Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Név választásban kérném...

Név választásban kérném segítségeteket (? )

Figyelt kérdés

Véleményetekre lennék kíváncsi nektek ezek a nevek közül melyik tetszene?

Ramóna,Réka,Rita,Kinga,Luca

Első kislányom neve Lilla és most is rövid,de szép nevet szeretnék,amit nem feltétlenül kell becézni. Várom még esetlegesen az ilyen típusú név ötleteiteket. Most láttam az egyik naptárban azt a nevet,hogy Angyalka nagyon tetszik, de még soha nem hallottam hogy valakinek a gyerekét így hívnák, nektek van ilyen ismerősötök?

Ja a Zoé,Hanna és hasonló nevek nem jöhetnek szóba, nagyon sok van belőlük mostanában.


2012. aug. 4. 14:11
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Rita és a Kinga tetszik ezek közül. Mostanában egyik sem gyakori, de ismert nevek, nem túlbecézhetőek.

Luca is tetszik, bár gyakori.

Ramóna és Réka nekem nem tetszik egyáltalán.

További ötleteim: Zita, Ida, Janka, Helga, Olga, Léna

2012. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Nekem ezek közül a Luca tetszik:)

De tetszik még a Zora,Maya név is:)

2012. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Ramóna:túl elcsépelt nekem ez a név.Nem rövid,ezer féleképpen lehet becézni,és a nagylányod nevétől is elüt.Még az egy kedves,nőies,rövid név,addig a Ramóna egy durva hangzású,egyáltalán nem kecses név.Esetleg Rebeka?

Réka:nagyon szép név,nagyon tetszik.Jó egy kislánynak,egy felnőttnőnek.Határozott név,amit nem lehet 88 ronda becenévvel elcsúnyítani.Egyszerű,letisztult.A jelentése az,hogy tiszta úrnő,és magyar vonásai is vannak a név eredetének.Jelentésében,és eredetében is hasonlít a Lillához,valamelyest.Attila első feleségének a neve.Felelősségteljes kislány jut eszembe róla.

Rita:nem tetszik,kisbabának nem tudom elképzelni,de gyereknek sem,egy 45-50 éves nőnek tudom elképzelni.Ritka,retrós név,a 60-as években volt nagy sláger.Nem nőies,nekem egy kötekedős név.Kemény hangzása van.Egy becenévből(Margit,olaszul Margherita)lett egy önálló név.Kicsit beceneves beütése van.

Kinga:nem tetszik.Kemény,nem nőies,egyáltalán nem egy bájos név.Kislánynak ezt se tudom elképzelni.A jelentése is durva(nemzetség,harc),nekem ez a név a jelentését egy az egybe tükrözi.Szintén becenévből önállósult,germán eredetű.

Luca:tetszik.Kedves,aranyos név.Bájos,rövid,felnőttnek annyira nem tudom elképzelni,de szép név.

Réka és Luca név közül választanék.Mégpedig a Rékát.Mert az jó név egy felnőttnek is.

Könnyű szülést és boldog babavárást!1 hónapos Lilla anyukája

2012. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül nekem a Réka és a Kinga tetszik a legjobban.
2012. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Réka vagy Luca! A Luca gyönyörű név! :)
2012. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
A Luca aranyos. Az én kislányom Lelle. De Lilla és Lelle egy kicsit erős lenne. :)
2012. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nekem ezek közül a Réka, Rita, Kinga tetszik

Nekem a kislányom Kitti, a következő ha kislány lesz Tina lesz.

De tetszik még a Lea, Liza, Lara, Fanni, Emma, Zsófi vagy Sofia, Laura, Zoé, Adél, ,Lia, Dóra, Aliz, Lili, Bella :D

2012. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Lányok annyira aranyosak vagytok, elgondolkoztam még egy két javasolt neven, de végül közös megegyezéssel a Luca mellett döntöttünk,minden jót kívánok mindenkinek aki írt nekem:)
2012. aug. 9. 18:10
 29/31 anonim ***** válasza:
Szuper választás!!! Sok boldogságot Lucushoz! :)
2012. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
esetleg Mira? vagy Norina?
2012. aug. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!