Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvény! Gondolom mindenki...

Babakötvény! Gondolom mindenkit megkerestek különbféle lehetőségekkel, befektetésekkel. Kötöttetek vmit? Mi. /lent/

Figyelt kérdés
Mi vállaltuk, hogy havonta fizetjük /leemelik a számláról/ a családit és így gyűjtjük a gyerek 18 éves koráig. Plusz 2500-ért kaptunk a páromnak életbiztosítást. Megéri ez? Mire odajutunk, meglesz a pénz? 18 év azért sok... Nem akarok pofára esni. Nagyon gondolkozom rajta, hogy visszamondja az egészet.
2012. júl. 26. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A pénz biztos hogy meglesz, és gyűlik neki, kamatozik, 18 éves korára lesz egy kis kezdő pénze.

Mi az állam kincstárnál nyitottuk, ha szülinapra, vagy valamire kap pénzt, akkor azt befizetjük, nincs havi átutalásunk, sajnos a csp. elmegy neki ruhára, Ovi...

2012. júl. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én biztosítós vagyok,úgyhogy az életbiztosításhoz tudnék érdemben hozzászólni.

biztos vagyok benne hogy havi 2500 Ft-tal nem fogtok sokra menni,nálunk egy 20éves havi 12-től KEZDŐDIK! csak mi fizetünk is...

2012. júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az életbiztosítással kapcsolatban, kaptunk kalkulációt, elég jó.
2012. júl. 26. 08:11
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom én nem kötöttem meg... mi van ha az állam erre is ráteszi a kezét mint a magánnyugdíjra?

Persze lehet hogy én vagyok túlságosan hitetlen, de mi akkor nagyon sokat buktunk...

2012. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, így megmondani neked, hogy amit te kötöttél az jó-e, de valamit mindenképp érdemes fizetni, félretenni. Meglenni meg lesz a tőke, a hozam a kérdés. De függ attól is, hogy mibe fektettétek, pl a pénzpiaci biztonsnágosabb, mint ha a részvénybe fektetnéd. Nem vagyok szakmabeli, én így gondolom.

Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor beszélj egy másik hasonló emberrel, céggel, mint akivel kötötted.

Most nézem, ez ilyen állami dolog, amit kötöttél vagy csak a családi összegét fekteted be?

2012. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Atroposz ***** válasza:
Mi is biztosítónál kötöttük,havi 15 ezret fizetünk életbiztosítás is egyben, szerintem nagyon jó mert ha lerokkanok vagy meghalok akkor a lányom kapja pénzt amúgy nálunk akkor kapja meg ha mi is úgy gondoljuk nem kell feltétlenül megkapnia 18 évesen .
2012. júl. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy külön számlát nyitottam a lányunknak az egyik banknál, bár a sajánt nevünkre. Azért így, mert ha pl a bankkal történik valami, vagy a számlával (befektetéssel kombinált számla), akkor azért tudjunk cselekedni. Erre havi 15e forint megy.

A biztosítást nem tartanám rossznak, de sajna bujkál bennem a "félsz", hogy mi van, ha valamiért nem tudjuk fizetni? Akkor lehet ugye díjmentesíttetni, de akkor meg nem sokat fog érni X év múlva...

2012. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én bankban dolgoztam, nincs ilyen számlánk. Leginkább azért nincs, mert úgysem raknánk hozzá, az államnál meg többet kamatozik.


Van egy számlánk, amihez ketten férhetünk csak hozzá, együtt, erre teszünk pénzt. Ez azért jobb így, mert a Babakötvénynél nagyon macerás ha hozzá kell nyúlni a gyerek 18 éves kora előtt. Volt egy ügyfelem, 2 évesen beteg lett a gyerek, majdnem 6 (!!!!!!) hónapig tartott, míg a gyámügy megadta az engedélyt hogy a számlán lévő pénzt felhasználhassák a kezelésére. Még szerencse, hogy barátoktól-rokonoktól tudtak kölcsönkérni.


A biztosítás csak biztosítás vagy megtakarítás is egyben? Ha csak biztosítás, akkor nagyon drága, ha pedig megtakarításos akkor gyanúsan olcsó.

2012. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiában élek. Aposom és mi is kotottunk a gyereknek életbiztosítást+ sporolást egyben. Aposom havi 20 euroval, mi pedig havi 13 euroval fizetjuk. 20-25 éve a lekotéspontosan nem emlékszem, de bármikor fel lehet mondani.A miénkben kevesebb pénzt fog kapni ,mert csak ennyit tudunk fizetni. Jo lesz az neki kezdéshez. Jol jott volna nekunk is egy ilyen sporolás.


18 hos kislány anyukája

2012. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!