Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos anyatejes kisbabának...

4hónapos anyatejes kisbabának mennyit kéne híznia még hetente?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Havonta kell 600 grammot fél éves koráig, majd a 2. félévben havi 500at :)
2012. júl. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

anyatejes babák - ha igény szerint szopnak - általában az első 3hónapban híznak a legtöbbet (akár 1kg-nál többet is havonta), majd ez fokozatosan lecsökken. hivatalosan minimum 0,5kg-ot mondanak havonta. de ez természetesen függ a születési súlytól is (sok más tényezőn kívül).

ha már kevesebbet hízik, mint az elején, az teljesen normális. megkérdezhetem, hogy mennyivel született és most hány kg?

2012. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3950g-al született tegnap este pucérkán 7170 volt.Ez elött 07,01-én mértem akkor volt 6960.Picit leállt most.Normális ez?Kicsit túl aggódós vagyok :) Amúgy nem szokott sírni,nagyon vidám mosolygós baba,nem tűnik éhesnek szopizás után.
2012. júl. 23. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is kb. így fejlődik. Mult héten volt 4 hónapos. 4100-al született és 2 héttel ezelőtt volt 7 kg. Szerintem teljesen jó. nagyon "csinos" kis masszív az én babám. nem kövér de olyan jó kis erős baba. Gondolom a tiéd is a méretek alapján. Most 68cm és 53cm volt mikor született!
2012. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha jól érzi magát és nem nyűgös, akkor tuti nincs semmi baj. :) ilyenkor már lelassul a hízás.

amúgy ne a heti súlygyarapodást nézd, elég, ha havonta 1x méred. ha megvan a havi kb. fél kg hízás (ilyen súlyú babánál a 300-400g is tökéletes), akkor ne aggódj. természetesen hízhat az egyik hónapban 300g-ot is, a másikban meg dupláját - a fél kg-t is csak átlagnak adják meg.

sokkal inkább a közérzete számít, ha nem tűnik éhesnek, akkor felesleges aggódni! :)

2012. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!