Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos tápszeres babának...

4 hónapos tápszeres babának kell vízzel kínálni? Nem fog vele "jóllakni"? Sajnos így sem eszik túl sokat félek ha pluszba itatom eltömöm vele és ennyit sem fog enni.

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én, amíg nem tápláltam hozzá, addig nem adtam neki vizet, ez volt 4 hósan. De mivel nincs a vízben kalória, meg fog ő éhezni.
2011. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kicsit elírtam: 4 hónapos tápszeres babát kell vízzel kínálni?
2011. máj. 20. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Én kínáltam! Tavaly nyáron volt ilyen idős. Ma is nagyon meleg volt, és én mindenképp azt tanácsolom, hogy kínáld vízzel. Szüksége van a folyadékra. A tápszer ételnek minősül, nem olyan mint az anyatej, hogy van hígabb, szomjoltóbb része, meg zsírosabb, táplálóbb része. Hidd el nem fog a víztől jóllakni, lehet még jobban is fog enni, mert lehet, hogy szomjas a picurod. De ha ettől félsz, próbáld két étkezés között kínálni.
2011. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki nyugodtan, én már születése óta adok neki teát, míg szopizott is adtam, most meg pláne, hogy csak tápszeres. A tápszer étel neki, nem ital. Ilyen melegben szegény teljesen kiszárad. Főzd fel a vizet, kb 5 percen át, hagyd lehülni, s adhatod neki nyugodtan. Semmit nem fog ártani, csak segíthet.
2011. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Tápszeres babának mindig kell vizet adni, nem úgy, mint az anyatejes babának.
2011. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Lányok, hogy ilyen hamar válaszoltatok!
2011. máj. 20. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban mondták -folyton megitta a kamillás vizet a lányom-, hogy nem baj, mert kb. fél óra alatt keresztül is megy rajtuk.

Most 3 hónapos, nap közben többször kínálgatom. A vizet nem issza meg, de teát sokszor iszik. Van olyan nap, hogy 50 ml-t, de van, hogy akár 200 ml-t is megiszik. Ettől függetlenül ugyanannyi tápszert eszik, mint egyébként.

2011. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ma próbáltam Neki vizet adni de csak néhány kortyot ivott...

Ha teát adtok a babátoknak hogy csináljátok?

Cukrot tesztek bele?

2011. máj. 21. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Hipp instant teát adok neki, alma-citromfű ízűt. De mivel cukros, csak a felét teszem bele az előírt mennyiségnek.
2011. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!