Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kisgyerekkel hogyan telik...

Két kisgyerekkel hogyan telik a napotok? Hogyan osztjátok be a dolgokat, munkátokat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi mikor mit csináltok? Reggel öltöztetés, boltbe megyünk, reggelizünk, öltözködünk, anya főz, gyerekek játszanak alszanak, vagy ilyesmikre:))))

Előre is köszi!


2012. aug. 1. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szia, 3,5 éves a kisfiam (most kezdi majd az ovit), 7,5 hónapos a kislányom.

Reggel a lányom kel elsőnek, 6-6:30 körül-ágyazás kijövünk a nappaliba, csajszim megy a földre játszani.

7:00-kor kel a fiam, kakaó, nekem kávé készítés.

7-8 között odarakom az ebédet vagy elkészítem valamennyire.

(eközben peluscsere, szobába be, másikba be, abból kis stb. :) )

8:30 reggeli a nagynak meg a kicsinek is.

A kicsi innen alszik 30 percet.

9:00-kor kel a kicsi, játszanak, én befejezem az ebédet.

Az ebéd legkésőbb 10-re kész.

játszótér, kert, bolt stb., a lányom megint alszik úgy 30-40 percet 11 körül, előtte tízórai, gyümi, keksz ilyesmi.

12:30 ebéd mindenkinek

14:00-16:00-ig alszik mind a 2 gyerkőc jó esetben :)

16:30 uzsi

16:30-19:00-ig kert, közös játék, apával is anyával is

19:00 kicsi fürdik, van, hogy a nagy is beszáll mellé, ha nem , akkor a nagy 20:00-kor fürdik

19:30 vacsi

20.00 a pici alszik

21:00 a nagy is alszik

21:00-22:00 anya szabad!!!!:))))))itt kettesben vagyunk a férjemmel, na jó van, hogy bírom 23:00-ig is, de ritkán.

Utána kidőlök, mert a lánykám 2-3 szor kel éjjel, ebből 2x eszik.:/

persze változik a progi, ha megyünk valahova, vagy jönnek hozzánk stb.

2012. aug. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

5 éves,másfél éves.

reggel 6 kelés. Kávé nekem,nagynak kakaó,kicsi tej

jatszanak, addig összepakolok.

8 reggeli. Utána ebédfőzés.

fél 10 ,irány a játszó.

fél 12 ebéd ( a kics eddig bírja) utána alvás

a nagy kb fél 1 után alszik.

2-3 ig alszanak. Addig ha dolgom van azt intésem

felébrednek uzsi,játék majd esig megint játszó :)

apa is csatlakozik. Majd este pancsi együtt,és 8 után alvás!

2012. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

utolsonak: egy 5 eves kicsi meg, de szerintem a kerdezo kisebb gyerekekre gondolt.

Sot, egy 8 eves is meg kicsi, de nem hasonlithato ossze egy 1,5 evessel. Ugye?

2012. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

1,5 éves és 4,5 éves.

7:20-kor kelnek egyszerre.Kis ébredezés,apával "szórakoznak" kicsit az ágyban.Majd öltözködés,fésülködés,frizura csinálás.Ez mindkettőnél hosszú folyamat,mivel hosszú és nagyon sok hajuk van.Közben apa reggelit készít.

