Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta valamennyire átalussza...

Mióta valamennyire átalussza az éjszakát, kaotikus a nappal-mit csináljak?

Figyelt kérdés

3 hónapos a fiam. Eddig nem nagyon vittem sétálni, most alakítgatom az idejét. Jelenleg 5 körül megyünk le, utána fürdés, evés, alvás. Kb f9-5-ig alszik így. A nappalok viszont szörnyűek lettek, alig alszik, nem tud/akar pedig látom, hogy fáradt. Lekötni sem nagyon lehet, ha alszik is két etetés között, mikor ébred, nagyon sír, nem igazán lehet megnyugtatni, 3 órát sem bír ki 2 kaja között (tápszeres).

Korábban evett, játszottunk, aludt. Tudom, ezt nem lehet visszaállítani, de mit csináljak? Napirendet sem nagyon lehet kialakítani, mert az alvásától/ébrenléttől függ minden. Ma már este sem akart elaludni. Jár szegénykémnek a keze-lába (csak hason alszik), talán összefüggésben van ez azzal, hogy nyúlni kezdett a tárgyak után.

Kezdek kétségbeesni.



2012. júl. 26. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell kétségbe esni.

Egyértelmű , hogy szép lassan elkezdi érdekelni a világ, és nem alszik annyit.Én a helyedben örülnék, hogy ez idáig ment..én lánykám borzasztó gyorsan leszokott az állandó szundikról, talán 3 hónaposan már csak 2szer aludt egy nap.

És igenis tessék szép lassan kialakítani egy napirendet.Figyeld a babádat, mert ilyenkor még szinte órát lehet hozzájuk igazítani.Figyeld mikor álmos, akkor ringasd, énekelj neki...stb.Kaja idők is legyenek belőve, és napi minimum 1 séta. (persze ítélet időben nem).Hidd el ha van egy kb. napirendetek a babád is jobban viseli a napot, mert eddig tényleg csak evett és aludt, de most már lassan elkezdi érdekelni a nagyvilág! :)

Persze mindig lehetnek zavaró tényezők, a későbbiek folyamán is, mint időjárás, fogzás...stb.Ezek miatt is lehet, és lesz is nyűgös.

2012. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Húúú, megértelek, mi is most mentünk ezen végig, 3 hónapos a lányom.


Az eddigi napirendünkben 2 olyan ébrenlevős időszaka volt, amikor evés után 2 órát nézelődött, játszott. Az ezen kívül eső időben evett-aludt. Éjszaka ekkor egyszer kelt.


Most, kb. két hete este nyolctól reggel hatig alszik, és eddig nekünk is káoszok voltak a nappalok, próbáltam visszaerőltetni a régi rendet (jó hülye vagyok :)), pedig tök mást akart magának alakítani. Ma elhatároztam, hogy hagyom, hogy akkor egyen, akkor legyen ébren, akkor aludjon amikor szeretne.


6kor kelt, evett (200 ml), 8.30kor aludt vissza.

9kor megint kelt, evett (100 ml), 11kor elaludt és egészen kettőig fel sem kelt.

14.00kor evés (200 ml), utána 16.00 körül aludt el egy picit, de csak fél órára.

17.00kor megint evett 100 ml-t, innentől sétálni mentünk, játszottunk, gügyögtünk, tornáztattuk, nevetett, fürödtünk, és 20.30kor evett megint 200 ml-t. Tápszeres egyébként.


Az előző napokhoz képest semmi nyűglődés nem volt ma, semmi káosz, semmi nyöszörgés.


Szerintem a napirendjüket maguknak alakítják ki. Próbálj talán te is egy napig megfigyelő lenni, tedd ágyba, ha álmosnak tűnik, picit simogasd, énekelj neki, hátha pihen picit. Ha ébren szeretne lenni, akkor pedig játszószőnyegezzetek, tornázzatok, adj a kezébe ezt-azt (az én lányomat újabban ez foglalkoztatja) stb. És figyeld, hogy hogyan alakul így a napja. Hátha. :)


Ha viszont a gond az, hogy simán csak picit könnyebben éhezik meg, akkor semmi gond, 3 hónaposan növekedési ugrásuk van, picit nyugtalanok, ezért is lehet a nagy éhség, és nyűglődés. Ha erről van szó, és nem napirend váltáshoz értetek (amit szintén csinálnak a babák 3 havonta), akkor elmúlik egy héten belül.


De törekedjetek azért valamilyen napirendre. :)


Sok sikert, drukkolok! :)

2012. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem lehet mozgásfejlődési ugrás kezdődik nála. Nekünk az zavart be nagyon ennyi idősen. Aztán elkezdett forgolódni és kb 1 hétig tiszta nyűg volt emiatt. Most 5 hónapos. Most 4 napig nyűgösebb volt, szintén a mozgásfejlődés miatt, ugyanis megtanult négykézlábazni. Lehet nálatok is erről lesz szó. Nyugi! majd rendeződik. Nálunk 1-1 ilyen nyűgösebb periódus max 1 hétig tart.
2012. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!