Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves fiam éjjel 1-2szer...

1 éves fiam éjjel 1-2szer ébred, nappal 3-4 órát alszik egyben, anyósom szerint ez sok és ébresszem fel bevált ez vkinek?

Figyelt kérdés
Mikor itt van nálunk (anyós) de barátnőm is, akinek van gyereke-mindig ledöbbennek hogy 12-4ig alszik a fiam délután. Szerintük azért ébred éjjel mert nappal kialussza magát. Éjjel csak cicizni vagy vizet inni kel fel (nem azt mondom hogy örülök neki de valahogy nem hiszem el hogy erről csak úgy leszokik ha nappal se hagyom aludni). Tegnap végig figyeltem az alvását és 2 óra alvás után megébred, nézelődik, játszik kicsit , csendben majd megkeresi a cumiját és alszik tovább. Ekkor kéne kivegyem? Ha ő maga visszaalszik nem sír meg semmi akkor gondolom még álmos, rosszul teszem ha ráhagyom?
2012. júl. 24. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nehogy felébreszd, ennyi alvás kell neki. Ha nem lenne álmos, nem aludna vissza.

Éjjel miért baj, ha felébred? Egy felnőtt ember is megriad éjjelente, akár szomjúság miatt, akár pisilni kell, akár bármi miatt is.

Ha felkeltenéd a babádat 2 óra után, akkor rosszul járnál, mert éjjel ugyanúgy ébredne, viszont marha álmos lenne utána egész nap.

Amúgy az enyémek is 3-3,5 órát alszanak nappal.

2012. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Napközben valóban sok 3-4 óra, inkább 1,5-2 óra szokott lenni egyben.

Igen, amikor megébred, akkor kell kivenned, mert már megvan úgy a 2 óra. Alvás közben inkább ne zavard. Az én fiam inni kel fel, de akkor nagyon vedel, utána visszaalszik.

2012. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A 2 éves fiam is 3 órát alszik ebéd után, éjjel 1x ébred inni.

Próbáltam, hogy felébresztem 1-1.5 óra alvás után, de estére teljesen kidőlt, még vacsit sem kért, csak az ágyba akart menni.

Ha ennyi az igénye, hagyd, hogy aludjon.

Legyetek sokat levegőn, vidd programokra, szaladgáljon sokat, attól lefárad.

2012. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sok tényleg? 8 hónapos kora óta 1szer alszik nappal csak én azt gondoltam ő így tömbösíti az alvását (barátnőm gyerekei 1 évesen még 2szer aludtak, délelőtt egy órát meg délután 2-t )
2012. júl. 24. 14:13
 5/15 anonim ***** válasza:
És hányszor alszik nappal? Gondolom egyszer. Akkor meg kell neki a 3-4 óra alvás, ha nem lenne álmos, nem aludna vissza. éjjel pedig anélkül is felébredhet, nincs összefüggés, nekem ez a tapasztalatom
2012. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nagyon is jó!

Nem baj ha felkel éjjel inni, és ráadásul éjszaka kell feldolgoznia azt a sok minden újat ami körülötte történik.

Ne vedd ki, jó az ha magától visszaalszik.

Az én 2 évesem is kétszer -háromszor fel kel éjjel inni, vagy csak ha olyat álmodott, én örülnék ha ennyit aludna lányom délután, akkor eltudnám intézni a dolgaimat.:))

2012. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó avgyok,közben válaszoltális
2012. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, 1x alszik. fél12 kor ebédel mert már majd leragad a szeme, és 12kor már alszik is! reggel 7kor kel, este 8-fél9kor teszem le aludni (így nyáron)

Éjjel nincs huzamosan ébren 5 percet cicizik vagy iszik és kész alszik is vissza, tehát nem próbál fent maradni, csak így megébredezik.

2012. júl. 24. 14:17
 9/15 anonim ***** válasza:

Biztosan nem ébreszteném fel. Az én fiam 2 éves koráig felébredt éjjelente. Amíg volt tejci cicizett, aztán meg csak odabújt hozzám, vagy szólt hogy én menjek oda és feküdjek mellé egy kicsit. 10 perc és már aludt is. Aztán abbamaradt lassacskán. Szerintem nem sok a 4 óra délutáni alvás. Az enyém 3 éves múlt és van hogy 3,5 órát alszik délután is és emelett este 9-től reggel 7, fél 8-ig alszik. Kell neki ennyi alvás. Ha nem kellene, felkelne magától, hidd el. Egyébként ha felkeltenéd akkor csak tiszta hiszti lenne egész délután, az meg se neked, se neki nem jó.

Anyóssal/barátnővel meg ne törődj. Ő a te gyereked, csináld úgy ahogy te jónak látod.

2012. júl. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!! Megnyugodtam. Olyan fura mert amúgy mindent úgy érzésből csinálok tehát nem szoktam hagyni hogy befolyásoljanak ilyen dolgokba ami a babával kapcsolatos, de ebben úgy elbizonytalanítottak annyiszor mondták már, hogy nem normális hogy 4 órát alszik.

Hozzátenném a férjem mai napig alszik hétvégente délután és anyósom is mesélte hogy gyerekkorában is még tizenévesen is aludt délután egy órácskát ha tehette. Szóval van honnan örökölni a jó alvókát:))

2012. júl. 24. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!