Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szigorúan betartjátok a...

Szigorúan betartjátok a napirendet órára pontosan? Főleg az evés terén?

Figyelt kérdés
Mindig ugyanabban az időben etettek?Teszem fel ha 1 órával hamarabb, vagy később lesz éhes adtok neki, vagy még addig elterelitek mással a figyelmét, hogy ne legyen csúszás a napirendben?
2010. ápr. 21. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
ÁÁ nem hagyná a babám:D Ha éhes, addig lármázik, amíg nem kap enni. De azért van, h próbálkozok, ha nagyon elmászna egy nap, 5-10 percet tudok "csalni", babakocsizással fél órát.
2010. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, soha!!! Nem hiszek abban, hogy a babák óramű pontossággal működnek, így rugalmasan kezeltem mindig is a napirendet. Mi se eszünk mindig ugyanannyit, hát a gyerekeink se. Így aztán megesik, hogy egyszer 2, másszor 4 óra múlva éhezik meg... Minek kellene még 1 órát kínlódni hagyni éhesen egy kisgyereket, ha egszerűen meg lehet oldani a problémáját??? Sőt! Az alvással is így vagyok.. Ha pl. nem a megszokott időben ébred, eszembe sem jut felébreszteni csupán azért, hogy "betartsuk" a napirendet... Aztán meg hallgathatnám egész nap a nyűglődést :( Igen, van egy kialakult napirendünk, amit a kislányom maga alakított ki, de nem órához van igazítva, hanem őhozzá :)) Nálunk van még 3 nagy is, így nehéz is lenne állandóan az órát nézni, hogy a kicsinek épp pontosan mit is kellene csinálnia... Egyébként máig, ha épp nem a megszokott időben alszik el, akkor se ébresztgetem, hanem hagyom, hisz lehet, hogy valamiért rosszabbul aludt éppen vagy front van...azaz nem hagyon nyűglődni...
2010. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én betartom, míg kisebb volt, meg főleg igyekeztem.

Negyed óra csúszás kb az összes, ami eddig történt.

Én úgy látom, h a gyereknek jó a napirend pontos betartása, nyugodt , mindig tudja, h mi történik, alvás, fürdés, ebéd, játszótér, séta. És függetlenül attól, h szigorúan tartom a napirendet, nem akad ki, ha pl megyünk mamához, és másképp alakulnak a dolgok. Én attól féltem, h más környezetben esetleg nem találja a fogódzkodót, de nagyon rugalmasan kezeli. Itthon viszont már ő szól, h ebédelne, megy az ajtóhoz, mikor sétálni szoktunk, igényli, és kéri a napirendet.

Én ezt látom, nálunk ez működik, de el tudom képzelni, h más gyerek ebbe meghülyülne:)

2010. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
van egy napirendünk,de nem percre pontosan.pl 13 hónapos lányom mindig ébredés után háromnegyed órával eszik,de valamikor 6-kor kel,valamikor fél 10-kor.a fürdés az,amit úgy-ahogy betartunk,7 óra,de ha vendégségbe vagyunk és 9-kor érünk haza,és akkor fürdik sincs gond.de fürdés nélkül nem alszik el.szerintem valamilyen szinten kell egy napirend,de ne erőltessük rá a gyerekre,hadd döntse el ő.
2010. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért tényleg jó, ha van egy kialakult napirendje a babának, de ezen nem azt értem, h óramű pontossággal történnek a dolgok, hanem azt h nagyjából ugyanakkor, de legalábbis ugyanolyan sorrendben. Nálunk pl ébredés, kaja, játék , alvás a menetrend, és látom h ettől kiegyensúlyozott a babám. De ha pl nem éhes ébredéskor, akkor később eszik, v ha elalváskor éhes, akkor kap enni, és úgy alszik el. (első voltam)
2010. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is kialakult napirendünk van. Nem azt mondom, hogy óramű pontossággal tartom be nála az evésidőt, de azért olyat nem csinálok, h egyik nap pl. délben, másnap 2kor ebédelünk. Nálunk kb fél óra indgadozás van!
2010. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én is pont fel akartam tenni, hogy a többiek hogyan tartják az időpontokat... pl. az enyém (2 hónapos) van, amikor 6-kor, van, hogy 5-kor de van, amikor f8-kor kel, éhesen. onnantól 3 óránként éhes, de ha fáradt/fáj a hasa akkor csak a felét eszi meg, a többit vagy később, vagy jól belakik 3 óra múlva.

Alszik, amikor tud, meg akar. A sorrend mindig ez; evés, böfi, játék. Utána rendszerint úgyis annyira kifárad, hogy jön egy kb. egy órás alvás.

Este f8 és f9 között valamikor fürdés és evés. Evés után büfi és rögtön alvás.

2010. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok Lehet, hogy kicsit túlbonyolítottam, de csak azt akartam kihozni az egészből, hogy persze, legyen napirend, de nem kell, hogy óramű pontosságú legyen, a gyereknek is jobb, ha az igényeihez van igazítva és nem az órához... Legyen néhány fix pont a napban (fürdés, evés, alvás), ami többé-kevésbé ugyanakkor zajlik, a többi pedig változhat pl az időjárástól vagy a család programjától függően. Azok a gyerekek, akik nem percre pontosan vannak kötve a napirendhez, később is rugalmasabbak lesznek az életben...
2010. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, bár arra törekszem, hogy kiegyensúlyozottan, kb. ugyanakkora időközönként egyen. A fiam 3 hónapos, azt kezdem látni, hogy egyre kevésbé igényli a napi 6 étkezést, egyre többet alszik étkezések között, egyre kevésbé éhezik meg. De még tartom, hogy reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi és késő vacsi, de míg ebéd eddig 12-13 óra körül volt, mostmár 13-14 óra körül tudom csak megetetni, mert egyszerűen nem éhes. Ráadásul elég változóan ébred reggel. Eddig 5-6 óra körül kelt, pár napja viszont 6.30-7.30 körül ébred reggel. Ez egy ilyen átmeneti időszak.

(A)

2010. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
túl szigorú nálunk a napirend, nem tudok lazítani. pl. ha nem altatom el 12 órakor, egész nap képes nem aludni egy percet sem. ezt már többször is kipróbáltam. kell a napirend, de nem így, én nem tudok alakítani, pár perc késéssel, az egész minden borul, és a nem alvása az ára.
2010. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!