Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítsam ki a napirend...

Nihilistahedonista kérdése:

Hogyan alakítsam ki a napirendjét a kisbabámnak?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos a baba, a mostani napirendje ilyen:

Az estével kezdem. 7-8 között fürdik, szopizik, és ébren marad, nyűgösködik. 9-10 körül megint szopizik, és max 11kor alszik. Reggel 5-6 körül kel szopizni, visszaalszunk max 6-7kor. 10kor újra kel enni, visszaalszik 11kor, 13 óráig. Ezután indul a nap, teszünk veszünk, sétálunk, aktívan töltjük a napot, egyszer biztos alszik napközben, néha kétszer is. Olyankor 1-3 órát. Estefelé, a fürdés előtt hisztisebb, és a 11órás nagy esti elalvásig olyan is marad, nagyon ölbe vágyik.

Egyébként szuper nyugodt baba.

Azért teszem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy a ti babátok is nyűgösködik-e délután-este, vagy rendes napirenddel ezt ki lehetne küszöbölni?



2012. júl. 21. 21:59
 1/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
22%
mintha pontosan a mi kisbabank napirendjet irtad volna le,korban is teljesen azonos. annyi a kulonbseg,hogy mi nem furdetjuk koran, a 11es nagy alas elott kb 10kor furdetunk,addigra apa is haza er es az elalvas elotti szopi mar faradtan,nagyon nyugiban tortenik,gyakorlatilag elalszik cicin. lehet ez valakinek nem tetszo rendszer,de nalunk bevalt, a gyerkoc 11tol alszik altalaban 5ig, nagyon kiegyensulyozott baba. szerintem probaljatok ki,hogy kitoljatok a furdest, hatha nalatok is bevalik!:-)
2012. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk nem igazán van/volt napirendünk, nem is tartottam fontosnak. Evés idő-alvás idő jött akkor, amikor a törpe jónak látta. Egyhez ragaszkodom, ez pedig a fürdés. Ez nagyjából minden nap egy időben van, +- fél óra. Próbálom úgy csinálni, hogy fürdésre legyen éhes. Ezért pancsi után megkapja a cumisüveget, és általában el is alszik rajta. (180-200 ml) Ez max 9 órakor van. Reggel 7-8ig alszik 1 ébredéssel, ami hajnal 3-4 óra körül van.
2012. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Őszintén szólva az első válaszoló napirendje tetszik jobban, (nem hiába, a mienk is ilyen) mert a reggel 7-8tól rosszul lennék. :D

A fürdetést egyébként azért is szívesen teszem 7-8 közé, mert akkorra már kicsit nyüszi, és a fürdéssel legalább jobb kedvű egy fél órára.

De akarom próbálgatni, változtatni, hátha ez az esti nyűglődés átvészelhető.

Nektek is nyűglődős ez az időszak?

2012. júl. 21. 23:25
 4/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:

elso vagyok.

nagyon nyuglodos idoszak,a kotelezo oltassal kezdodott,mondjuk azt a nagy hoseg heten kapta,szoval nem tudom az ido mekkora hatassal birt,ja es kozben koltozunk,szoval oooooo jeeeeeee!:-) a gyerek tuti erzi a frontokat es a koltozes koruli mizeriat is, a korabbi idoszakkal ellentetben sokkal tobb a hiszti!!

2012. júl. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

mikor született a babád? nagyon egykorúnak tűnnek, az enyém május 4-i.

amire egyébként rájöttem, az az, hogy utál evés és büfizés után a karomban lenni. le kell tennem, hadd feküdjön, nézelődjön, egyedül. Ezt este annyival kell kiegészíteni, hogy mellette maradok...kicsi hisztik után megnyugszik. esetleg negyed óránként költözünk szobáról szobára, hogy mindig új inger érje. :)

a frontokat Blanka is érzi, teljesen kivan tőle. például, ha jön a vihar, egészen addig nyűglődik, míg le nem esik az eső, utána nyugszik. ez valami légnyomással kapcsolatos dolog lehet...

a költözéshez kitartást ;)


Még valaki napirenddel kapcsolatban??

2012. júl. 22. 08:48
 6/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
akkor tenyleg egy idosek,a mi babank majus 08-i:-)
2012. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Este minden baba aktívabb, ez ahogy nő és lehet majd már játszani vele, könnyebb lesz. Szinte minden babának az este a legaktívabb periódusa. Próbáld meg korábban fürdetni, mi 5 körül fürdetünk, hogy korábbra tevődjön az aktív periódus és a lefekvés. 5 körül fürdés, 5-8 között játék (fél éves, de ilyenkor mindig is foglalkozni kellett vele), 8-kor lefekvés.

A lefekvésidőt egyébként már megtanulta, ebben az időszakban általában már magától aluszékony.

2012. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!