Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakeksz, háztartási keksz,...

Babakeksz, háztartási keksz, liszt? Ki-mit tesz gyümölcshöz, főzelékhez?

Figyelt kérdés

Nekem még nem engedi egyiket sem a gyerekorvos,mert ekcémagyanús a babám, bár a tejérzékenységet kizártuk,mert Pregomin ellenére is van foltja. Vagyis összesen volt eddig 5 folt, jött egy,elmúlt,majd jött egy máshol. Egyik ismerősöm egy csapott kanál lisztet tesz a főzelékbe,a másik babakekszet a gyümihez,a harmadik háztartási kekszet. Én mit tehetek a gyümölcshöz,hogy laktatóbb legyen. Allergiatesztre nem küld el a doki,szerinte nem mutat biztos eredményt ilyen pici babáknál.

Pénteken lesz 8 hós!


2012. febr. 20. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én hónapokig rizsliszttel sűrítettem, később kukoricakeményítővel. A gyümölcsbe tényleg 2-3 babakekszet morzsoltam ennyi idősen. bioboltokban nem tudnak neked valami alternatívát ajánlani?
2012. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én sosem sűrítettem semmivel. A főzelékbe annyi vizet tettem, hogy megfelelő legyen az állaga, a gyümölcsöt meg minek sűríteni?

2 tejfehérje allergiás gyerek anyukája

2012. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm...

A igazából nem is a sűrítéssel van bajom,a főzelékeket én is a főzővízzel variálom. Inkább,hogy adhatom-e ezeket már neki? És hogyan vezessem be? Mindig kérdezgetik,h adok-e már ezt,vagy azt,én meg mondom,h nem,mert nem engedi a doki. Sajnos biobolt nincs a közelben,de amint tehetem felkeresek egyet. Ijesztgetik az embert a glutén bevezetésével,de a babakekszben is van,akkor hogy adjam neki,vagy ne? Első babás vagyok,ezért vagyok bizonytalan,bocsi...:)

2012. febr. 20. 11:05
 4/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a glutént akkor kell bevezetni, amikor még nagyobb arányban kap anyatejet a babba, mint mást.
2012. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mint elsô írta, létezik, rizsliszt, kukoricaliszt, kókuszliszt - neten is találsz szerintem gluténmentes boltokat.

3 év alatt én is úgy tudom, hogy nem lehet kimutatni allergiát.

Az enyém is ekcémás volt, még anyatejesként, 6 hósan jött elô rajta, mikor még csak almát kapott, azt szüneteltettük plusz én ezért 3 hétig nem ettem tejterméket - nem csökkentek a foltok. Gyerekorvos, bôrgyógyász is látta, nem mondták, hogy késôbb gluténmentes étrendre kéne fognom. Azóta eszik mindenfélét, mosódióra váltottunk, kentük a bôrét ezer dologgal... végül úgy tûnik (most másfél éves), az ekcémát szimplán kinôtte.

2012. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én a glutént kézbe adott bulátával vezettem be, szépen elnyammogta. DE nem kell olyan komolyan venni, mármint elég, ha 1-2 alkalommal eszik belőle pár falatot, nem a mennyiség a lényeg. Ha lisztet, kekszet (ez utóbbit a magas cukortartalom miatta múgy sem szerencsés) nem akarsz, tehetsz bele zabkorpát, búzadarát, rizslisztet.
2012. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szóval jelenleg nincs folt a babámon,kenem minden este a gyógyszertári testápolóval,az el is mulasztotta a legútóbbi foltot. Bevallom előtte nem kentem fürdés után semmivel a babám,mert a védőnő szerint felesleges. De én arra gyanakszom,h száraz lehet a kicsi bőre,ami egyébként nagyon szép,és ezen az egy-két folton kívül problémamentes. Fehér bőrű(én vörös haj,fehér bőr), dokinéni szerint nem a hidegtől vannak a foltok. Amikor kijött az első folt, még csak anyatej-tápszeres volt. Nem kapott még semmi egyéb ételt. A 4 hó alatt összesen volt 5 foltja,mindig máshol. Nem piros,nem viszket neki,csak száraz. Mosószert nem váltottam kezdettől fogva, gyógyszertári kencéket használunk. Én ezt nem mondanám ekcémának,csak nem akarom a dokit felülbírálni,a védőnőm meg nem ért semmihez. Májusra van időpontunk gasztroenterológiára,de addig akkor ne adjak neki semmi ilyesmit? Én eddig semmi reakciót nem láttam rajta az ételek bevezetésénél,szépen eszik mindent,ami korának megfelel,kivéve a gabonákat,glutén,liszt stb.

Buláta stb.? Ezeket hol lehet beszerezni?

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. febr. 20. 11:38
 8/15 anonim ***** válasza:

Most akkor gluténmentes lisztet/kekszet keresel vagy be akarod vezetni? A buláta búzából van.

Gluténmentesek pl.: kukorica, rizs, szója, hajdina, köles, amaránt, quinoa. (DM-ben lehet pl. puffasztott rizs vagy kukorica karikákat, kölesgolyót, puffasztott amarántot is kapni.)

Ha gluténos dolgot szeretnél, akkor meg sokféle babáknak készített dobozos natúr gabonapehely (tönkölybúzás, rozsos... stb) létezik.

2012. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Utolsó válaszoló! Igazából keresem is és be is szeretném vezetni. Sajnos senki nincs a közelemben,aki ezekről tudna valamit, de most már okosabb vagyok.

Köszönöm...

2012. febr. 20. 16:28
 10/15 anonim ***** válasza:
bulátát a dm-ben és a spárban veszek.
2012. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!