Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatokat szeretnék...

Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni anyukáktól, akiknek átlaussza (ta) az éjszakákat a picijük egy éves kora előtt, illetve akiknek nem aludta át, és anyatejes babák voltak?

Figyelt kérdés
A kérdéseim: éjjel szoptattátok-e őket, ha felébredtek? Ha igen, meddig és hogyan szoktattátok le róla őket? Most 5 hós a fiam, és úgy vélem, már nincs szüksége arra, hogy éjjel 11kor, 2kor, 5kor egyen. Tegnap először csináltam, hogy csak ölbe vettem, majd vissza az ágyába, de 40 percig tartott, mire vissza tudott aludni cici nélkül . A másik két ébredésnél már sajnos nem volt kellő lélekjelenlétem.
2012. júl. 19. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam tápszer+anyatejjel magától egyszer csak nem ébredt fel éjszaka 3 hónaposan.Nálunk nem kellett leszoktatni.
2012. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Haaj, szerintem ha rá találnak a kérdésedre az "illetékesek", hamar szét fognak kapni téged, amiért olyasminek még a gondolata is meg mer fordulni a fejedben, hogy nincs szüksége az éjszakai szoptatásra.

Engem meg lepontoznak, mert megértelek.

De sajnos segíteni én sem tudok, szoptattam mindkét gyerekemet, amikor 6 hetes koruk körül egyszerűen nem ébredtek többé éjszaka.

Ismerősöm éjszaka vizet adott a kisfiának, hogy leszoktassa a kelésről. Akkor még szoptatott, este viszont tápszert adott a babának (nem kényelemből, orvosi megfontolásra).

2012. júl. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem anyum azt mondta, hogy ő sosem értette mg azokat az anyákat, akik éjjel nem tudnak aludni a gyerek miatt. Én mindig aludtam éjszaka. Este már nem kell teletömni a gyereket piával, és meghatározott időben kell etetni, nem összevissza, kezdettől fogva arra szoktatni, hogy éjjel nincs evés és kész. Hogy ez mennyire hasznos, nem tudom, nála mindenesetre működött. Szerinte azzal rontják el mások ,hogy összevissza felkapkodják a gyereket mindig, meg cukros szarokat itatnak velük stb. Anyum egészségügyben dolgozik, kisgyerekekkel is foglalkozott.
2012. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én csak szeretném elkerülni azt, ami a lányomnál 2 éves koráig tartott: volt, hogy 12szer ébredt éjjel cicizni majd később cumizni cumisüvegből, főleg mikor fogzott. 3 évesen aludta át először az éjszakát.
2012. júl. 19. 08:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia, két gyermekem van, egy 3 hó múlva 3 éves és egy 14 hónapos. A nagyobbik fiúcska 1,5 évesem koráig meg-meg ébredt (5-ből kétszer), és csak a tejcsivel tudott visszaaludni (ő tápszeres volt 5 hetes korától kezdve), aztán olyan 20 hós volt, amikor egyszer meguntam és megbeszéltük, hogy nincs több tej éjjel (már nem evett este, mert tudta, hogy éjjel úgy is kap, ha megéhezik). Nála korábban is próbáltuk a leszokást, nem sikerült (volt hogy 5 órát szenvedtünk vele, de tényleg éhet volt, mert nappal viszont nem evett rendesen). Aztán nem adtam több tejet, valahogy egyszer csak sikerült. Ő még most is sokszor megébred, most azért, mert köztünk akar aludni (amit soha korábban nem tett, saját szobája van, de most valamiért ez a mániája.

A kicsi lánykám ezzel szemben 6 hós koráig csak szopizott, 3 hetes volt, amikor először nem evett éjjel (korábban is csak egyszer kelt), először 7-7 között, aztán egyre jobban kitolódott és volt, hogy este 7 és "reggel" 11 között nem evett, aludt. Most már 14 hós, talán ha 3-4-szer kellett felkelni hozzá éjjel, most is f10-ig alszik reggelente. Amikor először megébredt miután már stabilan átaludta az éjszakákat és sírt (4-5 hónapos lehetett), akkor nem adtam neki csak egy korty vizet és nyugtattam. Valahogy eszembe sem jutott cicit adni neki, mivel addig sem kellett.

