Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen megtakarítási formát...

Milyen megtakarítási formát válasszunk? Babakötvény? Start-számla? Stb.

Figyelt kérdés

Sok helyen azt olvasom, hogy megéri az Államkincstárnál hagyni a pénzt, sok helyen azt, hogy érdemes bankba tenni. Ez eddig oké, mindenki eldönti, hogy kinek mi a jobb.

Nekem ezzel a babakötvénnyel az a problémám, hogy:

1. 18éves kora alatt nem nyúlhat hozzá (ne adj isten történik valami velünk/vele)

2. maximalizálva van az éves befizetés

3. nem fizethet be rá akárki (ezt lehet rosszul tudom)


Szeretnék úgy gyűjtögetni neki pénzt a családdal együtt, hogy bárki befizethessen rá, ne kelljen minden hónapban azt számolgatnom, hogy most ki mennyit tett rá, és mennyit tehetünk még rá. Ha ő pl szeretne jogsit, akkor akár arra is vehessünk neki ki pénzt. Biztos hozama, kamata (nem tudom minek nevezik) legyen, tehát ha valami befektetés mellett döntünk, akkor ne kelljen attól félnünk, hogy x év múlva a pl 1-2 millióból ne legyen semmi.


2012. jan. 10. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A babakötvény, start-számla pedig így működik: 18 éves koráig befizetsz, de csak akkor kapja meg, akkor is csak meghatározott céllal veheti fel.

Én nem is kötöttem egyik gyerekemnek sem.


Keress fel egy befektetési tanácsadót.

2012. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi Start számlát nyitottunk neki.Nem bánom,hogy csak 18 évesen nyúlhat hozzá.Neki szánjunk,ezen kívűl vésztartalékot vezetünk a család számára is külön.

Majd eldönti mit szeretne kezdeni vele:suli,lakás,autó vagy gyűjti tovább.

Havi 10000 lehet betenni,amit először keveseltem,de mostanában nem mindig tudok ennyit se ráutalni.(Vagy lehet többet is de nem úgy kamatozik?Most elgondolkodtam....)

2012. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2:

Távol áll tőlem a kötözködés, de az én érveim, hogy miért nem nyitottunk számlát:

- csak a befizetésekre ad hozamot (van olyan bank, aki egyáltalán nem engedi az évi 120eFt feletti befizetést), a törzstőkére nevetséges a hozam.

- általában más kamatozás alá esik ha havi 5-öt vagy ha havi 10et tudsz befizetni

- nem tudhatod, hogy te megéled-e a gyereked 18. szülinapját. Ha ez előfordul, akkor a) sem jut hozzá a gyerek csak 18 éves korban, b) onnantól (ha jól tudom) szinte egyáltalán nem kamatozik.

- 18 év alatt összesen 150eFt-ot ad állambácsi, cserébe megkötések vannak, hogy mire használhatja fel. Jelenleg ez: lakhatás, oktatás, pályakezdés, gyermekvállalás. Nagyon általánosan van megfogalmazva, pontosan most senki nem tudja megmondani, hogy mire és hogyan használhatja majd fel.

- a bankban elhelyezett babakötvényt bármikor számlavezetési díjjal terhelhetik.

2012. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!