Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az hogy a kamillatea jó...

Igaz az hogy a kamillatea jó lehet babáknál székrekedés esetén? Ti hogyan készítitek el? Cukrot kell belerakni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Igen jó!A doki szerint a normál teába decinként 1 mk-al kell tenni.Ha székrekedés ellen meg 2-vel.Nálunk be vált!
2012. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
ja cukrot az kimaradt és én rendes filteresből csinálom,csak nem hagyom benne annyira!
2012. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Én gyógyszertáriból csinálom(nem filteres)! Cukrot soha nem tettem egy teába se..ha nem ismeri a baba a cukrozott teát minden gond nélkül elfogadja a cukor nélkülit is! 3 kávéskanálnyi kamillát forralok fel 150 ml vizben,leszüröm, lehűtöm szobahőmérsékletre és ennyi!:)
2012. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó! Az volt a kérdés, hogy székrekedésnél rakunk-e bele cukrot. Amúgy szerintem senki nem tömi cukros löttyel a babáját, de székrekedésnél bejön.
2012. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Még az elején volt,hogy nem kakilt a babám vagy 3 napja(tápszeres)és fájt a pocija,ekkor felhívtuk a védőnői szolgálatot és ők javasolták,hogy kamillateát adjak neki kis cukorral.1,5dl-hez 1 teáskanállal.A tea filtert csak épp meg kell "mutatni" a meleg víznek,tehát halvány sárga színűnek kell lenni.

Nekünk ez bevált.

2012. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
4-es!Én nem akartamsenkinek sem beszólni a válaszommal én csupán annyit irtam ha nem ismeri a cukrozott teát akkor cukor nélkül is elfogadjaés nálunk cukor nélkül is használt székrekedésre..Ha rossz napod van fuss egy kört ..semmi degradáló,kötöszködő nem volt a válaszomban..probálj meg neki futni ujra és elolvasni mégegyszer!
2012. aug. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A székrekedést elsősorban a sok folyadék fogyasztás, másodsorban a meleg cukrozott folyadék, harmadsorban a sok rost fogyasztása tudja megelőzni. A szalmasárga(nagyon halvány!) kamillatea nyugtatja a beleket (a hámszövetüket, tehát ne értsd úgy, hogy lassul a bélmozgás!) Figyelj rá, hogy a kamilla szárítja a hámszöveteket, nem javasolt a folyamatos bevitele, vagy túl erős tea fogyasztása kisgyermeknél.

Az enyhe, nem krónikus székrekedésnél nagyon hatásos a kamillatea, ha kicsit makacsabb a székrekedés, akkor a cukrozott ital akár kamillás, akár nem, nagyot lendíthet :-) De azt javasolnám, hogy valóban ne adj a gyereknek cukrozott italokat RENDSZERESEN.

A székrekedés oldására készíts 20ml szalmasára kamillát (lehetőleg ne filtereset, mert abban kevesebb a virág bibéje, mint a nem filteres teában), rakj bele annyi cukrot, ami még feloldható benne - magyarul tömény cukoroldatot készíts, és azt melegen, egyszerre itasd meg a gyerekkel. Utána öblítsd át a száját, vagy itass vele tiszta vizet, mosd meg a fogát!

Ha még ez sem hatásos és 3-4 órán belül sem eredményes, akkor - ha már ott tartotok a hozzátáplálással - jöhet egy kis szilvadesszert vagy sárgy/őszibarack kevés vízzel higítva, melegen.

Nagyon hatásos a Laevolac suspensio, de óvatosan használd, nem lehet minden nap adni a gyereknek!

A "felülről adagolt" hashajtó módszerek mellé makacs, vagy krónikus székrekedés esetén javasolt a glicerinkúp alkalmazása is. Rövid ideig, nem mindennapos alkalmazásra.

Ha már semmi nem használ, végszükség esetén a szélcső és a beöntés hozhat enyhülést.

Mindezek mellé javasolt a folyamatos, gyakori és intenzív tornáztatás, pocakmasszázs.

Sokat segíthet, ha hordozókendőben, vagy csak a karodban magadhozölelve sétálgatsz vele "pocak a pocakhoz" helyzetben, a mozgás és a meleg jótékony!

Használhatsz cseresznyemag-párnát is a gyerek pocakjára.

Az "eredmény" megszületése után ne feledkezz meg a folyadékpótlásról!

2012. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hűűűűűűűűűűűűűűűű ezt doktornéni válaszolta?Mert vagy igen vagy bemásolta egy védőnői oldalról!Mindegy több ilyen értelmes válasz kellene erre az oldalra!Nekem nagyon hasznos volt! :-))
2012. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hashajtás céljából kell cukor a kamilla teába. - nekünk nem vált be.

Viszont(!) lehet kapni a DM-ben Mira babavizet kimondottan székrekedésre valamint hasfájós babáknak - na az igen!!!


Kevesen ismerik sajnos, ezért is írtam.

2012. aug. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!