Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hülye kérdés, de azért...

Lehet hülye kérdés, de azért megkérdezem (? )! Az újszülött szoptatásával kapcsolatos, elméleti kérdés (? )!

Figyelt kérdés

Elmúlt két hetes a kislányom! Minden szoptatásnál fogja mind a két kezével az ujjaim :) Ha éhes, ugye csak anya az egyetlen aki meg tudja nyugtatni! Azon gondolkodtam szoptatás közben, ha valami lenne velem, más nő tudná szoptatni? Hisz ugye érzi, az illatom, a rezgéseim, a szívverésem, amit 9 hónapon keresztül megszokott! Más nő képes lenne táplálni, hisz nem olyan az illata...

Tudom, idióta kérdés :)

Köszönöm a véleményeket!


2012. júl. 30. 14:17
 1/10 Atroposz ***** válasza:
100%
Szerintem ha nagyon éhes lenne akkor más nő mellét is elfogadná. Olvastam már olyan kommentárt ,hogy az egyik nőnek nem volt teje és a szomszédnak is hasonló korú babája volt és neki volt teje akkor amikor a babája éhes lett átvitte a szomszédba.Tejtestvérek voltak.Ez régen történhetett mert a mai világban azért ilyet mi nagyon nem csinálunk.
2012. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az éhség felülírna mindent. :) Persze hogy tudná más is szoptatni. Gondolj csak a szoptatós dajkákra.
2012. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Csak a tapasztalatot írom le amiben részem volt. Császárral született a lányom délben, este már volt tejem. Amikor megszületett az ottani ápoló már mondta hogy tegyük cicire, hogy legyen meg a szopási inger még ha nincs is tejem, aztán mondta, hogy van egy kismama, akinek sok a teje és ha szeretném akkor szoptatja, hogy ne szokjon rá a cumisüvegre. Beleegyeztem, de mivel az esti evésre már volt tejem, igaz pótolni kellett, de már én szoptattam meg.

A te kislányod már 2 hete szopizik, nem tudom, hogy ennyi idő után hogy fogadná el más nő mellét, tejét. Szerintem nem fogadná el, de ez csak tipp!

2012. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm nem tudta rögtön szoptatni a babáját (az ok lényegtelen), így az egyik barátnője szoptatta, akinek 2 hónappal volt idősebb a babája. Szinte hozzájuk költöztek. Mikor elmúltak a nehézségek, szerette volna szoptatni a picit (fejéssel tartotta fenn a tejtermelést), de a baba nem fogadta el. Szerintem más lehetett az illata, máshogy tartotta, és gondolom a mellbimbó formája is számít. Meg lehet még vagy ezer oka. Végül tápszeres lett.
2012. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak ezen elmélkedtem :)

Köszönöm a véleményeteket!

2012. júl. 30. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elfogadná. régen működött a szoptatós dajka, meg hasonlók, nagymamámnak se volt teje és anyumat más szoptatta, na meg ugye vannak a cumisüvegek, tápszerek amit a kisbaba elfogad apától is.

nem hiszem, hogy egy pár hetes baba annyira felfogná ezt az egészet, hogy emiatt ne enne. sőt, én megfordítanám, annyira ösztönlények még, hogy nem azért ragaszkodik hozzád mert te vagy az anyja, hanem mert te eteted :)

2012. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy életerős csecsemő enni akar.

Lehet, hogy két napig hisztizne, de a harmadikon az éhség mindent felülírna, vagy elpusztul.

Ez ösztön...

2012. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam játszotta el, hogy az apja meztelen hasán feküdt cca2hetesen, "cici" magasságban. Elég kontrasztos volt a hófehér mellkason a fekete bimbó. A kicsi meg simán "bekapta":) És kiverte a "hisztit", mert nem sikerült befalnia.


A hasikájuk mindent felülír:)

2012. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a kisfiam, amikor először megszoptattam. 12 héttel hamarabb született, 3 hónap eltelt, mire a kórházból hazaengedték. A kórházban nem engedték szoptatni, mert nagyon gyenge volt (alig több, mint 1 kg-mal született), és örültek annak is, hogy a cumisüvegből megeszi a lefejt anyatejemet. (Persze eleinte csakis infúzót kapott, stb, nem sorolom...) A lényeg, hogy amikor hazajöttünk, azonnal mellre tettem, és úgy viselkedett, mint aki mindig ezt csinálta, sőt régóta ezt várta: tökéletesen szopizott! Az a legfurcsább, hogy sem a mellemet nem ismerte, sem a bőröm illatát, maximum csak a hangomat! Mégis elfogadott azonnal. Ráadásul a hazajövetel előtti közvetlen hetekben csak tápszert kapott üvegből, még csak nem is anyatejet, más okokból...
2012. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sókristály ***** válasza:

A sajátomon kívül 3 babát szoptattam már, unokatesóm ikreit, hol egyiket, hol másikat, és a keresztlányomat, ha az anyukájának néhány órára el kellett mennie. Nem reklamált egyik baba sem :-)

Legkisebb fiam 1 éves, még szopik. Gyakran van nálunk egy fiatal anyuka, aki szintén szoptatja még a babáját. Hát van olyan, hogy nem tudja elég gyorsan eltenni a mellét, mert a fiam rátámad. Így ha valahová nagyon nem tudom elvinni magammal, Őt szoktam megkérni, hogy vigyázzon rá.

2012. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!