Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányomnak hétvégén lesz a...

Lányomnak hétvégén lesz a keresztelője! Van egy gyönyörű bordó ruhája, ebben lesz. Nagy gáz, hogy nem fehéret adok rá?

Figyelt kérdés
Eddig ezen nem is töprengtem, míg a napokban nem mondta ezt nekem vki.
2012. júl. 31. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Fehérbe szokták valóban, mi vettünk is neki fehéret, aztán azóta se volt rajta. Akkor amikor vettem tőlem megkérdezték hgy milyen színűt szeretnék. vagyis nemcsak fehéret adnak keresztelőre. Szerintem nem gáz, nem a ruha alényeg, hanem a szép szertartás.
2012. júl. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az enyémen nagyon halvány rózsaszín volt a ruhácska, de a kabát, cipőcske, sapka, harisnya, mind hófehér.


Én bordót semmiképpen nem adnék keresztelőre, bár attól függ mekkora a kislány. Ha 3-4 éves, akkor talán már lehetne, ezt nem tudom.

2012. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút nincs vele gond! Engem kis kék ruhácskában kereszteltek, szóval a szín szerintem nem számít, a lényeg, hogy ünnepi legyen. Esetleg kanyaríthatsz rá egy fehér gallért, bár szerintem eléggé kiment már a divatból (hála az égnek :D), szóval az se baj, ha nem teszel rá. :)
2012. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom sem totál fehérben volt:

[link]

(Ez a kép már itthon készült, kicsit lóg a csatja.)

2012. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok. Egyébként amikor a lányomat keresztelték (9 hónapos volt akkor), aznap még 3 másik babát is kereszteltek, egyedül az én lányom volt "kiöltözve". A többi gyereken tök hétköznapi ruha volt, ha nem a templomban találkozunk, meg nem mondom, hogy alkalomra viszik. Tehát szerintem már nem annyira ragaszkodnak a fehér ruhához. Szerintem viheted a lányodat abban a bordó ruhában.
2012. júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugottan viheta a bordó ruhába.A lányom 3 hónaposan nyáron rószszin kis szoknyába és fehér badyba volt.A fiamon pedig fehér hosszú ujjú bady és kantáros kék nadrág volt 3 hónapos volt ö is.Vehettem volna neki fehér szoknyát ,de minek,elötte kapta valamelyik rokontól.A kisfiúnak vehettem volna öltönyt,mert sokan vesznek.d

De többet soha nem veszi fel ,akkor meg csak pénz kidobás.Az esemény fontos, nem a ruha.

2012. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam egy éves volt a keresztelőjén, igaz akkor tél volt, egy csíkos ing volt rajta, sötétkék kantáros bársonynadrággal. Tőlünk a pap úgy kérte, hogy külön vigyük a fehér inget, azt csak rá kellett teríteni a keresztanyának a fiamra.
2012. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a pap nem köti ki,hogy fehérbe kell lennie,akkor miért ne?

Az én fiam fehérbe volt,de csak azért mert olyat kaptunk a keresztszülőktől.

Nekünk azt mondta a pap,hogy bármilyen ruhába lehet,legyen az akár a kedvence,vagy tarka-barka...

2012. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

papot nem tudod megkérdezni?

mert inkább tőle függ mint itt tőlünk, mondjuk ha azt adod és nem tetszik neki sem gondolom, hogy bármi történne.

én megkérdeztem a papot, hogy mibe öltöztessem a fiamat, azt mondta, hogy elegánsan, de nem kell öltöny vagy ilyesmi és nem kell fehérben lennie, de valami legyen rajta ami fehér.

így egy barna kord naciban, fehér ingben és egy barna-fehér mellényben volt.

ha nagyon erős, élénk színű a kisruha, akkor lehet nem adnám rá, de mondjuk a kiegészítőkkel még mindig tudsz játszani, kis fehér cipő, hajpánt, esetleg harisnya ha hűvösebb lesz a templomban

2012. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
KJöszi a válaszokat! Nagyon édes a belinkelt képen a baba!:-) Nem kérdeztem meg a papbácsit, igazából nem is vele beszéltük le az egészet, hanem a sekrestés nővel. Lehet még azért rákérdezek nála! Amúgy nagyon szép alkalmi sötétbordó ruci! Nagyon semmi más kiegészítőt nem tudok ráadni, max veszek neki vmi fehér hajpántot, ugyanis hétvégén iszonyú meleget mond. Egy kis templomról van szó, nem az a nagy szokványos, nem hinném, hogy hüvi lesz bent, persze azért berakok egy fehér harisnyát.
2012. júl. 31. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!