Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy 8-9 hónapos...

Hogy néz ki egy 8-9 hónapos baba étrendje? Naponta. Tovább lennt

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék mit adtok vagy adtatok a babáknak enni ennyi idősen?! Gyümiből, főziből, tejpépet esetleg kekszet vagy babapiskótát?

Husiból melyiket próbáltátok és hányszor 1 héten?

Előre is köszönöm a válaszokat! ;-)


2012. jún. 12. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen idősen már mehet délelőtt gyümölcs , délután főzelék, kb. 10 hósan pedig tízórai, uzsonna, vacsora a többi szopi volt.

Tejpépet is ehet, de ha mód van rá inkább HA-s rizspépet, ezt orvos írja fel.túrót, joghurtot is ehet.

Húst pedig ilyen idősen már szinte minden nap kell, hogy egyen.Először csirke, pulyka és nyúl , ami a babának való.

2012. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! Várom a többieket is egy kommentre! ;-)
2012. jún. 12. 22:26
 3/11 betta55 ***** válasza:
60%

Kora reggel tápszer 130 ml, 8-kor tejpép,12-kor főzeléket,vagy húsis menüt (borjú,csirke,pulyka,sertés),16-kor gyümölcs keksszel,babapiskótával,vagy túrót gyümölccsel,20-kor tápszer 200 ml, 2-3 között tápszer kb.120 ml. Az étkezések között kap pufit,babapiskótát vagy amit mi eszünk abból kóstólgat.A darabossal hadilábon állunk,pedig van elől 8 foga.

Husit 5 -ször adok neki egy héten, a másik két fő étkezés az spenót,vagy sóska,vagy saláta főzelék krumplival sürítve.Evett már paprikás krumplit a mi ebédünkből vagy spagettit a sütikből is kap, szerencsére semmire nem alergiás! :-))

9 hónapos kisfiú anyukája

2012. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

A kisfiam 9 hónapos, nálunk így néz ki egy nap:

6-kor 260 ml tápszer (sima, nem Ha). 9-10 körül reggeli: kalács vagy kenyér valamivel (vaj, sajt, tojáskrém, rántotta sárgájából, tejföllel, joghurttal, stb.), utána kap teát. Egyébként nap közben vízet iszik.

Ebéd 13-kor: kb. 250 gramm a mi ételünkből. Tojásfehérjén, tejen, aprómagvason, mézen, túl zsíros és túl fűszeres ételen kívül már kap mindent - doktornő ajánlásával. Húsok közül ezeket ette eddig: csirke, pulyka, marha, nyúl, liba, sovány sertés. Hetente 5 alkalommal kap húst, de van, hogy minden nap is akár.

Uzsonnára gyümölcsöt kap gabonapéppel vagy keksszel vagy tejpéppel, 200 g.

Vacsora szintén tápszer, 260 ml.

2012. jún. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Kislányom 9,5 hónapos, de kb. 1 hónapja is ez volt a menü:

Ébredés után tápszer, 130-200 ml

Délelőtt gyümölcs (magában vagy keksszel, babapiskótával, zabpehellyel), vagy joghurt/kefír.

Ebédre húsos főzelék. Minden nap kap húst: csirke, pulyka, pár napja adtam már marhahúst is, és csirkemájat is. Minden zöldséget kapott már, kivéve a száraz hüvelyeseket.

Uzsonna: gyümölcs (magában vagy keksszel,babapiskótával),vagy joghurt/kefír

Én adok neki külön vacsorát is, látom, sokan itt még nem vezették be. Szóval este 18.30-19.00 körül ismét főzeléket kap

Elalváshoz tápszer, 100-200 ml között iszik ilyenkor

Reggelig alszik, mióta vacsorára főzeléket kap.

2012. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Kislányom 8 hónapos.

Reggeli szopi

tízórai félüveg gyümölcs, (vagy babakaja vagy amit én csinálok)

ebéd egy üveg gesztenye-alma-csirke (csak ezt hajlandó megenni)

uzsi gyümölcs+keksz

Jövőhéten vezetem be neki a tejterméket, így uzsira majd joghurtot kap. Amúgy étkezések között szokott szopizni.

2012. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hónapos, nálunk igy néz ki:

Kora reggel (6 körül) 180 ml tápszer, majd 9 körül 200g alma keksszel vagy 1 doboz (150g) gyümis joghurt, ebéd délben-1-kor kb 200g főzelék. Husiból én csak csirkét és pulykát adok neki, sertést, marhát mi sem eszünk már nagyon. Hetente én egyelőre max 3x adok neki húst. Délután 3 körül van az uzsonna, ami szintén valamilyen joghurt szokott lenni vagy tűró gyümölccsel, de volt már borjúmájas kenyér (mi azt ettünk és kért belőle), a vacsi pedig 7-8-kor szokott lenni, de már csak tápszer. (130-180ml) Alvás 8-kor és reggelig alszik. Éjszaka már vagy 4 hónapja nem kell felkelni hozzá, sem szomjúság, sem éhség miatt.

2012. jún. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!

Sajnos nálunk kicsit bonyolultabb a dolog. A csirke-pulyka hústól fáj a hasa... :/ Viszont ha már ilyen sokan írtátok a babapiskótát és a joghurtot akkor megpróbálom neki én is. Sajtot-túrót most próbáljuk. :)

2012. jún. 13. 12:40
 9/11 anonim válasza:
23%
Azért küldök választ, ha még más is olvassa, gondolkodjon el, vagy nézzen utána. 1 éves koráig egyáltalán nem javasolják már a tejtermékeket! Ha a családban előfordult cukor beteg vagy tejérzékeny ill. intolerancia, akkor akár 2 AZAZ KÉT éves korig nem ajánlott a tej illetve annak egyik változata sem !!! NÉZZETEK RENDESEN UTÁNA !!! A DOKTOROK SE FIGYELNEK ODA, CSAK EMLÉKEZETBŐL BESZÉLNEK, DE MÁRA MÁR TUDJÁK, HOGY A TEJ NEM JÓ MINIMUM 1 ÉVES KORIG!!! ÉS NE ITT A GYAKORIN NÉZZETEK UTÁNA, MERT VANNAK BUTASÁGOK !!!
2013. ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Marianna Massey válasza:
26%

teljesen egyetertek az elottem szoloval.van egy elelmiszer vegyesz baratnom aki elmondta 1(ez olyan jol hangzo frazis csak) az allatvilagban semilyen mas pelda nincs hogy egy alatt egy masik faj tejet issza. a tej rengeteg olan anyagot tartalmaz amit meg a felnott szervezete sem tud megemeszteni.3 a teheneket telenyomjak mindenfele hormonokkal es antibiotikumokkal.

Amiben nem eretek egyet a yoghurt es a tobbi ugynevezett tejszarmazek mar egy eljarason emgy at ,ami emeszthetove teszi .

2013. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!