Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért utálja a fürdést?...

Miért utálja a fürdést? Hogyan lehetne elérni, hogy ne utálja?

Figyelt kérdés

6 hónapos kislányom mindig is UTÁLT fürdeni. Minden fürdetéskor sír, de NAGYON. Már mindent próbáltunk: hidegebb víz, melegebb víz, fürdetőszivacs, kis kád, nagy kád, zuhany, együtt fürdés, én fürdetem, férjem fürdeti, nagyi fürdeti... minden lehetséges megoldást próbáltunk, de nem sikerült javítani a helyzeten. Születése óta ez van. Már a védőnőt, gyerekorvost is kérdeztük, de csak a szokásosakat tudták mondani: nem jó a vízhőfok stb. Eleinte gondoltuk, még kicsi, majd kinövi. De nem nőtte ki. Vajon miért utálja, és mit lehet ezzel kezdeni? Az ilyen alap dolgokat, hogy hátha hideg van neki a fürdőszobában stb., már mindet végigpróbáltuk. A mi tudásunk itt már csődöt mondott.

Ötletek?



2012. aug. 2. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egyszerűen csak fél. Nem érzi a biztonságot.

Majd 1 éves korára kinövi.

2012. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is erre gondoltam.

Lehet kapni egy vicces szivacsot, ami negatív baba formájú, és bele lehet fektetni a kicsit, tartani sem kell.

1000 ft volt az Auchanban. Lehet azt szeretné :)

2012. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van ilyen babszivacsunk, sajnos az sem vezetett eredményre. Szóval továbbra is reménykedjünk benne, hogy kinövi?
2012. aug. 2. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Van cumija?

A fiam is sírt egy hónapig a fürdésnél, egyszer kitaláltam, hogy cumival fürdetem, azóta nem sír, sőt tökre megszerette, és pár alkalom után a cumi sem kellett....

hátha...

2012. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ujját szopja, de van cumija, igaz, nem rendeltetésszerűen használja. (Játszik vele, rágcsálja, dobálja.) De megpróbáljuk majd odaadni neki fürdetéskor, hátha leköti. Köszi a tippet. :)
2012. aug. 2. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld vmolyen új, sípoló játékkal lekötni a figyelmét, amit csak fürdetéskor kaphat meg.
2012. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tuti kinövi,nyugi. Bár lehet,hogy addig még van egy kemény fél évetek.

Tud már ülni? Ha még nem az is sokat fog dobni a dolgon ha majd tud ülni.

Ha tud, akkor játékok, habozó "szirszarok" bocsánat, kacsa, vizimalom, baba.

Kitartást:-)

2012. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mizu? Bejött valami?
2012. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!