Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni otthon egy viszonylag egyszerű varrógéppel egyedül szabni-varrni? Pl. Valamilyen könyvből? Konkrét könyvcímet + szerzőt írnátok légyszíves, ami elég szájbarágós?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kisfiam és egy 7 hónapos magzatom. Reményem sincs hogy elmenjek egy tanfolyamra. Viszont van varrógépem, elképzeléseim, csak gőzöm sincs, hogy hogyan álljak neki. Először csak egyszerű dolgokat szeretnék csinálni, pl. függönyt beszegni, aztán monjuk babatakarót készíteni, illetve a patchwork is nagyon érdekel. Később lehet, hogy gyerekruhákat is varrogatnék, esetleg magamnak is valamit, de ez már nagyon távlati cél. Először valahogy az alapokat szeretném elsajátítani. Nem ismerem az anyagokat, cérnákat, mit hogyan kell varrni, szóval az alapokat szeretném elsajátítani valahogy.
2008. dec. 19. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
mint szakmabeli a burda ujságot ajánlom,de van burda könyv is,az én kisfiam 6 hónapos,én is varrok neki néha de nem nagyon van rá időm,volt valaha, burd a special kimondottan gyerekeknek,ill babáknak de sajna beszüntették,ha tudok vmiben tanácsot adni írj privit
2008. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Én is azt ajánlom, hogy kezdetben kész szabásmintákkal dolgozz, azt csak körül kell rajzolni, kivágni az anyagból, aztán összevarrni. Vagy bármelyik netes könyvesboltban (alexandra.hu, libri.hu, fokuszonline.hu, bookline.hu stb.) beírod a keresőbe, hogy "szabás-varrás", és látni fogod, milyen könyvek vannak a témában.
2008. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerekem ruhái alapján csinálom a rucijait, de a burda nagyon jó ötlet.Én is azzal kezdtem, mikor még tanultam.
2008. dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!