Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezdtétek el...

Mennyi idősen kezdtétek el tanítani a babátokat egyedül enni? Mikorra evett már viszonylag tisztán?

Figyelt kérdés
Nagyon gáz, ha csak 2 évesen kezdtük el?
2012. júl. 24. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy gáz :)

A kisfiam most 23 hónapos, eddig egyszerűen nem volt hajlandó kanállal vagy villával enni, csak olyat evett egyedül amit kézben foghatott (alma, kenyér-falatkák stb) Most kb 1 hónapja képtelen vagyok megetetni, mert csak azt hajlandó enni amit egyedül eszik. ...és meglepő, de aránylag tisztán eszik. Na jó a kanálból a leves még kifolyik, de majd ügyesedik :) Villával gyönyörűen sikerül már. (kicsi sütis villát adok neki, az elég hegyes is, hogy fel tudja szúrni a falatokat, de nem olyan hosszú a szára)

Sok sikert!

2012. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem gáz,ovira sikerüljön :) én mondjuk 1 évesen már kezdtem 2 évesen már minden ment
2012. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem tanítottam, a nagy olyan 2 éves volt amikor elkezdett egyedül enni (mert így szerette volna) Bölcsis volt így hamar belejött. A kicsi 1.5 éves kora óta egyedül eszik, mivel inkább nem eszik, ha nem ehet egyedül, így leves főzelék minden megkap így. Most 23 hónapos és viszonylag ügyesen eszi a levest is.

Szerintem elég ha oviig megtanulnak nagyjából egyedül enni.

2012. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 bugaboo ***** válasza:
100%
Ikerlányok, 2 évesek és most kezdik tanulni az önálló evést. Szerintem nem késtek el, meg ugye ikrekkel nem tudtam 1 évesen elkezdeni, örültem, ha szépen megetettem őket :-D Jelenleg is ikerbabákat várok, náluk sem fogom elkapkodni az evés dolgot. Ráérnek majd akkor amikor megérnek rá.
2012. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én nagy fiam nagyon rossz evő volt és még most is az. Ő egyszerűen nem volt hajlandó egyedül enni. Mikor 3 évesen kezdte az ovit még nem volt hajlandó egyedül enni, így az oviban sem evett, csak hónapokkal később. Most a kicsi 1,5 éves, és kiveszi a kanalat a kezemből és a főzeléket, illetve mindent, ami nem leves már egyedül eszik, egy konyharuhával a nyakában és ölében, ami majdnemhogy tiszta marad. A levest ő még nem tudja enni, mert kifolyik a kanálból, de próbálkozik.
2012. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Off: húha 4. még 1 ikerpár? :) Nem semmi gratulálok hozzájuk!!!
2012. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a megnyugtató válaszokat! A környezetemben minden egy-másfél éves gyerek (állítólag) már egyedül eszik, azt hittem le vagyunk maradva. Egyébként az enyémek is ikrek.:)

Bugabboo-nak gratula a dupla ikrekhez! :-)

2012. júl. 24. 13:15
 8/13 anonim ***** válasza:
én is gratulálok az ikrekes családnak!!!
2012. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

15hónapos,ha olyanja van kiveszi a kanalat/villát a kezemből és "egyedül eszik",máskor meg etetem...Én sem tanítom a szó szoros értelmében,hagyom,hogy ő jöjjön rá,viszont engem pl nem érdekel,ha úszik a konyha utána...Így volt ez a pohárból ivással is,aztán szépen rájött,hogyan is kell tisztán.

De őt ezek érdeklik,ha a te gyerekeidet nem,akkor szerintem sincs gáz azzal,h 2évesen kezdik el...

2012. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a kislányom és most már a levest is szépen eszi.

Ne higyj el mindent, mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy 1 éves szépen egyen, úgy hogy több menjen a szájába, mint mellé.

2012. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!