Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok babátokkal, ha...

Mit csináltok babátokkal, ha nagyon sír, majdhogynem levegőt is elfelejt venni? Hogy nyugtatjátok meg? Részletek lent.

Figyelt kérdés
1 hónapos babám tegnap annyira nagyon sírt, hogy teljesen vörös volt a feje és mintha közben levegőt is alig vett volna, hangtalanul sírt. Nagyon megijedtem, felvettem és akkor nagy nehezen megnyugodott. Nem tudom miért volt ez a nagy sírás, talán éhes lehetett. Előfordult már veletek is ilyesmi?
2012. júl. 23. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám akkor sírt ennyire, ha fájt a hasa. Ilyenkor simogattam a hátát, hasát, ringattam. Mindenképpen ki kell deríteni az okát és megnyugtatni.
2012. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a hasa fájt.

Ha nagyon sír, akkor rá lehet fújni egy rövidet az arcára, sokszor abbahagyják erre. Nem szabad hogy annyira belehergelje magát. van olyan baba amelyik az öklendezésig képes sírni. Lányom akkor sírt egyszer nagyon, amikor oltás után voltunk.

2012. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A lányom akkor csinál ilyet, ha valamijét megüti és fáj neki. Ilyenkor felveszem, és mondom neki, hogy anya gyógypuszija mindent meggyógyít. Össze vissza puszilgatom, és általában megnyugszik.

Szerintem a babátoknak a hasa fájt, vagy lehet megijedt.

2012. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam akkor sír ennyire, ha nagyon fáradt. Ilyenkor elaltatom. Arra nyugszik meg, ha kap pár korty vizet és ha elhallgat utána jön a ringatás.
2012. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lányom egy nagyon érzékeny baba volt, ő kb. másfél éves koráig mindenért úgy sírt, hogy nem vett levegőt. Ezt szokták csecsemőkori apnoénak is hívni, ha már elfajul a dolog...

Ő sem vett sokszor levegőt, vörös fejjel "némán üvöltött". Én hiába fújtam rá, nem igazán használt. Ha felemeltem és kicsit megráztam, akkor kizökkent az adott szituból és gyorsan levegőt vett.

Nehéz...ja és inkább megijedt valamitől szerintem, vagy neked is érzékeny a babád. Az éhség nem szokott ilyen nagy sírást okozni (de nem zárható ki persze).

2012. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordult már nemegyszer, főleg a dokinál oltáskor. Én ilyenkor szorosan magamhoz öleltem, ritmusosan ringattam, és próbáltam megnyugtatóan duruzsolni a fülébe, esetleg dúdolni. Csak az kellett, hogy érezze a biztonságot és nyugalmat a karomban. Már 10 hónapos, néha még ma is sír így, ma is ugyanígy ölelgetem, ha tényleg fáj valami, ha pedig csak szimpla hiszti, akkor erőteljesen ráfújok az arcára, attól magához tér.
2012. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ötletem magamhoz, rongáltak, dúdoltam neki. Bár ennyi idősen valószínűleg fájt valamilye.
2012. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is volt. meg párszor, hogy altábol sírt fel rettenetesen. Én is magamhoz szoritottam, beszéltem hozzá nyugtatóan. Dörzsöltem a pocakját. Aztán olyan is volt, hogy közben meg ugy megéhezett és utána már azért sírt. Míg ilyen picik egy sírás alkalmával több bajuk is lehet. Nekünk volt, hogy egy óránál is tovább tartott és olyan is volt, hogy ráfujtam, mert ugy bele feledkezett a sírásba.
2012. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!