Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom elérni, hogy...

Hogyan tudom elérni, hogy kislányom ismét el tudjon aludni egyedül? Bejött valakinek a "rácsukom az ajtót, hadd üvöltsön" módszer?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva tölti be a 2 éves kort. Tavaly áprilisban saját szobába került, semmi gond nem volt, megsimogattam a buksiját, egyedül elaludt. Aztán idén januárban muszáj volt ágyat cserélni, nem fért el a kicsiben.


Szép lassan tértünk át, először a földön matracozás volt, 1 hónap múlva az ágy. Ez után lassan jöttek a gondok. Ott kellett ülni mellette, amíg mély álomba nem zuhan, ami alapból 25 perc, de volt már másfél óra is.


Ha előbb megpróbálok kisurranni, ordít. Azóta éjszaka is 2-3-szor ordítás, kiabál, hogy Apa! Anya!


Esténként megbeszéljük, ki hol alszik, ott van néhány plüss, akikkel együtt alszik. Énekelek minden este.

De kezd elfogyni a türelmem, mert hulla fáradtan órákat üldögélni a sötétben nem könnyű.

Megpróbáltam tegnap megbeszélni vele, hogy anya kimegy,az ajtót nyitva hagyom, a nappaliban vagyok, próbáljon elaludni. Tegnap este, és ma délben bejött. És én 24 órán át boldog voltam, hogy nem kell többet ott üldögélnem.

De ma újból ment az üvöltés.

Adjatok tippeket, hogyan tudom elérni, hogy egyedül is el tudjon aludni, mert őszintén szólva nem szeretném ezt még évekig csinálni...

Csukjam rá az ajtót? Hadd üvöltsön?


2012. jún. 25. 22:54
 1/5 Antimod ***** válasza:
Ez nálam is gond volt (mint gyerek). Szüleim mindig halk gyerekzenét tettek be, hogy elaludjak. Általában végighallgattam, de megnyugtatott, utána már csak ritkán féltem a csöndben, egyedül. Próbáljátok meg, hátha bejön.
2012. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont ennyi idős a kisfiam :) Külön szobája van, ahonnan ki tud jönni. Hónapok óta nem aludt el egyedül, én is legalább fél-1 óráig ültem mellette meseolvasás után, mire elaludt.

Pár napja már végre egyedül is elalszik. A délutáni alvásnál ma nem lehetett otthagyni, de este már nem volt gond.

Szerintem ne csukd rá az ajtót, légy türelemmel. Mi is megpróbáltuk már korábban is, hogy kijövünk, míg ébren van, de eddig nem jött be, most remélem, megszokja, hogy egyedül alszik el.

Ami nálunk bevált: van egy sólámpa a szobájában, tehát nincs sötét. Mese után, ha fekszik az ágyában, jóéjt-puszi, elköszönünk tőle, mondjuk, hogy megyünk aludni mi is a saját ágyunkba. Mindezt nyugodtan, kedvesen. Ha tiltakozik, maradunk még egy kicsit, és később újra próbáljuk. (Van, hogy az apja, van, hogy a mamája altatja.)

2012. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam még nem tart itt korban, de a nővérem átesett ezen a nagyobbik fiával. Ő vett egy "cd lejátszót" ilyen dizájnos mikiegeres színeset, de célnak megfelel egy sima cd lejátszó is, és vett bele hangos mese cdket, gyerek zenei cd, nyugtató, nem felpörgetős zenéket természetesen. Este, amikor elolvasta neki a mesét kijött a szobából, ha sírt a gyerek akkor bekapcsolta neki a mesét vagy valamelyik nyugtató zenét, erre megnyugodott a kisfiú. Szépen hallgatta, volt, hogy akár 2-3 alkalommal is el kellett neki indítani, de volt, hogy egyszer sem játszotta végig már aludt is.

Szerintem "félnek" vagy magányosak ilyenkor...nem akarnak egyedül maradni, csönd van, nem jó érzés.

Én még emlékszem arra, hogy amikor kicsi voltam csak úgy tudtam elaludni ha az előszobában égve maradt a villany, már volt, hogy aludtam és amikor hallottam, hogy lekapcsolja anya, már szóltam is hogy "hagyd úgy légyszi". Nem féltem, nem is tudom megmondani mit éreztem, csak azt tudom, hogy nem volt jó érzés ott feküdni a tök sötétben egyedül.

Gondolom ők is hasonlót éreznek ilyenkor.

2012. jún. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy megijesztette valami éjszaka?

Az ágyacskája milyen, tömör aljú, vagy van alatta hely, ahol elbújhat a szörny? :)

A nyitott ajtajától mennyire vagytok messze? Emléskzem, kiskoromban volt egy időszak amikor kikerültem a nappaliba, aminek nincsen ajtaja a folyosó felé... rettegtem mindig, hogy bejön rajta valami :D

Isten ments a "hadd üvöltsön" itt nem jó megoldás, okozhat problémákat a későbbiekben.

Nálam egyszer fordult elő, hogy pont kiégett a lámpa, amit felkapcsolt anyu, hogy ne féljek a sötétben... azóta szinte sokkot kapok minden áramszünetnél.

2015. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hehe most nézem, hogy nem egy mai kérdés. Azért remélem, megoldódott azóta za ügy xD
2015. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!