Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak tüszös mandulagyu...

Kislányomnak tüszös mandulagyulladás miatt augmentin duot irt fel a doki.5. napon bepirosodott a puncija a nagyajak mellett nagyon! Viszket neki éjjel alig tud aludni! Valakinek bevállt már valami erre?

Figyelt kérdés
Dokink szabin! Neogranormon, Sudo nem használ, a kamilla és a Bepanthen párosítás pár órára nem viszket de nem javul! Mit lehetne rá tenni?SOS!Légyszi segítsetek akinek volt már antibiotikum után ilyen gondja!!!Tapasztalatok?

2012. júl. 27. 00:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyen problémám az augmentintől. Az orvos azt mondta azért van, mert az antibiotikum kiírtja a hasznos baktériumokat is, ezért megváltozik a hüvely ph értéke és az okozza. Nekem ilyenkor néha be is dagadt a nagyajkam, iszonyúan viszketett.

Én krémet kaptam rá, nőgyógyásztól, abban sajnos nem tudok segíteni hogy egy ilyen picinek mi lenne jó rá :(

2012. júl. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a pici? Sajnos nagyon gyakori az antibiotikum miatti gombásodás, szerintem itt is ez lesz a probléma. Gondolom pelenkás, ha megteheted, legyen minél többet pelenka nélkül, ha ez nem lehetséges, akkor cseréld neki óránkként, mert a sokáig rajta hagyott pelenka csak rásegít. Holnap menjetek el gyógyszertárba, hátha a patikus tud valami krémet adni, ami babáknak is jó. Jobbulást a picinek!
2012. júl. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is valószínűleg gomba, legalább is antibiotikum mellett/után az gyakori nőknél. Én elvinném azért az ügyeletes orvoshoz.
2012. júl. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Anikó1985 ***** válasza:
Szerintem is gomba az antibiotikumtól. Mindenféleképpen menjetek el akár háziorvoshoz, segíteni fog. A férjemnek szokott gombás fertőzése lenni és a házi orvos szokott kiírni neki gyógyszert (nem krémet) ami segít. Nekem is volt bajom és ugyan azt a gyógyszert írta ki a házi orvos mint a nőgyógyászom.
2012. júl. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Antibiotikum szedése mellett mindenképpen muszáj valami probiotikumot is adni a babának (és felnőttnek is). Én mindig veszek ilyenkor normaflore-t is (de van még sok más fajta is). Így el lehet kerülni ezeket a gombás-hasmenős-szorulós dolgokat.

Jobbulást.

2012. júl. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Normaflor helyett valami HATÁSOS probiotikumot használj, pl. LactivBaby, Protexin stb... Orvosnak mutasd meg, de addig nyugodtan kend be Canesten kenőccsel, vékonyan.
2012. júl. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi 3 éves a kislányom és Normaflort ajánlott a dokink azt adtam végig mig szedte az antibiotikumot!Utolsó válaszadótól kérdezném Canestent lehet ilyen picinek?A védőnő szerint ne adjak canestent!Gyerek bőrgyógyásznál 3 hó a várakozás körzetink aug 8 tól lesz csak!Patikában nem mondtak semmit csak a Sudot próbáljam nem vált be!Eddig a Bepanthen ami csillapitotta a viszketést de a pirossága megmaradt!Igen szerintem is gomba de nem tudom hogy lehet e neki Canestent?
2012. júl. 27. 07:45
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy lehet használni babáknál is! Itt már több helyen olvastam, de ezt a patikában biztos megmondják, vagy tedd itt fel 1 következő kérdésként!

Tuti gomba!


A probiotikumok a bélbolyhokat védik, az egyéb nyálkahártyákat nem... :(

2012. júl. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ma 07.14-es vagyok. Ezért ajánlottam más probiotikumot, amit írtál. Hiába adtad végig, a Normalfore túrót sem ér. Hatalmas médiakampány övezte/övezi, de ez csak körítés. Sokkal jobb probiotikumok vannak, mint írtam is.Most válts nyugodtan, hogy egy normális probiotikum rendbe tegye.

Anno nekem a védőnőm javasolta a Canestent vékonyan, de kérdezz rá nyugodtan akár a patikában is, mégiscsak Ők a szakemberek! Mielőbbi jobbulást!

2012. júl. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen rákérdezek a patikában!
2012. júl. 27. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!