Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves tejérzékeny...

Másfél éves tejérzékeny babának mit adtok reggelire, vacsorára?

Figyelt kérdés
Sinlacot már nagyon unja pedig különböző gyümölcsökkel variálom.
2012. júl. 28. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

1 éves kor felett már nagyjábókl bármit ehet. Csinálj neki főzelékeket, teljmentes ételeket. Világ életemben tejérzékeny voltam, de az ételek többségébe nem kell tej (képzeld, ázsiában egyáltalán nem esznek tejet!!!). Ha tejfölt szoktál rakni a főzelékbe, akkor a legtöbb helyen lehet kapni magic milk tejtermékeket, ha muszáj. Sparban pedig mindenből van tejmentes. Ha tejérzékeny, akkor gondolom nem tejfehérje allergiája van, tehát laktózmentes termékeket ehet. De mondom, szerintem az a legjobb, ha normális ételt főzöl, amibe nem kell tej.

Egyébként nem tudom, hogy felvilágosítottak-e az orvosnál, de jogosult vagy plusz pénzbeli támogatásra is, ha speciális étrendet igénylő gyermeked van. Nézz utána ezeknek, a laktozerzekeny.org oldalon, sok hasznos információt, letölthető anyagot találsz majd :)

2012. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

1 éves korától nem kap sinlacot, nem csodálom ha ráúnt a gyermeked!, nem pici baba már!

Annyi minden van:

Bundáskenyér, rántotta, omlett, főtt tojás, margarinos lekváros kenyér, tojáskrémes kenyér, avokádókrémes kenyér, padlizsánkrémes kenyér, csicseriborsós kenyér, palacsinta, gofri soja tejből.

Piskótát szoktam sütni amibe meggyet vagy cseresznyét dobálók, almás pite, meggyes pite, kavar mákos piskóta, kavart almás diós piskóta, hal konzerv, Cukkini tócsni, tök tócsni, ezeket szoktuk reggelire enni, húspástétom, májpástétom...

Vacsira ami az ebédből marad, este is meleget eszünk.

2012. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tejfehérje vagy tejcukor érzékeny?

Ha utóbbi, akkor gondolom laktózmentes tejterméket kaphat.

Ha előbbi, akkor pedig van sokféle felvágott és egy rakat krém (máj, tojás, tonhal, padlizsán stb), amiket kaphat, de a szokásos reggelik (pirítós, bundáskenyér, melegszendvics sajt nélkül, rántotta, tükörtojás, főtt tojás stb) is mehetnek.

Néha kaphat tejbegrízt is, én növényi tejben szoktam neki megfőzni vagy akár zabpelyhet is gyümölccsel, kókuszreszelékkel vagy kakaóval.

A lehetőségek száma így is elég sok :)

2012. júl. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tejfehérje allergiája van. Köszönöm a sok-sok tippet. Csak már annyira elkeserített, hogy szegény nem ehet joghurtot, krémtúrót és hasonló tejet dolgokat... Nagy testójával ilyenkor már nem voltak gondok a reggeli és a vacsora kitalálásánál. De tényleg igazatok van, végül is annyi minden más van. :-) Még egyszer köszi!
2012. júl. 29. 09:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyermeked nem tejérzékeny, hanem tejallergiás. Lehet, hogy ez most szőrszálhasogatásnak tűnik, de valójában ez nagyon fontos, mert ha egy-egy napra beadod napközibe, akkor ha azt mondod, hogy tejérzékeny, laktózmentes ételeket fog kapni és attól ugyanúgy rosszul lesz.

A másik ezzel kapcsolatban, hogy a felvágottakkal, májkrémmel, az öszes porból elkészíthető kajával nagyon vigyázz, mert bár teljesen szükségtelen lenne, raknak bele tejfehérjét, tejcukrot!!! Mindig olvasd végig az összetevőket, mert teljesen érthetetlen, hogy a szalámiban miért van, de van!

Viszont amiatt ne aggódj, neki nem szörnyű, hogy nem ehet túrókrémet vagy joghurtot (én úgy nőttem fel, hogy édesanyám is és nagymamám is tejérzékeny, természetesen én is és egyáltalán nem hiányzik, amikor látom, hogy más ilyesmiket eszik, mert rossz érzés kapcsolódik hozzájuk, hiszen rosszul leszek tőlük, ezért nem is szeretem).

2012. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! Nem is tudtam, hogy ez a különbség az érzékenység és az allergia között. :-(
2012. júl. 29. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!