Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korai elvárni egy másfél éves...

Korai elvárni egy másfél éves gyerektől, hogy valamennyire szót fogadjon?

Figyelt kérdés

Kisfiamat nem igazán érdekli,ha azt mondom:ne menj ki,nem szabad,ne kapd be, stb...stb...Pedig ért mindent.

Még nem is kell,hogy hallgasson rám?Mit csináljak ha nem fogad szót?Nem tudom,hogyan kell hatni egy ekkora gyerekre.

Ha valaki tud,adjon tanácsot.

Előre is köszönöm!


2009. júl. 17. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Ekkora gyereknek már szót kellene fogadnia.Legyél vele határozott,vedd el tőle,amit nem szabad kézbevennie,rakd el máshova a szobában,próbáld meg elterelni a figyelmét valamivel.Nem baj,ha sír,akkor hagyd sírni.Türelem kell hozzá.De ha ráhagyod,később nem bírsz majd vele.Az én fiam a fiókokat nyitogatta előszeretettel.Egyszer megelégeltem,odamentem hozzá,megfogtam a kezét és a fiókkal odacsuktam.Az én kezem is ott volt,így éreztem,hogy nem fáj,csak kellemetlen volt.Többé nem nyitogatott.Kreatívnak kell lenni.
2009. júl. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindig elveszem amit nem szabad,elterelem a figyelmét akkor is ha sír.Nem szoktam semmit ráhagyni,sőt ha olyat csinál rá is csapok a kezére, de úgy látom nem igazán hatja meg semmi.Pár hete jobban szót fogadott,mint most.
2009. júl. 17. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
miért kellene 1 6 hónapos babának szót fogadnia? természetes, h mindent a szájába vesz, a szája a legfőbb érzékszerve még mindig. a te felelősséged, h mit engedsz neki és mit nem. ha vmit nem szabad, magyarázd el neki, és adj a kezébe olyan játékot, amivel játszhat. ő most kezdi felfedezni a világot, minden új neki itt, hagyd, h ismerkedjen a dolgokkal. persze nem a konnektorra gondolok... ha odamászik vidd el onnan, akár 35ször is, és idővel meg fogja érteni, h az veszélyes.
2009. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
A gyerekek mindig keresik a korlátokat hogy meddig mehetnek el,A te dolgod hogy szeretettel és következeteséggel irányítsd.Nem könnyű sokszor játszanak a türelmünkkel.Az én fiam 17 hónapos és elég szófogadó.De ez genetikától is függ nem csak neveléstől.Lehet hogy egy kicsit makacs természetű lesz ?Nekem az első ilyen volt.Most 13 éves,
2009. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Te jo eg.Johogy nem a kezet torte el hogy ne csinalja.Az esz megall...
2009. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
20,49-nek tökéletesen igaza van.Nekem is 3 gyerekem van,és a következetesség hívei vagyunk a nevelésben.Látom magunk körül,hogy akik nem annak milyen következményei vannak.Hát nem szeretném ha olyanok lennének a gyerekeim mint sokaké akiket ismerek.Pedig nem bántjuk őket mi sem,szép szóval szeretettel de néha határozott szigorral,jó példa mutatással és következetességgel lehet szerintem gyereket nevelni.A mindent ráhagyunk szülők meg is nézhetik hová jutnak a nevelésükkel.És persze sok sok türelem kell hozzájuk.Amit nem engedsz meg,azt senki ne engedje neki.És legyen mindig tekintélyed a gyereked előtt.A mieink tudják,hogy amit mi a szüleik kimondunk az úgy van.Azt sem nagymama senki meg nem vétózhatja.Így ismerik tudják a határokat,sokkal könnyebb nekik is mint ahol bizonytalanságot látnak a szülőkön.
2009. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is próbálok következetes lenni,szerintem is a nevelés alapja.Próbálok nagyon türelmes is lenni és remélem mielőbb beérik a dolog.

Az egyik válaszoló úgy látom félreértett.Nem fél éves hanem másfél.

2009. júl. 20. 21:07
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Hát az én 15 hónapos kislányom is megérti hogy nem szabad, mégis csinálja. Mert most próbálkozik, hogy kinél meddig mehet el. Előny hogy nincsenek nagyszülők, így nincs aki a következetességet elrontsa. Én is százszor, ha kell ezerszer odamegyek elveszem ami nem a kezébe való és valahogy mégis megszerzi (pedig minden el van pakolva a gyerek magasságában), és a fiókot is becsukom ezerszer miközben elmondom neki, hogy nem szabad mert édesanya ezt kéri tőled. De hogy odacsukjam a kezét... Hát ez kiverte nálam is a biztosítékot. Sajnálom, hogy a sors ilyen embereknek gyermeket ajándékoz.

Türelem, következetesség az kell. De fájdalmat nem okozok a gyerekemnek.

2009. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Bocsi az off-ért de egy másfél éves gyermek az nem 18hónapos????Szerintem igen!
2009. júl. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

én olvastam félre:) bocsi, közben csengettek, és nem figyeltem ide rendesen...

szóval ennek ellenére is azt tudom mondani, h magyarázd el neki továbbra is, a fiam 14 hónapos, persze, h rosszalkodni akar, elviszem onnan és kap olyat, amivel játszhat. közben magyarázom neki, h ezt nem szabad, ezért, v azért... ezt 1 bölcsis nevelőnéni tanácsolta, és eddig még bevált. 1-2 hét múlva már nem megy oda, ahová nem szabad. nálunk a gyartyatartó löködése a sláger, sokszor mondtam neki, h nem szabad, mert ráddől és megüt. mostmár csak oda áll elé... szóval nagyon sokszor mondogasd neki:)

2009. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!