitnak a baba nevére egy számlát, amire az állam átutalja azt a 40.000 Ft ot.

Na most azt ott le kell kötni valamibe, ami a legtöbbet hozza, a legmagasabb a kamata, azt célszerű választani.

Ha tudsz, utálasz neki mindig 1 kis pénzt, vagy ha kap szülinapra azt befizeted neki, és az itt kamatozik, gyűlik neki, de ha fizetsz be pénzt, még az állam is hozzá tesz + ban, a kamatokon felül.

Szerintem jó dolog, gyűlik egy kis pénz a gyereknek, amit 18 évesen vehet fel, lesz akkor egy kis kezdő tőkéje, amiből fedezheti a fősulis tandíjat, vagy a jogsit, vagy egy használt autót vehet, ha utálasz vagy befizetsz neki egy keveset.

Nem kötelező minden hónapban befizetni, amikor amennyit tudsz.

Igazából akkor is annyit fog érni az a pénz mint most, mert ugye kamatozik, év végén a kamatokat hozzá adják, és azzal együtt kamatozik tovább.

Ha csak havi 2000 utalasz neki, akkor is 18 éves korára lesz belőle 500-600 ezer forintja.

2012. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Kiki01 ***** válasza:
24%
Sajna csak 5 és 10 ezresekben lehet utalni és havonta, ki van ez találva...Az állam meg nem csinálna ilyeneket ha nem neki érné meg :(
2012. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam, csak nem tudtam, hogy igényelni kell e vagy sem, meg ha igen hol.Ezt az összeget csak 18 éves korában lehet kivenni? Előbb nem?
2012. júl. 20. 13:29
 6/13 A kérdező kommentje:
Kötelező havonta utalni? Akkor ez tényleg nem valami jó, mert nem biztos, hogy kitud az ember annyi pénzt szorítani, viszont ha éppen jut akkor berakhatja rá. Ha valaki nem tesz rá lóvét, akkor 18 év múlva ezt a 40000Ft-ot veszi le róla?
2012. júl. 20. 13:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak 18 éves korában veheti fel, előbb nem. Nem kötelező havonta utalni, mi évente szoktuk befizetni. Az állam max. 6000 Ft-ot fizet be, ha te beteszel évi 60000-et. Csak olyanba fektetheted a pénzt, ami nem fut negatívba, leginkább államkötvénybe, vagy hagyod csak simán kamatozni.
2012. júl. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta hogy csak 5 és 10 ezresekben lehet utalni? Maximum havonta 5 ezret lehet , kevesebbet viszont igen.

Nekem nem fáj az a havi 5 ezer, amit ide utalok a lányomnak (én 2500-at, párom is 2500-at). Ha tud majd vele kezdeni valamit szuper, ha nem akkor ez van. De én örültem volna ha anno a szüleimnek eszébe jutott volna valami megtakarítás mert akkor nem diákhitellel és lakáshitellel kezdtem volna az életemet. Havi 5 ezer forintból nem tudom, milyen befektetéssel lenne horribilis összeg...ez nem arról szól! 10 éves korában majd kap egy lakáskasszát is, ami 18 évesen fog lejárni.


Egy bankos.

2012. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező havonta utalni.

Kapsz majd egy levelet a MÁK-tól, amiben leírják a teendőket miután megszületett a baba. Azzal a levéllel és egy-két doksival elmész egy bankba ahol foglalkoznak babakötvénnyel, pár hét múlva megjön rá a pénz , te pedig ha akarsz utalsz rá, ha nem akkor nem. De ha legalább havi 1 ezret utalsz rá minden hónapban, az állam akkor támogat. De szerintem ennyit azért mindenki ki tud szorítani.

2012. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Atroposz ***** válasza:
Kórházban voltunk amikor aláírattak velünk egy papírt ,hogy felkereshetnek tanácsadók ,hogy fektessük be állam bácsi pénzét.2-3 hetes volt a lányom amikor jöttek itt elmondták ,hogy 3 félepéken csinálhatom 1. megkapom a kötvényt és nem csinálok vele semmit.2 megkapom a kötvényt átrakhatom valamelyik bank babakötvényes számlára és fizethetsz x ezreket és nem nyúlhatsz hozzá ha véletlenül bajba esnél.3 egy biztosító társasághoz viszed nem mondom melyikhez ,esetleg privátban akkor ők azt mondják hogy fizess 15000ft-ot amit nekünk többé kevésbé de a családi pótlék fedez ,kötelezően 2 évig kell fizetni aztán ellehet dönteni akarod vagy sem ha megszorulsz egy részét kiveheted,jár hozzá életbiztosítás ha valami bajod esik akkor plusz lóvé a babának és átvállalja a biztosító a fizetési kötelezettséget.Szóval valami ilyesmi.Mi a harmadikat választottuk ,aztán majd látjuk.
2012. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!