Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anya tejes babánál milyen...

Anya tejes babánál milyen székelés elősegítő praktikák vannak?

Figyelt kérdés

2hónapos és csak heti 1x van széklete,de az is úgy hogy nem várok tovább és elviszem orvoshoz.

De viszont nagyon szeretném hogy napi 1x produkáljon legalább egy picit.

És kérlek ne írjátok hogy ez normális,mert ti sem érzitek jol magatokat ha egy hétig nem mentek wc-re!

A nőgyógyászom szerint sem normális ez,neki is van egy pici babája..heti 300grammokat hizik,de igaza van a nőgyógyászomnak,hogy hiába hizik annyit,hogy ha egyszer a kaki meg bent van ami maga 150-200gramm ez egy heti kaka lehet,tehát akkor jó ha 100-150grammot hízunk.

Tippek esetleg?

Csak anya tejet kap,meg vizet,illetve ma főztem neki Mecsek baby teát.


2012. júl. 20. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig kamilla teát ajánlott a védőnő,székelés elősegítésére
2012. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

cukros kamilla tea,a cukor felel az erjedésért és akkor lesz kaki hidd el.A lényeg,hogy a kamillát csak kúraszereűn lehet alkalmazni..ha helyreállt a kakigond ne add neki tovább.

Ja és ezért nem kell elvinni dokihoz,tarts otthon szélcsövet,az erre van kitalálva.

2012. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

pedg nem lehet erre mást írni, csak hogy normális!


az anyatejnek olyan az összetétele, hogy teljes mértékben fel tudják használni a babák, tehát nálatok nyilván az van, hogy annyit eszik amennyit a szervezete fel is használ.

nem arról van szó, hogy nem tud, hanem nincs mit! nyilván ezt te is érzed, ezért is méregeted a kakit :D de ha nem eszik többet akkor ezt el kell fogadni és nem hasonlítani a felnőtt táplálkozáshoz, mert nyilván mi olyat eszünk amiből salak lesz.


kis tea talán segíthet, bár amennyit meg tud inni az nem hiszem, hogy sokat számít.

lázmérő, szélcső, néha cukros kamilla tea, ha már bántja akkor laevolac szirup


de ne a nőgyógyászoddal beszéld eg hanem a gyerekorvossal, lehet fog tápszert írni, bár amíg nem muszáj addig azt sem erőltetném. enyém 10 naponta kakilt 5 hónapos koráig, amikor elkezdtük hozzátáplálni, teljesen egészséges nagyfiú!

2012. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Létezik a Laevolac nevű szirup.Ez lényegében tömény cukorszirup és székletlazító;NEM gyógyszer!Nekem ezt javasolta a védőnőnk,mikor majd 2 hétig nem produkált semmit a kisfiam (nálunk antibiotikum kúra után volt ez a panasz és ez helyrehozta).Hallottam már olyan anyukát,aki 2 éven keresztül rendszeresen adta a gyermekének,mert nála sem ment magától.Na mondjuk én ezt nem csinálnám hosszú távon,de lehet érdemes lenne kipróbálnotok egyszer.

A Mecsek Baby-t mióta adod neki?Elméletileg az is jó hatással kellene,hogy legyen a székletére.

2012. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még az lemaradt,hogy hiába vagy kiakadva,az előzőeknek maximálisan igazuk van.Az anyatej majdhogy nem 100%-ban hasznosul a babáknál és nem kell itt matekolni,hogy mennyi gramm marad a pocakjában kaki formában és mennyit hízik.Ha csupán anyatejes,akkor a heti 1 kaka teljesen oké.Ez azt is jelenti,hogy jól működik a pocakja,mert tudja hasznosítani a tejedet.
2012. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
100%
Megvártad bármikor, hogy amikor kakil, mi történik vele? Mert lehet, hogy minden gond nélkül kijönne a széklet.. akkor meg feleslegesen hajtod, ami káros is lehet előbb-utóbb...
2012. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kíváncsicska ***** válasza:
Nem nem normális ha 1 hétig nincs széklete, igazad van.Sok mindent lehet neki adni.Van a laevolac szirup aztán a glicerines kúp, vagy az espumisan pl nálunk meghozta a székletet torna és a tea.Én már mindegyiken túlvagyok és a hozzátáplálás hozta meg az áttörést.Igaz nálunk 5 hósan volt gond a széklettel.
2012. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mecsek baybt 2napja adom,de semmit nem segitett,pedig egy nap 250mlt is meg ivott belőle!

a pelusa egyébként elégé büdi,mintha kaka lenne benne de pisin kivül semmi nincs! :(

Nem sosem vártam tovább 1 hétnél,és biztos vagyok benne hogy tudna kakilni a gyerek elöbb is ha menne neki,mert mikor 1hét után a doki meg szélcsövezi őt,mindig mondja hogy jol össze van gyűlve neki,és hogy a vége keményebb is,és inkább a baba ugy van vele hogy nem is erőlködik!

És én akkor is azt mondom hogy az oké hogy 3-4napig nem kakil,de több mint 1hétig..az tuti nem normális!!

A nőgyógyászommal csak azért beszéltük meg ezt,mert neki is van babája,és nagyon jóban vagyunk,egyébként a házi orvosunk tud róla,mivel ő szélcsövezi meg!

Ő azt javasolja hogy 3hónaposan vezesem be a gyümölcsöket az étrendjébe!

Most Szlovákiából kaptunk egy teát,amit ott erre a problémára használnak!

Ha ez sem segít jön a szirup.

Én nem szivesen kínzom őt a szélcsővel.

2012. júl. 21. 13:30
 9/10 xStefix ***** válasza:
Szeretnéd, ha továbbítanám a problémádat szoptatási szakemberekhez is?
2012. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves xStefix,ez hogyan működik?

Ma 9napja hogy nem volt széklete a babámnak,szélcsővel segítettem rajta,iszonyt sűrű volt a széklete,a vége már hígabb,de szerintem nem kakilta ki magát,és sgítenem is kellet neki,a kis lábait nyomtam a pocihoz,míg ő nagy nehezen tudott nyomni!

2012. júl. 23. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!