8:00-ig végzünk ezekkel.Én az ebédet,már kora reggel vagy még előző nap este előkészítem,ilyenkor befejezem,addig apa ált.kimegy a lányokkal a kertbe,vagy ha rossz idő van akkor bent játszanak.Úgy fél kilencig.Aztán apa 9-kor elmegy munkába,ilyenkor az ebéd már kész.Én elmegyek a lányaimmal vásárolni,játszóterezni,postára vagy épp ahova kell.De ha nem kell ügyet intézni,akkor elmegyünk játszótérre,kávézni a barátnőimmel(nekik is vannak gyerekeik)stb.12-re max hazaérünk,akkor ebéd.Majd egy mese,már a kisebbemet is leköti.(Tv-ben.)Addig én mosogatok...Ez megvan háromnegyed 1-ig.Majd mennek az ágyba.1-kor már szundítanak.Alszanak 3-ig,fél 4-ig.Ez idő alatt én elvégzem a takarítást,majd én is pihenek.Olvasok,netezek,alszom.Ébredés után uzsonna.Ébredeznek kicsit,otthon játszunk,mesét olvasok,gyurmázunk,rajzolunk,babázunk.Negyed 5-ig.Aztán elmegyünk valahova.Kedden délután anyukáméknál vagyunk,ott is vacsizunk,csütörtökön anyóséknál.Ezenfelül hétvégén találkoznak a nagyszülőkkel+ha vigyázni kell rájuk.2 hetente egyszer elmegyek egyedül valahova,meg apával kettesben havi egyszer.De ha nem a mamáéknál vagyunk akkor játszózunk,usziba megyünk,sétálunk,vagy valami programra megyünk.Nemrég bábszínházba voltunk pl.6-ra,fél 7-re hazaérünk akkor még egy kis családi játék,kinn a kertben,vagy grillezés apával az élen.Fél 8-ig.Heti egyszer-kétszer pedig 7-kor elindulunk kutyát sétáltatni és beülünk egy cukrászdába,ahol kapnak egy kis sütit,ott van játszószoba is.8-ra érünk haza.Majd vacsi,fürdés és irány az ágy.Meseolvasás.Ha nincs ez a kutyasétáltatós esti program,akkor is ez a rutin,csak akkor még van a házban egy kis-nagy játék.

Na és nektek?

2012. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

miért kell mindig belekötni mindenbe???


és mivan akkor aha leírta hogy az 5 éves kisfia napja hogy telik???


miért nem bírjátok ki kötekedés nélkül?

2012. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én sem értem, hogy minek kötekedni. Én két kisgyereket kérdeztem, és a válaszok arra vonatkoznak, amit nagyon köszönök. Nekünk még úton van a második, csak gondolkodtam, hogy hogyan lesz majd a nap, ha már ketten lesznek! Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 2. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia !

Lehet , hogy már tárgyatlan a kérdés mégis elmondom !

3éves a nagyobbik( Lana) , 2hónapos a kicsi(hanna )n !

Amit tudni kell , hogy Lana nem jár oviba , mert nem akarom , hogy a Hanna folyamatosan elkapjon valami betegséget ! Így csak jövőre megy majd oviba !


6:15 kel Lana, olyankor befekszik a tv elé egy kicsit !

6:30 felkellek én is ! Kávé + reggeli csinálás !

7:00 Hanna baba is ébredezik :)

7:15 Lana felkell a tv elől , elmegyünk kezet mosni jön a reggeli , addig Hanna apával elvan :)

7:30 Hanna szopizik ! Addig Lana apával bohockodik !

7:45 Hanna végzik a szopzizással , átadom apának a büfiztetést , elviszem Lanát felöltöztetni !

8:00 Apa elmegy dolgozni !

8:00-8:30 Hanna a pihizékébe van ! Lana játszik , vagy tv-zik ! Én addig elmosogatok ! Össze pakolok a konyhába !

8:30-8:45 Hannát is felöltöztettem , majd bele rakom őt a hintájába ! [link]

Ilyenünk van :) Lana általában még mindig tv-zik vagy rajzol vagy babázik :) Én össze írom , hogy mit kell vennem !

9:00-9:30 készülődés a boltba mennéshez ( gyerekek felöltöztettése , overál vagy kabát ráadása , csizma , sapka , sál ... , babakocsi össze szerelése mózeskosár rárakása a vázra ! )

9:45-11:00 séta , bevásárlás , játszótér vagy séta levél szedés :)

11:15 - 11:30 haza érés , levetköztettés , babakocsi szét szedése

11:30 - 11:50 Hanna cicizik :) És elalszik , addig Lana játszik :)

12:00-12:45 ebéd csinálás :)

12:45 - 13:15 ebéd

13:15 Lana alvás !

13:30 - 14:45-15:00 alszanak a gyerekek , addig én pihenek vagy olvasok , vagy épp pakolok :)

15:00-15:50 játék , tv-zés :)

15:50- 16:10 Hanna eszik :)

16:10-16:30 öltöztettés a sétához !

16:30-17:15 sétálunk , a mamihoz !

17:15.18:15 a maminá vagyunk :)

18:30 elindulunk apa elé :)

18:45 megérekztünk apához:)

19:00-19:40 Boltba mennés kocsival apától :)

19:50 Hanna eszik :)

20:10-21:00 Vacsora , fürdés !

21:10 Alvás

2012. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!