Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttnek milyen...

Egy újszülöttnek milyen iratokra van szüksége és hogyan kell azokat igényelni?

Figyelt kérdés
Abban kérnék segítséget, hogy hamarosan szüli fogok és nem vagyok vele tisztában, hogy milyen iratok fognak kelleni a bébinek, mi az, amit nekem kell kérvényeznem és mi intézhető el a kórházban (SOTE 2.- Klinika)? Azt tudom, hogy vinnem kell 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot, meg személyes doksikat, más kell még hozzá? És ha nekem kell intézi, akkor mit-hol? Gondolom ami majd lesz neki, az a TAJ-adó- és lakcímkártya (?): légyszi segítsetek ebben! Nagyon köszönöm :o)!!

2012. aug. 1. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A TAJ kártyát postán küldik ki,nem kell ahhoz igénylés,azt a kórház intézi.A szül.a.kivonat+lakcímkártya kórház függő.Van ahol bemennek az okmányirodáról,felveszik az adatokat és hozzák is az anyukának;de van ahol (nálunk így volt),be kell menni érte az okmányirodába.

Az adókártyát személyesen kell igényelned.Akkor menni a NAV-hoz,mikor már megvan a lakcímkari+sz.a. kivonat is.Kb.1-2 hét,mire leküldik nekik rendszeren a pici adószámát.Valószínűleg nem fogtok kártyát kapni,mert országosan nem készítenek (nincs rá pénze a NAV-nak),így csak egy hiteles papírt fogsz kapni,amin szerepel az adószáma a babának.Az addig érvényes,míg egyszer csak nem lesz kártya (én már több,mint 1 éve várok a sajátomra).

Esetleg,amit nem kell,de érdemes kiváltani neki a szem.igazolvány.Azt bármikor tudjátok intézni,elég hozzá az egyik szülő és 3 évig érvényes,ingyen van.Én ez év februárjában szültem.

2012. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából úgy van, ahogy az előző leírta, azzal a kiegészítéssel, hogy az adószámról az igazolást a MÁK kipostázta, mindenféle intézkedés nélkül. Ez a babakötvényhez kell, nem tudom, hogy mihez kellhet még egy kisbabának az adószám. Szóval én a Nav-hoz egyelőre nem megyek.
2012. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam(Debrecen ) úgy volt hogy bejött egy hölgy a kórházba ő felvette az adatokat a születési anyakönyvi kivonathoz és a TAJ kártyához. És ezeket kipostázták + a lakcímkártyát.

Az adókártyát is kipostázták csak jóval később.

2012. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 iringo03 válasza:

Én pont 6 hete szültem a Sote2-n. A kórházban hétköznap reggel 7-du 3 ig lehet intézni a betegfelvételi irodában és másnap 9 től lehet átvenni a Születési anyakönyvi kivonatot és ha jól emlékszem a lakcímkártyát is, a Taj kártyát automatikusan postázzák.Kell a házzasságitok, és a te irataid és apa iratai is eredetiben vagy fénymásolva.


remélem tudtam segíteni

2012. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!! :o)
2012. aug. 2. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!