Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy az 6,5 hónapos...

Normális, hogy az 6,5 hónapos anyatejes babám alig hízott most az utolsó 1 hónapban? Lent.

Figyelt kérdés
Most nem voltunk mérlegelni, így saját dekás mérleggel mértem és talán 200gr-ot hízott.
2012. júl. 29. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Eszik már mást is?


Egyébként az én Kicsim se vitte most túlzásba, a melegben kevesebbet eszik.

2012. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha csak anyatejes,akkor az már nem elég neki. Már régen kellene hozzátáplálni.
2012. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha 200g-ot hízott az jó. Nagyon melegek voltak. Volt olyan, hogy az anyatejes babám 100g-ot hízott. Ne aggódj, most már kezdheted a hozzátáplálást is.
2012. júl. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mindig elfelejtem odaírni, hogy anyatejes hozzátáplált babám, s egyből lecsapnak a 60%-osok :-)

Egy étkezést már kiváltottunk.

2012. júl. 29. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért a méricskélés csalóka lehet. Pisil-kakil eleget? Van 4-5-6 pisis pelus egy nap? Gondolom jókedvű, nem sír, hogy éhes :)


Én esténként szoktam adni tejpépet a Törpének (vagyis nem igazi tejpép, tejmentes Humana), szereti :)


1.

2012. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na még az jutott eszembe, hogy a mozgásfejlődése nem pörgött fel mostanában? Mióta a Fiam tolat meg "kutyázik" :D azóta lassult be a hízása.
2012. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha eddig viszonylag gyors ütemben hízott, akkor normális, hogy most lelassult, a mozgásfejlődés is közrejátszhat. Amúgy ha jókedvű, nyugodt, akkor biztos, hogy nincs baj.


(2. válaszoló: minden baba más, és egyáltalán nem biztos, hogy ennyi idősen kevés lenne neki csak az anyatej. Ha már nem elég neki, akkor az nem a súlyából derül ki, hanem a jelzésiből, pl. nagyon gyakran kér enni, nem lakik jól, érdeklődik a szilárd ételek felé stb.)

2012. júl. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet a foga miatt van, mert kijött neki az első :-), lehet nyomja az inyét, ha szopizik.

1 hónapja próbál kúszni, az is lehet

2012. júl. 30. 06:41
 9/9 anonim ***** válasza:

A foga, meg a meleg! Az én fiam 7.5 hónapos, ő is alig hízott valamit az elmúlt hónapban (300 grammot). Én is megijedtem, de mondta a doktornő, hogy semmi baj nincs ezzel. Feszít az ínyük, volt hogy a száját alig volt hajlandó kinyitni, és ebben a melegben mi is kevesebbet eszünk. a babát sem tömhetjük meg, ha nem esik neki jól..

És hát igen a mozgás. Gurgulázik ezerrel a földön, kutyázik, egész nap nyüzsög mikor ébren van.. Ezért is hízik kevesebbet.

2012. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!