Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 34. hétre született babám 10...

34. hétre született babám 10 hónaposan még mindig nem mászik, csak forgatja magát. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Mindent sokkal később kezdett el csinálni, mint a korcsoportja. Három hónaposan még nem emelte a fejét, fél évesen még nem fordult át, közel 9 hónaposan ült stabilan. Mindent jó másfél-két havi késéssel... Már jó ideje próbálkozna mászni, de hamar meggondolja magát, (mert nem sikerül) és inkább gurítja magát, úgy viszont villámgyorsan halad, jó nagy távolságokat képes így megtenni. Egyébként okos, érdeklődő gyerek, mindig mozgásban van. Minden másban ott tart, mint a korcsoportja. Az orvos és a védőnő szerint minden rendben van vele, ne aggódjak. Szerintük időt kell hagyni neki, kb. egy éves korban éri utol mindenben a többieket. Én mégis aggódom picit...
2012. júl. 25. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj (jó tudom könnyű ezt mondani), nekem ismerősöm lánya 11 hósan mászott csak, pedig "normál"időben született. Minden baba más, csak sokszor azt lehet olvasni akinél korán kezdett mindent, és a kicsit késők anyukája nem is meri leírni h náluk ez később indult. És így mindneki azt hiszi hogy csak az lehet normális.
2012. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 31. hétre született, a fejét ugyan emelte, de fél éves koráig eddig terjedt a tudománya. Öt hónaposan elkezdtük Dévény-tornára hordani (a korás doktornő és gyermekorvosunk szerint nem volt rá szükség...), hét hónaposan forgott, aztán szépen mindent sorban: kúszott, mászott, felült, és 14 hónaposan már szaladt. (ekkor már persze mindenki szerint okos dolog volt vinni...). Szóval azt tanácsolom, hogy mutasd meg egy gyógytornásznak.
2012. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nővérem fia 35.hétre született és 12hónaposan kezdett el mászni
2012. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fiam a 35. hétre született. Ő is mindent elég későn kezdett el csinálni. 7 hónaposan forgott, kb. 9 hónaposan kúszott, 11 hónapos volt, amikor elkezdett mászni. na de akkor nagyon belendült, kb. 2 hét leforgása alatt elkezdett mászni, felállni, kapaszkodva lépegetni. 13 hónaposan már egyedül ment:-)))

De ha nagyon aggódsz vidd el neurológushoz, aki ajánlhat gyógytornát. Legalább is itt nálunk így működik.

Mi jártunk vele tornázni, és hiába erőltette a konduktor minden alkalommal a mászást, ő jó ideig mégse akart mászni. A konduktor szerint agyilag is meg kell érniük hozzá.

2012. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a mászás miatt ne aggódj.nekem a kisfiam is sokáig csak pörögve jutott el mindenhova.aztán egyszer csak elkezdett mászni.nekem kb 9 hónaposan kezdett el mászni.én úgy csináltam hogy letettem a szőnyegre négykézláb.elé tettem egy játékot amit nem ér el úgy ha csak érte nyúl.én is a szőnyegen elkezdtem négykézláb mászni és jött utánam.sokszor nem azért nem másznak mert nem tudnak hanem azért mert lusták.kisfiam most egy éves.ő mostmár mindenhol kapaszkodva járkál.egyedül is tudna már menni de nem mer.szóval nem azért mert nem tudva.vannak ilyenek.de meglátod hamarosan majd azt veszed észre hogy mászik utánnad
2012. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónapos lesz, és még csak most próbál mászni, pedig napra pontosan született. Szerintem nem kell aggódnod!
2012. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!