Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki 9hónaposod étrendj...

Hogy néz ki 9hónaposod étrendje egy nap?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Reggeli 5:30 és 6:30 között - 200 ml tápszer


Tizórai 9 és fél 10 között - gyümölcs, van amikor keksszel, vagy zabpehellyel ( kb egy bébiételes üveg mennyisége v több)


Ebéd 11:30 és 12 között - főzelék hússal (kb 200 g)


Uzsonna 15:00 és 15:30 között - gyümölcs, van amikor joghurttal, vagy keksszel,általában dúsitott, hogy kibirja vacsoráig ( kb ugyanannyi, kicsivel több, mint a tizórai)


Vacsora 18:30 és 19 óra között - ebéd maradéka, vagy vajas kenyérfalatkák (ebéd mennyiségének háromnegyede vagy fele)


Utóvacsora, altató 20:30 körül - kb 250-280 ml tápszer


Plusz, ha látja, hogy eszünk, akkor neki is kell kölesgolyót adni, mert egyébként belemászik a szánkba és kiskutya módjára néz...

Egyébként már 10 hónapos, de egy hónapja is igy nézett ki az étrend. Látszik is rajta...kisfiú, 9,7 kg és kb 76-77 cm. Fura nagyon, mert a nővére fényevő születése óta, ő 1 évesen volt 7,5 kg és 74 cm :) és most is csak kb 14 kg :) Fiam szerintem többet eszik, mint a lányom, két véglet...

2012. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Reggeli 7-fél 8 körül 270 ml tápszer, ebéd fél 12-12 fele főzelék husival (kb másfél üveg bébiételnyi), uzsi 4 fele gyümölcs kekszel, tejbegríz, tejberízs, vagy puding, stb...(ez is annyi, mint az ebéd), vacsi 8-fél 9 fele 270 ml tápszer! Étkezések között szokott lenni valami nasi, vagy vajas kenyér, keksz, babapiskóta!
2012. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos a kisfiam, de 9 hósan is így evett.

6-7 között 250 ml tàpszer, 10-kor 1-1,5 szelet kenyér sajttal, vajjal, felvàgottal, stb. Ebéd 13-14 között: azt eszi, amit mi, kivétel: tojàsfehérje, tej, szója, méz, aprómagvasak. Uzsi gyümölcs joghurttal, keksszel 5 körül, vacsi 250 ml tàpszer 8-kor.

Nàlunk nincs 7 körül főzelék, mert akkor nem innà meg az esti tàpszert.

2012. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9.5 honapos. Reggel 6-7 200ml tap, 10körül egy bebiüvegnyi gyümölcs, ebed del körül, kb.200g fözelek, uzsonna 4-5 ora kb.190 g gyümölcs es vacsora 7-kor 200ml tap.
2012. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3.-válaszoló! Neked már önállóan megeszi a sajtos parízeres kenyeret? Mint a nagyok? Nekem csak úgy eszi ha pici morzsákat a szájába adok, magától még nem veszi el az elé rakott darabkákat, lesodorja a kezével.
2012. júl. 22. 21:46
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó sokat esznek a Ti babáitok. Az én kicsim ezek szerint rossz evő :) Délben örülök ha negyed vagy fél bébiételt megeszik :)

Köszi a válaszokat írjatok még nyugodtan :)

2012. júl. 22. 21:49
 7/8 anonim ***** válasza:
3.
2012. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ido elott elkuldtem. :) 3. vagyok.

Igen, eszik mint a "nagyok". Csipetek neki kis katonakat, o meg pakolja be a szajaba! A barackot/kortet is odaadom es meragcsalja, nagyon elvezi. En is a takaritast utana... :) Csak az a "baj" (ami nem baj persze), hogy miota igy eszik, a kanalas dolgokat is igy akarja, az meg nem megy neki ugye, de azert balhezik miatta, hogy o akarja. :)

Nyugi, a babad megeszi, ami neki eleg. Az en fiam sem eszik mindig igy, nalukbmeg sok minden kozrejatszik.

2012. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!