Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beadattátok vagy fogjátok...

Ti beadattátok vagy fogjátok gyermeketeknek az agyhártya elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 11:38
1 2 3 4
 11/32 Sókristály ***** válasza:
83%

És miért is kevés az esélye annak, hogy elkapja a gyerek?

Mert a népesség nagy aránya be van oltva. Így könnyű nyugodtnak lenni. De mi van, ha változik az arány, és több lesz az oltatlan, mint az oltott ember? Akkor is nyugodtan hagyod védtelenül a gyerekedet?

A bárányhimlő könnyen átvészelhető lenne?

Valamikor az volt, de mostanra rengeteg szövődménye alakult ki.

Vagy nézzük az influenza oltást? Barátnőmnek orvos ismerőse tanácsolta, hogy ne oltassa be a gyereket. Aztán egyszer csak felhívta, hogy nyomás oltatni. Végignézte ugyanis egy influenzában meghalt fiatal nő boncolását, és rájött, hogy esélytelen volt a túlélésre.

Én beadattam az összes olyan oltást, amit ajánlottak.

2012. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
75%
Persze hogy beoltattam.Nem kockáztatok...Amit meg lehet előzni, megelőzzük.:)
2012. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
83%

Kedves hatodik, lehet, hogy a kutatási területen dolgozol, de úgy fest, hogy a fiziológiához nem sok közöd van.


Vannak felesleges oltások ettől függetlenül, de az agyhártyagyulladás elleni nem az, ezt orvosként (neurológusként) biztosan merem állítani. Így én a saját gyermekemet oltatom. (Rota ellen, bárányhimlő ellen nem. De az agyhártyagyulladás nem vicc.)

2012. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
63%

Beadattam, nem akarok kockáztatni. Tudom nagy biznisz, de nem érdekel, ha a gyerekem nem hal meg vagy nem kel végtagjait levágni nem bénul le stb...akkor felőlem az gazdagodik meg belőle aki csak akar.

Beadattam a bárányhimlő ellenit és az influenza ellen is beoltatom őket minden évben. Mindezek ellenére egyáltalán nem betegesek. Nem tudom lesz-e hosszú távú mellékhatása, de attól kevésbé félek, mint attól a mellékhatástól amit a betegség okozhat.

2012. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 6. volt egy cikk a neten egy kislányról, aki elkapta, mind a 4 végtagját elveszítette a betegség miatt, az anyukája is úgy gondolta, hogy az oltás csak üzlet. Ez lett belőle. Lehet, hogy ezerből 1 ilyen eset van, de ha pont az én gyerekem, akkor az nekem 100%! Inkább nem kockáztatok, pláne azért, mert a védőoltások nagy többsége igenis nagyon hasznos (lsd: járványos gyermekbénulás).

Nem tudom, milyen területen kutatsz, de valószínű nem orvosbiológia, vagy mikrobiológia terén, mert ezeken a területeken belátják a kutatók, hogy nem minden védőoltás haszontalan.

2012. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyermekem megkapja/megkapta. Bárányhimlőt, rotát ill. a többi nem kötelezőt nem, de ezt igen.
2012. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
65%

6., még annyit tennék hozzá, hogy a mumpszot egy erős gyermek vészeli át könnyedén. És aki gyengébb? Lökjük le a hegyről, mint Spártában, ahelyett, hogy örülnénk annak, hogy tehetünk a betegség ellen? A hivatkozott arányszámok pedig az átoltottság miatt olyanok, amilyenek: az én nagyim még rettegett a gyermekbénulástól pl., a szomszéd nénikéjének a lánya ugyanis vastüdővel vészelte át. Tehát ezt a zseniális összeesküvés elméletes katyvaszt el lehet felejteni, és a gyógyszergyárakat is: igen, van pénzük belőle. És?


Amit az immunrendszerről írtál, az pedig csak simán nem igaz, orvosilag abszolút nem állja meg a helyét. Lényegi különbség nincs a természetes és a mesterséges immunizáció között.


13. voltam

2012. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
73%
Sem férjem, sem én nem szeretünk ilyenben kockáztatni, ezért a kétéves fiunk a kötelező oltások mellett szinte minden nem kötelezőt is megkapott: Rota vírus, influenza, agyhártyagyulladás, bárányhimlő, kullancscsípés ellen is .
2012. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
65%
Beadattuk, mert a doktornőnk azt mondta, hogy ritka, de ha elkapja a kicsi, szinte biztos, hogy maradandó szövődménye lesz. Ha lehet ellene tenni, hogy a kislányom ne legyen beteg, megteszem és ilyenkor nem érdekel, hogy ki jár vele jól anyagilag.
2012. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Mindenképp,sőt már meg is kapta!Az egyik ismerősöm elkapta és hajszálhíján majdnem belehalt,ráadásul azt sem tudták,honnan szedte össze:(Felhívtak minket a szülei és javasolták,hogy azonnal adassuk be a gyerekeknek,mert nem kívánják senkinek,amit azon a héten átéltek:(
2012. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!