Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti beadattátok vagy fogjátok...

Ti beadattátok vagy fogjátok gyermeketeknek az agyhártya elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 11:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnek beadattam.
2012. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én most gondolkodom róla,hogy beadassam,a nagyobbik lányom most fog oviba menni,ugye nem vagyunk ennyi idősen elkésve vele? A picurim 3honapos.Amúgy meddig véd?ÉS mennyi az ára,?

Köszi a válaszokat!

2012. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Én úgy tudom, hogy tb.támogatás két éves korig van az oltásra.Így 2400ft.2 éves kor felett is be lehet adatni természetesen, de úgy sajnos már 7000ft-ba kerül az oltóanyag.
2012. júl. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Előzönek,köszii!!
2012. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
27%

A Neurológusnak. Jó, hogy a világ tudósainál biztosabb, hogy marha jó a védőoltások utóhatása a szervezetre.


"Tény azonban az is, hogy Amerikában és egyes nyugat-európai országokban több olyan oltást betiltottak, amelyek nálunk még mindig szerepelnek a kötelező oltási protokollban. A gyerekorvosok véleménye megoszlik arról, hogy egy éretlen immunitású csecsemőt valóban ki kell-e tenni már kéthónapos korban a legyengített kórokozók támadásának, vagy elegendő lenne egyéves kor után elkezdeni az „immunrendszer edzését”.


A kötelező oltásokról sokat lehet vitatkozni, az egyéni és a társadalmi érdekek összeütközésétől a személyes szabadságig, az egészséghez való jog és a gyermeki jogok mentén ezer meg ezer érv sorakoztatható fel. A végeredmény nem tőlünk függ. Ugyanakkor az ajánlott oltásokról – a bárányhimlő, influenza, rotavírus, kullancs elleni – mi, szülők dönthetünk. Ezzel a joggal élni viszont nem könnyű feladat. A szakemberek, gyerekorvosok egymásnak ellentmondó véleménye közül melyiknek higgyünk? Sokan, sok- félét mondanak:


„Mára a korábban enyhébb lefolyású gyerekbetegségek is eldurvultak. Több a szövődmény, komolyabb a betegségek kimenetele.”„A védőoltások egyedül a gyógyszeripari cégek üzleti érdekeit szolgálják.”


„A védőoltások jelentős higanyterhelést jelent a szervezetnek.

Nem tudni, az egyes oltóanyagok milyen keresztreakciókat váltanak ki, szerepük az allergia, asztma terjedésében vitathatatlan.”!!!!!!


„Betegség nélkül megszerezhető a védettség, illetve a már kialakult betegség gyógyulási ideje lerövidíthető, ez pedig mindenkinek csak jó lehet.”


Aligha kell tovább sorolni az érveket, hogy belássuk, nehéz felelősségteljes döntést hozni ebben a kérdésben. Mit lehet tanácsolni? Gyűjtsük be a szükséges információkat, és hallgassunk a megérzéseinkre. Ennél többet nem tehetünk. Akárhogyan döntünk is például a bárányhimlő elleni oltásról, mindig lesz ellenvélemény.

2012. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Neurológusnak.

[link]

Valószínűleg ez a tudós is nagyon buta.

Dr. Ébert Jenő (60) belgyógyász széles körű szakképzettséggel rendelkezik a kardiológia, pulmonológia és gasztroenterológia területén. Igazgató főorvosként dolgozott egy Augsburghoz közeli klinikán, és 1990 óta magánrendelőt vezet.

"Mégis az az állítás, hogy a poliót az oltással számolták volna fel, egy téves dogma. Hogy az oltások kevéssé vagy egyáltalán nem hatnak, azt pl. a BCG oltás igazolja, amit 1997-98 óta egyáltalán nem ajánlanak Németországban. Tizennyolc év után a STIKO (Német Oltási Tanácsadó Testület) végre felébredt! 1979 óta ismeretes volt, hogy a tuberkulózis elleni oltás nem hat. Ezt egy Indiában elvégzett, nagy területre kiterjedő tanulmány is igazolta. 1968-71 között zajlott a vizsgálat. 1979-ben publikálták az eredményeket, de Németországban először csak 1983-ban közölték. Mégis vannak még olyan országok, mint pl. Magyar-, és Lengyelország, ahol ez az oltás kötelező, és 3-5 napos csecsemőket is beoltanak vele. Ez katasztrófa!"

"Az olyan családokban, ahol oltott és nem oltott gyermekek is vannak, megállapíthatjuk, hogy a nem oltottak sokkal egészségesebbek, mint az „agyonoltottak".stb.

2012. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%
Na pont a németekkel nem kéne pedálozni, amikor ma már nevetségesnek és előfordulhatatlan járványok vannak.Közölhetsz rengeteg kutatót, de a többség egyet ért vele, hogy az agyhártya elleni hasznos, sok életet ment. Felelőtlen az a szülő, aki nem adatja be.
2012. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ismét a neurológus: nekem halálosan mindegy ez a sok elvi sík, lehet ezeken töprengeni. Azt hiszem, hogy tisztában vagyok érvekkel-ellenérvekkel, nem gyerekgyógyász vagyok, ezért érdekem sem fűződik az oltásokhoz. A véleményemről mindent elmond az, hogy a lányomnak, akit rettenetesen, elmondhatatlanul szeretek MINDENKÉPP beadatom az agyhártyagyulladás elleni védőoltást. Tisztában vagyok a felesleges oltások létével is, mint már mondtam. Emellett mindenki azt tesz, amit akar.


(Aki a higanyterheléssel jön az oltásokkal kapcsolatban, az én szememben egyszerűen csak nevetséges, és nem tudós.)

2012. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Már nincs higany az oltásokban.
2012. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
42%

"Gondoljatok bele mi szükség van egy bárányhimlő, vagy egy mumpsz oltásra..."

Kedves kommentelő! Itt most nem is erről van szó! Amint a kérdésben is olvasható, az agyhártyagyulladás a téma.

Azt pedig szerintem ne tegyük már egy lapra a bárányhimlővel és társaival!

Szerintem felelőtlen az, aki nem oltatja be a gyermekét agyh.gyull. ellen, amikor van rá lehetőség!

Nekem mindennél fontosabb a gyermekem, és ilyenkor nem foglalkozom azzal, hogy a milliomosok még gazdagabbak lesznek. Ki nem sz@rja le? A gyereknek ne legyen baja, az a lényeg!

2012. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!