Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha én nem akarom vinni...

Baj, ha én nem akarom vinni babaúszásra a babámat?

Figyelt kérdés
Amúgy sincs a városunkban, Most 6 hónapos. Úgy gondoltam majd ha nagyobb lesz, 2-3 éves kor körül, akkor majd viszem úszásra, mert azt mindenképp szeretném, hogy tudjon úszni.
2012. júl. 31. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ez nem kötelező program a kicsiknek

olvass utána a neten h is csinálják neked is menne és nem kerül semmibe sem :-)


én mint a két nagyobbat így tanítottam "úszni" mikor pár hónaposak voltak 3 évesen teljesen szabályosan úsztak és nagyon nagy a vízbiztonságuk

lényeg h ne ijedj meg ha nyel a kicsi az elején :-)

tanulja meg h merüléskor nem veszünk levegőt

2012. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Miert lenne baj? Nem kotelezo:))


En sem vittem egyik gyermekem sem,sajnalom ra a penzt,feleslegesnek tartom.Így is vizi bolond mindegyik:))

2012. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon megbántam hogy nem vittem!

A strandon láttam jó pár 1 éves, 2-3 éves gyereket, profin úsztak, víz alatt, víz felett!

Az anyukának mondta heti 2-3 alkalommal jártak, és a kicsi járni nem tudott de úszni már igen!

Lányomis imádja a vizet, de hiába mondom neki mit hogy csináljon, nem meri.

2012. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 wartburg353s ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. Bár szerintem jó dolog, én elég későn tanultam meg úszni,és nem is valami jól. Amikor a fiunk született, mi akartuk vinni, de nagyon drága lett volna, meg messze is volna, így ebből kimaradt.
2012. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem baj, sőt még jó is. Nem kell ilyen pici babát kitenni annak, hogy icipici medencében tele felnőtt emberekkel, a fejét nyomkodják a víz alá. Persze megvannak az előnyei is, de inkább hátrányai vannak. Majd megtanul úszni, ha eljön az ideje.
2012. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem baj, de én pl vittem, és nem bántam meg. Azt azért megcáfolnám, hogy több a hátránya mint az előnye. Kisfiam 8 hónapos, 4 hónapos kora óta visszük. Pici korában feszesek voltak az izmai, azt mondták kicsit elmaradhat a mozgásfejlődése. Mi elkezdtük hordani úszni és most 8 hónaposan teljesen behozta a lemaradását, sőt még előre is jár. A másik ami miatt hasznos, hogy egy nagyon jó közös program. Férjem nagyon sokat dolgozik, és mind a ketten nagyon várják az úszást, mi nagyon szeretjük. Mi még soha nem szedtünk össze semmi fertőzést. De mind emellett nem baj ha nem viszed úszni.
2012. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Már mindegy a lényegről lemaradtál,búvár reflex.Szerintem kár és nem is tudod pótolni.Ezzel ennyi,kár rajta rágódni.
2012. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azok a babák akik kiskoruk óta vízhez vannak szoktatva sokkal mozgékonyabbak alkalmazkodóbbak és egészségesebbek. Eleve kialakul egy víz biztonságuk. Az immunrendszerük sokkal erősebb. Mi télen is jártunk és míg a szomszéd gyerek csupa takony addig a mi babánk nem volt még beteg ,lassan 3 évesek. Nem hisztizik mindenen ,sokkal edzettebb életre valóbb és ebben nagy szerepe van a babaúszásnak.
2012. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, ahogy itt már többen írták, egyáltalán nem baj, ha nem akarod hordani, de azért jó dolog a babúszás. Mindkét gyerekemet hordom úszni. A lányomat 5,5 éve (4 hónapos korától), imádja a vizet. 3 éve oviba jár, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt beteg. Nagyon jó mozgású, jó egyensúlyérzékű, formás kis csajszi. :)

A fiamat 3 hónapos korától hordom, ő másfél éves lesz. Szintén imádja a vizet, csak vele még többször az a gondom, hogy nyel a vízből merüléskor, mert annyira vigyorog, sikoltozik. :) De nem zavarja, pancsol tovább lelkesen. :)

2012. júl. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Kicsit meredek dolog azt állítani, hogy azért nem beteg, meg azért nem hisztizik, mert járt babaúszásra.

Mi sokat gondolkodtunk rajta, hogy vigyük-e a fiamat, de annyi sztorit hallottam ismerősöktől, hogy milyen fertőzéseket kaptak el babaúszáson, hogy úgy döntöttünk, hogy nem visszük.

Ja és az fiam sem volt még beteg, és nem is hisztis :)

2012. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!