Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szigorúan betartjátok a...

Szigorúan betartjátok a tápszeres dobozon lévő adagolási útmutatót?

Figyelt kérdés
Fiam 12 hetes, és szerintem többet enne, mint az előírt adag. Az orvos viszont azt mondta, csak úgy szabad adni, ahogy rá van írva a dobozra. A gyerek viszont erről még csak nem is hallott és nem robot...

2012. júl. 22. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
?? nem értem. A megfelelő mennyiségű vízhez add a megfelelő mennyiségű port. Arányosan csinálhatsz többet, miért is ne? Anyatejből sem tudja az ember, mennyit szopott a gyerek, tápot is adhatsz többet vagy kevesebbet.
2012. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nyugodtan adj neki többet nem lesz semmi baja
2012. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most 150ml víz+5 kanál táp az adag, elvben ezt kellene ennie még egy hónapig.

A gond az, hogy akármennyit megenne, ha hagynám, és nem akarjuk túletetni, meg kitágítani a gyomrát. Lehet, hogy ez hülyeség, de tanácstalan vagyok.

2012. júl. 22. 19:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak tápszert eszik a babád?

Ez a kérdés bennem is felmerült annak idején. Annyi különbséggel, hogy én a 150 ml-s szabályt igyekeztem követni. Ha nagyon sokat eszik egy ilyen pici baba, akkor túl sokat alszik két evés között. De ha nem lakatod jól, éhes marad és sírni fog. Én inkább annyit adtam neki, amennyit megevett, nem korlátoztam a mennyiséget, és végül nem is lett belőle az égvilágon semmi gond. Havi 1 kg-t hízott féléves koráig, nem fájt a hasa, szépen fejlődött, nem lett kövér baba/kisgyerek (most már 2 éves, és jó evő, de teljesen jó a súlya), makkegészséges.

2012. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kislányom Nestlé Beba Pro HA Start-ot eszik. Erre az van írva, hogy 3-4 hónapos korban 180 víz+6 kanál tápszer, 5-6 hós korban 210 víz+7 kanál tápszer. A lánykám 3 hónapos kora óta 180+6 kanállal eszik. Most lesz 6 hónapos, és még mindig ezt az adagot eszi, napi 4 alkalommal, annyi, hogy mellé már eszik gyümölcsöt is. Nem igényli a nagyobb mennyiséget, így én eltérek az ajánlott adagolástól. Nyugodtan adj többet, ha nem elég neki a dobozon feltüntetett mennyiség.


Egyébként szerintem az orvos úgy értette, hogy ne csináld sűrűbbre vagy hígabbra, tehát pl. a 210 ml vízhez ne tegyél 6 vagy 8 kanállal.

2012. júl. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Pontosítanék: tehát adhatsz nagyobb mennyiséget, csak azt ne csináld, hogy az előírt 150+5 helyett 150+6-ot adsz. :)
2012. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam a kórházban sokkal többet szopott, mint más babák, csak úgy néztek a csecsemősök mikor méricskélték.

Tápszerből is többet kapott mint az ajánlott napi adag.

Most 1,5 évesen teljesen normális a súlya és az étvágya is.

2012. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Arányosan növeld az adagot.Elég akár 30 milivel is növelni,és a tápszer adagját is arányosan növeled,a vízhez képest.Egyébként,szerintem beszélni kellene a gyerekorvossal/védőnővel a hozzátáplálást illetően.1-1,5 hónap múlva már kaphat egy kis almát.
2012. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom a legelső naptól tápszeres, és 1 hetesen már 90 ml-t evett, 1 hónaposan 150 ml-t. Ezt tartja azóta is, emellett nő tökéletesen a súlya, pontosan úgy, ahogyan kell.


A férjem orvos, és mind ő, mind a gyerekorvosunk azt az elvet vallják, hogy annyit kell adni neki, amennyivel jól lakik, nem annyit, amennyi egy átlagpopulációra "kiporcióztak". Viszont ahogyan előttem is írták, ne azt csináld, hogy tudom is én, 150 ml-be 6 kanállal teszel, hanem azt, hogy 180 ml-re emeled, és ebbe teszel hat kanalat.


Mi egyébként akkor emelünk adagot, ha már minden étkezésre mindig elfogy az összes tápszer, ilyenkor kezdünk 30 ml-vel többet készíteni. Ekkor általában még csak 1 étkezésre eszi meg az emelt adagot, a többire nem, majd szépen lassan kezdi eszegetni a további evéseknél is a hol 10-zel, hol 20-szal többet, és így tovább.

2012. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, a gyerekeink nagyjából egykorúak is, a lányom 11 hetes.
2012. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!