Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 kilóval született lányom,...

4 kilóval született lányom, egyévesen 8 kiló, nagyon kevés?

Figyelt kérdés

54 cmrel született, s most 75-80 közt lehet..


Nagoyn kevés a súlya? Úgy tudom meg kell 3szorozni. S mit lehet tenni?


2012. júl. 30. 21:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ti, szülők milyen alkaltúak vagytok, ill. a közeli családtagok általában, többségében mekkorák? A genetika nagyon sokat számít.

1 éves korban teljesen normális, ha csak 100 g-ot nő a súlya havonta, hiszen ebben a korban már lemozogják. Akár előfordulhat az is, hogy van olyan hónap, amikor ugyanannyi marad a súlya. Nekem 3 gyerekem van, és 1 évesen a súlyuk: 9,00 9,50 (lányok), ill. 9,55 (fiú)kg volt, és ők is a kisebbek közé tartoztak, viszont én is elég kis termetű vagyok.

Ismerek 2 olyan kislányt is, akik 1 évesen nem voltak 8 kilósak és 73-74 centisek, és semmi bajuk nincs, ráadásul sokat is esznek, egyszerűen ilyen alkatúak.


Védőnő, gyerekorvos mondhat biztosat, ha szerintük valmi gond van a kislányoddal, biztosan elküldik egy laborvizsgálatra. Ők mit mondanak?

2012. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom 83 cm 10kg 1,5 éves. És a doki azt mondta egészséges, minden rendben van. És szépen is eszik. Én nem aggódnék. 1 éves korban már kezdenek kijönni az alkati sajátosságok!
2012. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
én kisfiam 9kg és 75cm 1 éves és minden rendben van vele!!3650g mal és 52cm rel született!!Esetleg kérhetnél a gyerekorvostól egy vérvételt hogy megnyugodj!!!Mi is nagyon lassan híztunk és kiderűlt hogy vashiányos és ezért nem akart hízni ,persze semmi jele nem volt mert nagyon sokat szopizot meg minden és mégse hízott!!4 hónapos kora óta szedi a vasat és igazán most kezd neki helyre állni!!!
2012. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Jah és ne felejtsétek el a hízás az első 6 -8 hónapban sok, onnantól kezdve stagnálós, és lassabb. Lányom unokatesója 3 éves 19 kg. (És ő egy nagy darab kislánynak számít, főleg magasságban) Mit vártok, mekkorák legyenek már?
2012. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Sztem nem gond!! Több ismerösömnek a nagyobb súllyal született babája kesöbb abszlút nem volt husi. Volt aki 4700 el születetett 3 évesen is csak 11 kg volt. De nem vol sovi .

ne aggódj! Én lányom mondjuk 3300 a szúletetett 1 évesen volt 7700 g.

2012. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

8220g / 80cm volt a nagylányom 1 évesen 3400g született

nem foglalkoztak vele mert egyébként teljesen jól fejlődőt


a fiam 4150g született és 6 hónaposan 10kg volt 1 évesen "csak" 11,5kg kb 90cm


a kisi lány 3850g született és 10kg volt 1 évesen 83cm


egyik sem 3x meg a születési súlyát


nem kell megszorozni 3mal az csak az átlag babára vonatkozik :-))))

ha amúgy teljesen rendben van a fejlődése, eszik rendesen akkor ö ilyen alkat

pláne ha a családban van a felmenők között alacsony, vékony alkatú lehet öt örökölte

2012. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

2600/50el született a lányom.1évesen 73cm és 7500 volt.Most 2éves 80cm és 10kiló. Szerintem a te lányod sulya kicsit kevesebb az átlag.De nem aggódnék én se,ha eszik jó kedvű.. akkor mi gond lehet. Én is fogpiszka alkat vagyok(175cm/50kg).Mit lehet tenni?ESetleg adj neki a kajába keverbe Fantomaltot,felturbozza a kaját elvileg.. Lányom nem eszi meg,de hátha..Amiben viz van valahogy turbosit..Megköti.. S több lesz benne az energia.


Én személy szerint lisztérzékenységet is vizsgálnék mert az jár kis sullyal.DE ha a doki és a védőnő mindent rendben lát akkor ne aggódj!:)

2012. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én is elég vékony vagyok. Védőnővel sikerült beszélni, s elküldi allergiavizsgálatra. Köszi a válaszokat!
2012. aug. 2. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!