Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálunk fúrottkút van csak....

Nálunk fúrottkút van csak. Abból a vízből mikor adhatok 14 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés
Mi ezt isszuk és jó ízű nincs vele baj.
2012. júl. 30. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

nem adnék!!

hiába ellenörzött abbol én sem innék nekünk is van ott a csapviz

2012. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne adj belőle, inkább :drágább, de vegyetek rózsaszínkupakos szentkirályi ásványvizet, később meg úgy 2 éves korától, minden ásványvíz jó.
2012. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha be van vizsgálva, én adnék. Sokkal tisztább és finomabb a kútvíz, mint az agyontisztított csapvíz. Nagypapámnál például egyenesen büdös a csapvíz, nagyon rossz minőségű, össze sem lehet hasonlítani a kútvízzel.
2012. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Már bocsánat, de a gyerekeknek marhára nem jó az ásványvíz. Meg kell nézni az összetevőket, melyikben milyen mennyiségű ásványi anyagok vannak, némelyiket észrevétlenül is túlzásba viheted, amivel inkább ártasz a gyereknek. A tiszta kútvíznél nincs egészségesebb víz a piciknek. Belgyógyász ismerős mondta, hogy ebben a nagy ásványvíz fogyasztási őrületben mennyire oda kell figyelni, hogy melyiket is válasszuk, mert felnőtteknek sem jó, ha egy-egy anyagból rendszeresen és túl sokat fogyasztanak.
2012. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem azzal van baj,hogy drága az ásványvíz,csak érdekelt hogy mikor ihat ő is ebből.
2012. júl. 30. 13:34
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Simán adnék. Felforralnám, majd lehűteném, és adnék. Sosem adtam a gyerkőcnek ásványvizet. És csodák-csodájára egészséges. A bevizsgált fúrt kút néha tisztább, mint a csapból folyó "panelvíz". Ez van, ehhez kell hozzászoktatni a szervezetét.
2012. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is van kútunk, bár mi csak fürdéshez használjuk.Paráztam, hogy egyáltalán fürdessem-e benne a picit, ezért a vízműnél bevizsgáltattam.Megkérdezték, honnan tudtam ilyen vizet szerezni, mert annyira jó.Azóta ha bográcsozunk abból teszünk a főzővízbe.Nem volt tőle bajunk soha.

14 hónaposnak szerintem már adhatsz, ha ti is azt isszátok.Annak legalább van íze.A csapvíz borzalmas.

2012. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na és hány ember hunyt el annak idején a tanyasi fúrott kuti vizektől, vagy a gémes-kúti víztől?

Én is fúrottból ittam, és itt vagyok.

A lényeg a lényeg, az nem mindegy milyen mélyre van fúrva a kút!!! A mi kútunk 80-ig, de ez még vasas, ebből inni nem lehet.

De ha nem tudsz dönteni, akkor egyszer adj kútból vizet, máskor meg mentes vizet.

2012. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell itt szórakozni, vizsgáltasd be! Ha azt mondják jó, akkor add, kész.
2012. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgáltasd be és ha oké, akkor én simán adnám. Én is kútvizen nőttem fel, anyámék most is azt isszák, abból főznek, semmi bajuk 70 éve. Én a csapvízzel vagyok úgy, hogy tisztított kaki egy kis gyógyszermaradékkal megspékelve.
2012. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!