Mindebből csak azt akartam kihozni, hogy nem minden baba tud leszokni és nem mindig olyan egyszerű, hogy majd nem adod a cicit oda. Mert amikor hatodjára kelsz fel minden éjjel hónapok óta, akkor a józan eszet felülbírálja az életösztönöd, gyorsabban szabadulsz ha. Egy próbát megér, amikor éjjel ébred, csak vizet adj neki, aztán vissza az ágyba, és kitartóan egy darabig. De szerintem ha nem tud visszaaludni, akkor még egyszerűen szüksége van a tejcsire éjjel is. Kitartás.

2012. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért kéne cici nélkül vissza aludnia egy ilyen pici babának? Nem kényelmesebb ha még mielőtt teljesen felébredne megszoptatod és vissza is alszik?
2012. júl. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én úgy döntöttem mindkét babámnál,hogy igény szerint szoptatom őket,tehát nem próbáltam meg befolyásolni.Eleinte 2x,később 1x ciciztek éjszaka,ami kb 10perc volt,azonnal aludtak tovább.Nem "cumiztak" hanem valóban szomjasak/éhesek voltak.Nekem egyik sem aludta át az éjszakát,másfél éves korukig,kb akkor hagyták el az éjszakait.Ha te úgy döntesz leszoktatod,semmiképp se egyszerre 3-ról,hanem fokozatosan,mert 5 hónaposan még tényleg lehet szomjas éhes.
2012. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindkettő átaludta az éjszakát bőven egy éves koruk előtt. A nagyobbik négy hónapos volt, amikor egyre többször kezdett ébredni, végül már óránként szoptattam éjjel. A megoldás az volt, amit te is csináltál. Felvettem, ringattam, nyugtattam, de nem szoptattam meg. Ő az első ilyen éjszaka után átaludta az éjjeleket, csak hajnal ötkor ébredt még kb 10 hós koráig, akkor evett és nyolcig aludt. (kivéve persze a fogzásos, nyűgös éjszakákat)

A kicsi 2 és 6 hós kora között magától átaludta. Akkor a foga felébresztette én pedig megszoptattam. Visszaszokott az éjszakai kelésekre, ő 8 hónaposan jutott el oda, hogy már óránként kelt. Nála nem működött a ringatás. A megoldás az volt, hogy Apa kelt hozzá éjjel, ő vissza tudta altatni. A második, harmadik éjjel még felsírt, de már nem ébredt, a negyediket végigaludta. A reggel hatos ébredés megmaradt nála is, de eszik és alszik tovább. Most 16 hónapos és semmi gond az éjszakákkal.

Gondolom sokan lepontoznak majd, de ettől függetlenül én úgy gondolom, sokkal nyugodtabban telnek a napok, ha a gyerek is és én is kipihenjük magunkat éjjel. Lehet, hogy sokakat nem fáraszt az éjjeli etetés, én soha nem tudtam utána visszaaludni (pedig nem keltem ki az ágyból, amíg ettek éjjel, addig mellettem volt a kiságy).

2012. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mielőtt bármit is tettem természetesen lemértem, hogy mennyit ettek éjjel az 5-6-7 etetés alkalmával. Kb 30 g-ot.
2012. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Leírom nálunk mi volt:3 hós koráig végigaludta az éjszakát, este fél 11 kor evett utoljára, aztán minden nyikkanás nélkül aludt. Napra pontosan 3 hósan elkezdett éjjel megébredni, és ezzel együtt enni. Most 8,5 hónapos, még minidg eszik éjjel. Most van leszoktatás alatt, nem sok sikerrel. Ő csak éjjel 3 felé ébredt meg enni, de mióta fél éves kora óta hozzátáplálunk van hogy kétszer is.gyanítom h szilárdból nem eszik meg annyit, és ezzel együtt kevesebb az anyatej evés is, valószínűleg nem elég neki így. De nem akar több szilárdat enni. Most lehet azt csinálom h minden evés után kap még tejet is, hátha így lecsökken egyelőre 1szeri evésre. A visszaaltatást én egyszer próbáltam, kb. visszaaludt 40 percre, aztán újra fent volt. De valóban kevesebbet eszik, fogzik, nappal nyűgös.Azt olvastam valahol amikor megébred, és nem akar visszaaludni kell neki valami "fehér zaj", ami monoton és az segíti az elalvást. Ez lehet pl. óra kattogás. Hát majd ezt is kipróbáljuk
2012. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!