Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég a babának ennyit ennie...

Elég a babának ennyit ennie egy nap?

Figyelt kérdés

10 hónapos kislányomat a következőképpen etetem:

- 08:00 180ml,vagy 210 ml tápszer

- 12:00, 12:30 220g-os bébiétel (8 hónapos kor utániak)

- 16:30 163g-os bébiétel ha megeszi ha nem eszi meg akkor 180ml tápszer

- 18:00, 18:30 180 ml tápszer

- 21:00 210ml tápszer, valamikor 240ml is megvan attól függ hogy evett nappal.

Szerintetek jó ez így? Egy kicsit soványka a kislányom, 9 kg fölött van egy kicsivel. (9100g-9200g)

A gyümölcsöket nem eszi meg csak nagyritkán.

Ti hogy etetitek hasonló korú babátokat?


2009. júl. 17. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
35%

Minek tömöd ennyire agyon szegény gyereket??

Én komolyan nem értem az anyukákat,amikor annak örülnek,hogy kövér a gyerekük.Miért???

Szegény majd nem győz később fogyózni,mert egyáltalán nem egészséges a kövérség.Hogy lenne már 9kg-an sovány egy tíz hós baba?Nekem a 3-ik 1 éves és 10 kg felett van,azt sem tudom ár hogyan etessem,hogy ne hízzon annyira.A másik kettő nem volt ennyire pufi.Én nem örülök neki,és Ő sem fog a későbbiekben.

Nem találom normálisnak,amikor agyon hizlalnak egy kisgyereket,miközben mi felnőttek meg állandóan fogyózunk.

Mondd meg,miért is lesz ez jó neki??Vagy neked?

Aki már gyerek korában elhízik az sosem fog normális testalkatú lenni.Ezt akarod?

Én már sokkal kisebb adagokat adok neki,és olyanokat ami nem hizlal nagyon.

2009. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan még kisebb a lányom, de szerintem nem adsz neki túl sokat enni. Az én véleményem az, hogy úgyis annyit esznek, amennyire szükségük van. Legalábbis az enyémnél azt tapasztalom. A gyerekorvosom 5*200 ml tápszert javasolt nekünk (annyit még nem eszik meg), ez alapján főleg nem eteted túl. Amúgy én majd úgy szeretném elejét venni az elhízásnak, hogy nem adok cukros lötyiket (most is vizet iszik), nassolnivalót, és igyekszem majd sok zöldséget, gyümölcsöt adni, és ebből annyit, amennyit ő akar. Szerintem ennyi bőven elég.

Az előző válasszal sem tartalmában, sem stílusában nem értek egyet.

2009. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy elég-e ... hát szerintem ez egy kicsit sok!!! Én lányom 13 hónapos és 8,5 kg, ezzel együtt nem néz ki soványnak, pocija is van. Véleményem szerint a sok tápszerből csak kettőt hagyjál meg, a reggelit és az estit, a többit kiválthatod. Én tízóraira adtam gyümölcsöt, most is azt kapja, aztán jön az ebéd, az valami főzi legyen, de jó a bébiétel is. Utána uzsira ne bébiételt v. tápszert kapjon, hanem egy joghurtot például, mert 10 hónaposan már ehet joghurtot. Utána pedig, ha mindenképpen akarsz neki vacsorát adni, mert úgy látod, hogy éhes, akkor is a 18.00 órai tápszer helyett adhatsz neki például kiflit. Mi a lányommal pont 10 hónapos kora körül kezdtünk el vajas kiflit eszegetni. Nem evett sokat, de éppen elég volt neki, aztán fürdés után még szopizott. A gyümölcsre szüksége van a babának, próbáljatok ki mindenféle gyümit, hiszen most nagyon sok gyümölcsnek szezonja van, és 10 hónaposan elég sokfélét ehet már.
2009. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!