Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 kilóval született lányom,...

4 kilóval született lányom, egyévesen 8 kiló, nagyon kevés?

Figyelt kérdés

54 cmrel született, s most 75-80 közt lehet..


Nagoyn kevés a súlya? Úgy tudom meg kell 3szorozni. S mit lehet tenni?


2012. júl. 30. 21:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kevéske.Igaz nekem fiam van,3170gr-mal született,most múlt 5 hónapos 7800gr.

Védőnő mit mondd?Bár ha olyan alkat,akkor meg lehet nincs semmi gond.Étvágya rendben van?

Szerintem beszélj a védőnővel vagy a gyerekorvosotokkal,valamelyiknek csak szemet kellene,hogy szúrjon,ha nincs rendben valami.

2012. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az elejétől kezdve keveset gyarapodott, sazt mondták, hogy a lényeg, hogy gyarapodjon. De most 1 hónap alatt kb 100 grammot vett fel...

szóval ők azt hiszem ezzel nem foglalkoznak komolyabban, de nekem már félévesen sem tetszett, mert akkor is csak 6,5 kg körül volt. de azt mondták, hogy ez a kétszerezés az átlagos babákra volnatkozik..de nekem akkor is fura, hogy miért nem gyarapodik jobban...

2012. júl. 30. 21:10
 3/18 gabszem ***** válasza:
47%
hát szerintem kevés bár nem értek hozzá. Az én lányom 4080 grammal született, most lesz 6 hónapos és 9210 gramm volt múlt héten. De mondjuk ő amúgy is nagy baba.
2012. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De hát nagy babaként született:( szóval az amúgy is nagy baba, az csak 2 hónapig volt igaz:(((
2012. júl. 30. 21:14
 5/18 anonim ***** válasza:
Miket eszik?
2012. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A kisfiam 4,55 kg-val született és fél éves korára megduplázta a súlyát. Szóval nagy babának született és az is maradt. Olyan gyorsan gyarapodott, hogy alig bírtam kordában tartani a hízását...


Szerintem, ha a babád eszik rendesen, jó étvággyal, jól mozog, szépen fejlődik, akkor nincs gond. Valószínűleg ilyen alkat, mint ahogy a kisfiam is hízékony alkat.


Bár mindenképpen érdemes lenne egy hasi ultrahangot, vagy nem valamilyen ide vágó vizsgálatot kérni. Egy kört megér.

2012. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 3360 g-al, 49 cm-el született. Most 8280 g és 75 cm.1 éves. Nem mondtak rá semmit, se a doki, se a védőnő. Ilyen alkat. Szerintem ne izgulj, biztos ő is ilyen alkat és ennyi. :) Ha eszik rendesen, vidám, energikus, akkor semmi gond nincs.
2012. júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Talán kicsit kevesebb az átlagnál, de egyáltalán nem biztos, hogy bármi gond is lenne.Ha nem bizol az orvosodban,egyszer felkereshetsz egy másikat (maszekba) mindentől függetlenül.esetleg kérj vérvételt,vizeletet,elvileg nem tagadhatja meg.én is ezt tettem anno (és milyen jol tettem...engem sem hallgattak meg és tessék,kiderült a bibi).Lányom pont egy éves,2740 grammal született, most 9 kg pontosan.de senkihez ne mérd, ha jokedvű, aktív, fejlődik,akkor ez van.de én futnék még egy-két kört.kitartás :-)

2012. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A születési súlyához képest lehet, hogy kevés, de az én kislányom is csak 8160 g és 73 cm volt 1 évesen. Ő 3100 g és 52 cm volt. Ha az orvos szerint nincs baj, bízz benne. Ha eszik, stagnál legalább a súlya és nem fogy, lehet ilyen alkata van. Ti milyen alkatúak vagytok? Egyébként a kislányom majdnem másfél éves volt, amire meg háromszorozta a súlyát, most 2 éves múlt július elején, és örülök, ha van 10 kg:-(.
2012. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
kimaradt bocsi, hogy 49 cm volt, s most 80 cm .
2012. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!