Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz ha 7hónapos kora előtt a...

Igaz ha 7hónapos kora előtt a baba nem találkozik lisztes étellel akkor nagy az esélye a liszt érzékenységre? Más ételre is igaz?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

IGen, nyugaton idöközben rájöttek, hogy amit a gyerek az elsö életévében nem kap, arra túlérzékeny lesz. Ugyanigy, ha nem kap cukrosat/édeset, akkor sokkal nagyobb lesz a cukorbetegség esélye, mert nem tanulja meg a szervezete az inzulintermelést, illetve annak szabályzását.

Erre is divat volt egy ideig, ami most MO-on van, a következménye rengeteg beteg gyerek/fiatal felnött.

2012. jún. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! 8 hónapos koráig kell a glutént bevezetni, nem vagy elkésve. Az én kislányom 1,5 hónapja eszik babakekszet. 8 hónapos lesz, nem hiszem, hogy elkéstünk volna. Bár mi lassan haladunk a hozzátáplálással és később is kezdtük (5,5 hósan).
2012. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen.A legújabb kutatások alapján ez az új szakmai protokoll!
2012. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De azt se veszítsük szem elől, hogy a lisztérzékenység örökölhető is.
2012. jún. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így hallottam, egy-két éve, pedig pont az ellenkezője volt, hogy egy éves koráig nem ajánlották a piciknek. Én pont ettől félek, mert az én kisfiam, most egy éves koráig nem kapott tejet, mi lesz, ha rájönnek, hogy a tej is fontos már 7 hónap előtt?
2012. jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én most 9 hónapos kora előtt kezdtem el bevezetni a glutént...Már így is teljesen beparáztam amikor olvastam, hogy már sokkal előbb be kellett volna. Mindenhol mást írnak, mást mondanak. Szóval engem személy szerint már nem is érdekel a dolog, mert csak idegesítem magam, ugyanis az időt visszafordítani már nem tudom!
2012. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekesnek tartom, hogy pont azok a táplálékok vannak erős allergénként kikiáltva, ami a lehető legtermészetesebb, amiből az élet "ered": tojás, tej, méz, búza stb. Addig sulykolják az emberek agyába, hogy ezek "mérgek" a gyereknek, és TILOS bizonyos kor alatt, míg el nem hisszük. Miért nem jó nekünk úgy, ahogy a szüleink minket, őket pedig a nagyszüleink táplálták? Most erre fogják (a korán bevezetett ételekkel) az allergia, stb erős előretörését.. Persze ezzel a propagandával próbálják leplezni azoknak a méreganyagoknak a hatását, amit az egyéb ételeinkkel, kozmetikumainkkal beviszünk.
2012. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!