Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfelejtett egyedül elaludni?...

Elfelejtett egyedül elaludni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos. Két hónapos koráig ringatva vagy hordozókendőben aludt el, aztán egyszer csak észrevettem, hogy képes erre egyedül is. Azóta, ha látom, hogy fárad, egyszerűen lerakom, a szájába veszi az ujját, és alszik is.

Néhány napja azonban teljesen megváltozott. Ha álmos, nem alszik el, hanem csak sír keservesen. Végül az egyetlen módszer, amivel el tudom altatni az, ha cicire rakom.

De én ezt nagyon nem akarom! A kisfiam egyéves koráig csak cicin tudott elaludni, iszonyú sokat szenvedtünk mindketten, én azért, mert amikor már foga volt, gyakran nem szívta, csak "reszelgette", ő meg azért, mert gyakran amint kikerült a mellem a szájából, azonnal felébredt, és kezdhettük az egész tortúrát előröl. Leszoktatni róla sem volt egy sétagalopp, de muszáj volt, mert egy óránál többet nem volt már képes aludni egy huzamban.

Reméltem, hogy most ez megússzuk. Mit tehetnék, hogy ne szokjon rá a kicsi is? Bárhogy szívesen altatnám, csak szoptatással ne!

Tudom, a legegyszerűbb válasz, hogy akkor ne szoptassam meg, és kész, de olyan rossz hallgatni, ahogyan szenved a fáradtságtól, és nem képes elaludni. :(


2012. aug. 3. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Sötét szoba, elemlámpa, dúdolás. Világítasz a falra és közben dúdolsz - énekelsz. Amint elfárad és dörzsöli a szemét, megfordítod hasra, berakod a cumit és kész.


Vagy a drasztikus módszer:

Hagyod sírni..


Én az elsőt csináltam és a lányom 6 hónaposan rájött, hogy enélkül is tud aludni.

Legutóbb (11 hónaposan) 2 hétig játszotta azt, hogy hajnalba felkelt. Mindig egyre tovább maradt fent.

Már elvittük ügyeletre, ahol mondták, hogy semmi baja nincs. Jön a foga, ráadásul az őrlő. Tanácsolták, hogy adjunk neki Nurofent. Beadtam neki és aludt, mint a bunda. Másnap délben viszont üvöltött. Ment a hisz szó szerint.. Mivel a másik tanácsa az ügyeletes orvosnak az volt, hogy hagyjuk sírni, így megtettem... nem volt jó érzés. 1,5 óráig sírt, azaz hisztizett, majd elaludt.

Most 13 hónapos azóta sincs gond az alvásával.

2012. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kisfiamat 4 hónapos koráig ringatni kellett, aztán ahogy a te lányod ő is hirtelen egyedül elaludt. Most 9 hónapos, és egy hónapja újra nem hajlandó elaludni, de a ringatásra nem akarok visszaszokni, mert már 10,5 kg a drága. Én már nem szoptatok, így nálunk ez ki volt lőve. Ami javított a helyzeten, hogy lehúzom a redőnyt, egy picit ölelgetem, majd beteszem a kiságyba, cumi a szájába és egy a kezébe, ha nincs a kezében akkor nem alszik el:) Van, hogy rögtön elalszik, van, hogy 3-4-szer eljátsszuk, hogy bemegyek kiveszem simogatom visszarakom. Ez van. Ja azt elfelejtettem íni, hogy nekünk is a fogzással van összefüggésben, mert 1 hónappal ezelőtt jött ki az első fog. Most drasztikusnak hangzik, de ha nem akarod akkor ne add oda neki a cicit. Egyszer csak kidől:(
2012. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!