Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik 10 honapos babatok?...

Mit eszik 10 honapos babatok? Olyanok irjanak akik kovetik az ajanlast. ( liszt 1 eves kortol, tej 2-3 eves kortol).

Figyelt kérdés
Milyen ragcsalni valot adtok neki a kifli kenyer helyett ami ugye lisztes es nem adhato?

2012. júl. 23. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ajánlás szerint nem adható a liszt 1 éves korig? Már pont hogy adni KELL aglutén miatt 4 és 6 hónapos kor között kezdve!! Én is betartottam a dolgokat de ez már az új irányzat nem az hogy várni kell 1 éves korig!
2012. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
milyen ajánlás,ahol 1 éves korig nem kaphat lisztet???
2012. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó régi ajánlást követsz, vagy külföldön élsz. Én bulátát adtam rágcsálni a 10 hónaposomnak (de az is búza).
2012. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 4 hós, anyatejes és már kapott gyümölccsel darált kekszet! Pont a lisztérzékenység miatt. Mármint, hogy ne legyen az.
2012. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A mai ajánlás szerint a glutént minél hamarabb be kell vezetni. Tehát ehet lisztes dolgokat.

Ha egy 1 éves babára azt mondják, hogy szinte mindent ehet, akkor a 10 hónapos elég sok mindent ehet már.

Bármilyen zöldségből ehet főzeléket + hozzá husi, máj.

Tejtermékeket is ehet: joghurt, sajt, túró.

Lehet csinálni már habarásos, rántásos főzelékeket is.

Lehet próbálkozni darabosabb étellel is már.

Köretnek rizst és tésztát is ehet.

Sztem elég sok mindent ehet egy 10 hónapos, akkor is ha figyelembe vesszük a MAI ajánlásokat.

2012. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék! 1 éves kor után a liszt? Ezek szerint a Te babád még nem kapott? Az én fiam 21 hónapos és nekünk még 4-6 hónapos kor között be kellett vezetni a glutént. Lehet, hogy én maradtam le valamiről?

Egyébként én is betartottam minden fontosabb dolgot. A tejet is csak módjával kapja, alkalom szerűen, még most is.

De 10 hónaposan már javában vajas kenyeret vacsiztunk sonkával. :)

Egyébként meg a kenyér, kifli nem rágcsálni való. Azok szerintem rendes ételek. Rágcsálni adjál neki, puffasztott rizses tallért, vagy sótlan pufit, bulátát, kölesgolyót. Ezek egyébként gluténmentesek. Bár még mindig nem értem miért ne kaphatna lisztet a babád...

2012. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nnna ez meg milyen ajánlás?
2012. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én lisztérzékeny vagyok, 6 hónaposan be kellett vezetnem a lisztet. Milyen ajánlás ez???
2012. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lisztes dolog elég elavult, a tejes meg hülyeség. ha lisztet egy éves korig ne, akkor adj anyatejet vagy tápszert, mert a glutén szinte az első dolgok között van már
2012. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Követem az ajánlást de tudnod kell hogy a glutént 4-7 hónapos kor között be kell vezetni mert mefigyelések alapján ha 4 hónál előbb és 7 hónapnál utána kezded akkor ugyan olyan magas a kockázat az érzékenységre. Azok a kisgyerekekek többsége akik jelenleg ilyen problémával küszködnek (nem olyan könnyű űm gluténmentesíteni mindent!) azoknak pont az 1 éves kor utáni próba volt a javasolt. Akkor még ez volt az ajánlás.

A hippoallergén táplálkozás jelenlegi formájában pedig 4-7 hónap a glutén és a tej leghamarabbra 1 éves kortól adható, de akkor sem önmagában (főzelékekbe kisebb mennyiségben felfőzve) és azt vallja hogy legalább 2, de inkább 3 éves legyen a gyerek amikor egy pohár tejet megiszik magában. A gyerekorvosok szerint ezzel talán végre meg tudjuk előzni az érzékenységre hajlamos gyerekeknél az allergia előfordulását.

Mi reggel-este tápszert eszünk (Hipp Combiotik HA 2), napközben tízóraira legtöbbször gyümölcspépet vagy banán, alma, barack csak harapdálva, de nem eszik belőle igazán csak gyúrmázza így bébiételben kapja ami nem üveges hanem mint a joghurt olyasmi kiszerelésű gyümölcssűrítmény. Ebédre főzelék amibe husi és zöldségek vannak váltakozva. Mostanában nem engedi, hogy etessem így turmix nélkül megeszi kisebb darabokra. Már 6 foga van! Uzsonna az nekünk mindig kinlódás, mert vagy babapudingot kap(sok ízben kapható humannat vagy nestlét szoktunk venni belőle) vagy 7 hónapos kortól adható hipp gyümölcsös túrókrém, vagy joghurtos gyümölcs valami duo...ezek mind nem hűtőben tárolandóak. 5 hónaposan kapott először babakekszet miután a gyerekorvosunk felhívta rá a figyelmemet, hogy nehogy kicsússzunk a 7. hónap utánra.(jó volt tudni) Így már kiflivéget, babakekszet, babakétszersültet, babapuffasztottrizses keszizét ami van több ízben, babakukorica puffasztott valamit ami olyan mint a kuki...azt kap evés után, sétához igény szerint. A joghurtos túrós dolgot az a fehérje miatt jó, ebédkor a főzelék a hús és a zöldség miatt és előtte mindig gyümi van. Ezekre figyelek oda. A többit azt ő válogatja meg. valahogy nekem a zöldségeket jobban szereti így az ebédből mindig sokat eszik. ha uzsonnára nem óhajt joghurtot enni akkor kap helyette pároltzöldséget amit szeret. Nem nagy munka a betartása ezeknek. Én vettem egy bébiételkészítőt ami párol és turmixol is és ki sem kell venni belőle. Felkockázom amit készíteni akarok, felöntöm a gépet vízzel (aventes). elmegyünk sétálni és mire hazaérünk már le is hült kicsit és 10 mp alatt összeturmixolom. Ennyi a nagy ,,főzés".:)

2012. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!