Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem oktatnak ki mindig...

Csak engem oktatnak ki mindig a baba táplálásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A hétvégén nagyok kiverte a biztosítékot az egyik ismerősöm. Rendesen lecseszett, mert nem adtam 8 hónapos fiamnak a pörkölt bográcsosból, ami füstölt húsból,gombából, tejfölből készült, ráadásul olyan csípős volt, hogy én alig bírtam megenni. Csak azt látom, hogy rakná a gyerek szájába a kanállal, tésztával körítve. Hát azt hittem rosszul leszek. Amikor rászóltam, még én voltam a sz*r, ki is oktatott, de olyan hangnemben, mintha én hülye lennék, és nem tudom mit kell adni a gyereknek. Mondván, hogy az ő gyereke 6 hetesen a főztjét kóstolgatta. Anyósom is állandóan oktat, de az hagyján, azt még valahogy el is viselem, bár sokszor nehezen. Állandóan kérdezgeti mindenki, mit eszik már? Amikor elkezdem sorolni, hogy alma, krumpli, répa, kis husika, barack, sütőtök stb, úgy néznek rám mint a hülyére, és mondják, ó az én gyerekem ilyenkor már az én főztömet ette! Egyszerűen idegbajt kapok már ettől. Most mondjátok meg, én csinálom rosszul? Vagy tényleg fasírtot kellene neki adnom?
2009. júl. 14. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Nem is adom oda senkinek, hogy vigyázzon rá, mert minden hülyeséggel megtömik és aztán én szenvedek vele éjszaka. Nem tudom, hogy merik megtenni a megkérdezésem nélkül. Vajon mit mondanának akkor, ha súlyos allergiáts lenne a kicsi valamire ő miattuk?! Én nem mernék más gyerekének semmi új kaját adni. Ez az anyuka dolga és tiszteletben kellene tartani. De a mai világban nyoma sincs a tiszteletnek. Ne figyelj oda rájuk. Nem érdemes vitába keveredni, mellesleg 20 évvel ezelőtt egy gyerekeknek készült krémtúróba, nem volt 4 E betű.
2009. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod, ne hallgass másra. Az hogy az ismerősöd hagyta hogy ilyeneket egyen a gyereke az az ő dolga. Vhogy szépen vágj vissza dipomatikusan hogy ő a te gyereked, te tudod mi a jó neki és ne szóljon bele. Egyébként szerintem sem kéne zsíros, csipős pörköltet ennie egy ekkorka babának.
2009. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom dettó. Ki van akadva, hogy miért nem adok a 9 hónapos gyerekemnek tojást, marhapörköltet, gulyáslevest, stb. mivel az ő fiacskája már 4 hónaposan lágy tojást evett. Ilyenkor veszek egy nagy levegőt és közlöm, hogy a gyerekemet én nevelem. Már nem foglalkozok vele, mert ha felvenném, amit mond, tuti, hogy hülyét kapnék.
2009. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi szinte minden családban ez van. Nem kell velük törődni, a te gyereked és azzal eteted amivel akarod. Ebbe senkinek sincsen beleszólása. Ne haggyd magad, ne engedd, hogy hülyének nézzen. Nem csinálod rosszul sőt nagyon is jól csinálod:) Ne engedd, hogy palira fogjanak.
2009. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Huhh...ez nálam is kiverte volna a biztosítékot! Ekkora babának ez tényleg "nagy falat" lett volna.

Tudod, a régi időkben ilyenekkel nem foglalkoztak. Nem is volt ennyiféle bébiétel, meg tejpépek, meg ilyenek.

Anyósomákkal szerencsém van, mert sógornőm kislánya most másfél éves, így ő már előre kiokatta őket a mai "trendről" a babák táplálásával kapcsolatban, így talán nem fogják tömni a babám korán ilyenekkel. Bár azért mondogatják, hogy anno ők pár hósan már miket ettek, de nem erőletetnék rám! Azért már pedzegetik, hogy azért fél évesen már meg lehet vele kóstoltatni a palacsintát, mert hogy a sógornőm kislánya milyen szépen ette. :)

Én kiállok amellett, amit vallok a hozzátáplálással kapcsolatban és nem hagynám magam eltéríteni. Ha kell, ki is oktatom az "okosokat", hogy én sem mászok bele mások életébe, szokásaiba! Te se hagyd magad!

2009. júl. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom nyolc hónapos. 5 hónapja veszekszünk anyukámmal a táplálásán. Először azon, hogy miért nem kezdem már el a hozzátáplálást, utána hogy miért ezt, miért azt stb....

Mindennel baj van, szerinte totál le vagyok maradva, mindent késve adok a kicsinek.

Még volt képe azt is a fejemhez vágni, hogy bezzeg az unokatesóm milyen kis vasgyúrót csinált a fiából, mert ő ad neki enni rendesen!

Azért meg napi szinten küzdök, hogy felfogja hogy egy éves koráig nem kap tejet, és nem is főzünk tejet a kajájába. Neki ez már teljesen felfoghatatlan!

2009. júl. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyu ugyanez. Viszont már szerencsére elmúlt a fiam 1 éves és kaphat tejet, most meg már nem érdekli. Azt mondja, hogy milyen tudományosan nevelem a gyereket.

Igaz ő a második fiam és annó 10 éve az elsőnél nem vettem túl komolyan a korosztályoknak megfelelő táplálkozást, de akkor sem adtam neki ilyen agyament dolgokat, hogy csípős pörkölt, tej, pudingok, csoki...

És nem is kell nekik, semmi szükségük nincs rá, csak a finom gyümikre és főzikre.

2009. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Jaja. A nagy "öregek" persze mindent jobban tudnak, sokkal-sokkal okosabbak mint mi kis "csírák", mi még mindig "gyerekek" vagyunk....

Régen köztudott hogy sokan egy kis pálinkával dörzsölték be a pici száját, vagy még itattak is vele hogy nyugton maradjon, ezt a baromságot érdekes most a nagy Ősök nem nagyon hangoztatták.....

Az én drága anyám most azzal jön hogy vegyek hagyományos pelenkát, mert régen is jó volt, most is jóóó. Most várom a második fiam, és nagyon sokat mocorog és rugdos odabent, most azzal jött, hogy biztosan hiperaktív lesz a gyerek, készüljek fel lelkileg...... no comment.....

Kitartás!!!!!

2009. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!