Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud már a 17 hónapos...

Mit tud már a 17 hónapos kisfiatok?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam egy hét múlva lesz 17 hónapos, de nem játszik a formabedobóval, azaz inkább szétdobálja. Nem jár még, esetleg pár lépést tesz. Nem bilizik. Még nem is színeztünk. (igaz most vettünk új házat és ott töltjük minden időnket, alakítjuk, hogy költözhessünk végre)

Nagyon el vagyunk maradva?



2012. júl. 31. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyenkor annyi volt, hogy már járt.
2012. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem 17.5 hónaposak az ikreim. (fiúk) Az egyikük: már 7 hónaposan állt, aztán nem sokra rá járt. Már régóta szalad, de sokat esik. A formabedobóval és társaival nem annyira ügyes, ős inkább eldobálja, nem valami türelmes. Természetesen még nem bilizik,néha megmutatja,hogy kaka van és hív pelenkázni. A másikuk csak 15 hónaposan kezdett lépkedni, most már ő is szépen jár, néha szalad, és nem is esik olyan sokat,mint a tesója. A formabedobóval meg építőkockákkal nagyon sokat játszik és ügyes is, szinte hibátlanul megoldja. A kakát ő is mutatja,ha a pelusban van, de persze nem mindig. Ennyi.

Gagyarásznak, apa, anya, hemme, ezt mondják. Ezen kívűl csak halandzsáznak:)

2012. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mennyit foglalkoztok a babával, arról is meséljetek, és miket csináltok?
2012. júl. 31. 15:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Fiam 16,5 hónapos. Formabedobóba az egyszerűbb formákat be tudja dobni, ha megmutatom, hogy hová kell. A henger megy magától - azt fel is ismeri + nem kell irányba forgatni.


Ő sem bilizik, ráérnek még ezzel!

Fiamnak nem adtam még zsírkrétát a kezébe, de ezt a napokban elkezdjük :)


14 hónapos korában kezdett el önállóan járni, de akkor már teljesen stabilan. Másnap már szaladt.

2012. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4/4 vagyok. A könyvekhez kellek, de amúgy totál el van magában. Sokszor figyelem játék közben, és nagyon sokat dicsérgetem őt! Imádja a húzható - tolható játékokat (+ székek, kerekes szárító...stb.) Ki-be pakol, rejteget. Játszótéren a csúszda a kedvence + a barangolás. Egyre kevesebbet használjuk a babakocsit, mert hihetetlen távokat képes gyalogolni mellettem kézen fogva.


Ja ...és épít. Mindenből képes építkezni. Van egy csomó fotóm már a kompozícióiról :)

2012. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

...és most kapott rá a mesékre (you tube-on). Nagyon egyszerű, szöveg nélküli 3 perces kis történetek - amiket én kommentálok neki. Imádja!!


Kb. 10-15 saját szava van + halandzsa.

2012. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14 hónapos kora óta jár, már nagyon szépen, stabilan, sőt szalad.

Táncol, forog, "énekel" :D, felmászik mindenhova -szék, fotel, tv-szekrény-, néha egyedül is eljátszik ezzel-azzal, szintén szeret pakolni, segít teregetni, adogatja a ruhát, ki-bepakolni a mosógépet, ha mondom, hogy megyünk tátá valahova, beül a babakocsiba és próbálja becsatolni magár, eléri a kajás fiókját, ha éhes, hoz, amit kér, hogy hammm, próbál egyedül enni, kis segítséggel megyeget, de még nem szánom rá magad gyakran :D, bili nincs még, de korainak tartom, ha mondom hogy megyek pisilni, mondja, hogy pssssssssss, és ad wc-papírt, ha utánam jön :D, olyan 15-20 szava van, és már egyre többször próbál utánozni más szavakat is, illetve kimondani. Formabedobó kedvfüggő, ha mutatom, beleteszi, színezni konkrétan még nem, de még nem is próbáltuk, 1-2x adtam a kezébe tollat, tetszett neki a firkálás. :)

Megmutatja magán a testrészeit (poci, arcán a dolgok), illetve pár dolgot, pl hogy ugat a kutya, hogy csinál a cica, stb.

Vetkőzésnél, öltözésnél segít, megérti, h emelje a kezeit, vegye le e cipőt, zoknit. Stb.



Járni 18 hóig "kell", esetleg kérdezzetek rá dokinál, van-e teendő.


Szerintem minden gyerek más és másban ügyesebb, nem kell ettől megijedni.

2012. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

10,5 hós korától jár. 2-3 szava van, de mindent megértett, megért.

Építőkockákat 4-5 db-ot egymásra tesz, formabedobót is építi, ki-be pakolja a dobozba.

Autókat tologat, ugráló tehénként ugrál, motorozik.

Nem bilizik.

Egész nap foglalkozom vele, de szerencsére van egy bátyja (3,5éves) és jól elvannak, egymással játszanak. Játszótéren is sokáig elvan egyedül, eljátszik a homokozóba, sokáig hintázik, egyik fajtán egyedül löki magát.

6 foga van. 9,5 kg. mozgékony

és lány, remélem nem baj, ha írtam:)

2012. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8. vagyok.

a 15-20 szóig leírtakat a lányom is csinálja a 7. válaszolóéval hasonlóan.

2012. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én 17 hónaposom elég mozgékony, 9 hónaposan kezdett el lépkedni, 10 hónapos korában már stabilan járt, rohangált mindenfelé. Amivel az őrületbe kerget, hogy örökké rohan és mindenre felmászik. Én meg rendszerint frászt kapok, hogy mikor töri magát össze.

A formabedobóval akkor játszik, ha vele vagyok, és mutatom, mit hova kell betenni. Magától nem tudja, hogy minek hol a helye.

Ő sem bilizik, mostanában kezdte el, hogy néha úgy kakál, hogy megfogja a bilit, vagy ráül pelusostól, és mondja, hogy kaka. De a szobatisztaságtól még sztem fényévekre vagyunk.

Néha próbál firkálni, de rendszerint a ceruza másik végével, amúgy tetszik neki, hogy nyomot hagy. :)

Enni és inni önállóan tud, néha szépen, ha nem annyira ízlik neki a kaja, akkor mocskosabban. :)

Kb 15 szava van, egyre jobban megérteti magát, örökké dumál, ha épp értelmes nem jut eszébe, akkor halandzsázik.

2012. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!