Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ennyit kell ennie egy...

Valóban ennyit kell ennie egy féléves babának?

Figyelt kérdés
A tanácsadáson azt mondta a védőnő, hogy tápszerből 200ml az adagja és ezt naponta még ötször. Ezen kívül ebédre főzelék hússal, vacsorára főzelék hús nélkül és egyszer tejpép. Képtelenség, hogy ennyit megegyen szegénykém. Fejlődik szépen, 72cm és 7.7kg, de ezt mind nem tudja megenni.
2010. jan. 20. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

:)))) te jó ég!!! 1 liter tápszer mellé napi 3szilárd. gratulálok a védőnéninek. hát a babád gyomrát nem védi, az tuti.

attól függ mikor kezded, v kezdted hozzátáplálni. én jó lassan csináltam, tehát 8 hónapos volt, mire 3 kaja szilárd lett.

reggel: tápszer

de. gyümölcs

délben főtt kaja

du. tejpép

este tápszer.

én így etettem 1 éves koráig a fiamat.

2010. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hehe. igen, ez durva.

az én babám nagy evő, 10 kiló 75 centi, 10 hónapos.


így néz ki a napunk


reggeli 9-kor: joghurt, fél szelet teavajas kenyér

ebéd 13-kor : húsos főzelék 200-250 g

uzsonna 16-kor: gyümölcs kb. 200 g

vacsora 19-kor: húsos főzelék 250 g

lefekvés előtt 8-kor: 320 ml tápszer,

alvás reggel 9-ig.


és mondom, ezt én soknak és túlzásnak tartom, de ha nem kapja meg, felébred hajnalban még tápszerért. :) szóval azért ....

2010. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tehát szerinte 8szor kellene etetni?!

ez nem normális.

ez rengeteg.

az én babám sokkal isdősebb, de ő sem eszik meg 200 ml tápszert.

2010. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én babám is sokat eszik, de ennyit ezért nem. Napi 7x 150 ml tápszer, 2 üveg bébi étel vagy kb 400 ml abból amit én főzök, 2 dl gyümölcslé vagy tea és estére még cici. 6 hós.

Szerintem ne hallgass a védőnődre, nem hiszem, hogy jó ötlet ha megszabjuk, hogy mennyit egyen az a gyerek. Minden gyerek más. Annyit adj neki amennyit kér! Az én védőnőm azt mondta sokat eszik a gyerekem. De most mit csináljak?? Ennyit eszik, éhezni nem hagyhatom.

2010. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!