Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol vetettek jó ágyneműt a...

Hol vetettek jó ágyneműt a babának? És kell takaró vagy Pólya jó az első napokra? (szeptember eleji lesz a baba) Mik kellenek neki? Az első időkben?

Figyelt kérdés

sziasztok lehet ,hogy hülyeségeket kérdezek ,de mindenki mást mond, van aki azt mondja hogy nem szabad takarót adni az újszülöttnek mert magára húzza,

Van aki azt mondta a takaró a jó

Van aki a pólyát mondta,és van aki a hálózsákot mondja.

szaptember elejére vagyok kiírva, de agusztusba már jöhet is a kisfiam. Előre is köszönöm:)


2009. júl. 19. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk ágyneműt de semmi hasznát nem vettem eddig (3 hónapos), mert túl nagy a takaró kétszer is körbeéri. (Jó lesz majd később) A pólyát én nem szívlelem, mert annyira szoros hogy nem tud benne ficánkolni. A hálózsákot szeretjük van egy vékonyabb, meg egy vastagabb bélelt. Azt nagyon szereti, tud benne mozogni, és nem rúgja le magáról éjjel. Igaz a Rossmann-ban vettem egy bébipokrócot, az is ilyen kis vékonyka, de legalább babaméretű, azt is használom de azt napközben babakocsiban.
2009. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszöi a válszt a hálózsákot tegnap vettük meg

ujjatlan és elég jó bélelt, de nálunk anagyon jó a szigetelés és állandóan nagyon meleg van.

2009. júl. 19. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:

A pólya nekem sem szimpatikus.

Én is vettem ágyneműt, nem használjuk, mert lerúgja magáról.

Van több hálózsákunk, vastagabb, vékonyabb, ujjatlan,... Időjárástól függően ezeket használjuk.

Valamint plédeket vettem, többet is. Míg pici volt (okt. végi) a lányom, a két összezippzározható plédünket használtuk, mert jó az anyaguk, vastagok, praktikusak. Egyiket a babakocsiban, másikat a kiságyban.

Nálunk a kínaiban és a piacon lehet kapni ilyet, de a babaholmiolcson.hu oldalon is láttam.

Nagyon praktikus, jó dolog, csak ajánlani tudom!

8,5 hónapos baba anyukája

2009. júl. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi a Ysjk-ben vettünk gyerekágyneműt. Kezdetben tényleg nagy neki, de mi úgy csináltuk, hogy kettéhajtottuk, és az egyik fele alatta volt, a másikkal betakartuk. A sima matrac még elég kemény nekik. Igazából anyukám ötlete volt, előtte nem aludt, így igen, úgyhogy nekünk bevált. Nem húzza magára, az hülyeség, persze ne takard be nyakig, elég mellig.

Hálózsák is jó lehet, pláne később, ha már kitakarózik.

A pólya kezd megint divatba jönni, a védőnőm is nagyon ajánlgatta. Kicsit drasztikusnak tűnik, de igazából nem az. A gyerek megrémül a nagy tértől a kiságyban, a pólyával megint úgy érzi, hogy szorosan körülveszi valami, mint az anyaméhben. Legalábbis ez az elmélet. Nálunk nem jött be, mi pokrócba bugyolálva altattuk. Mert a bebugyolálás az kellett neki az elején tényleg.

2009. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pólyát sosem használtam és abszolút hálózsákpárti vagyok , nem húzza a fejére, nem rugdossa le Az első hetek épp elég stresszesek anélkül is, hogy éjszaka azon kelljen izgulni mikor fullad meg a takaró alatt vagy fázik meg nélküle :(
2009. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat nekem is a hálózsák volt a leg szimpibb meg a kispléd ami úgy is kell a babakocsiba:)
2009. júl. 19. 22:09
 7/8 anonim ***** válasza:

A hálózsák nagyon jó dolog, csak eset mikor fürdés után rá adod a rugit hálózsákot s megeted a gyereket, majd felveszed büfiztetni s bukik egyet elázik a hálózsák, akkor kell egy másik hálózsák is, na de mikor átöltözteted a babát, megmozgatod ismét bukik egyet, megint újjabb tiszta hálózsák kell.

Nálunk ez ment,s seperc alatt kinövik a hálózsákot, minden napra vettem egyet, de még úgy is mosni kellett, s 1-2 hós korára ki is nőtte.

Inkább takaró ágynemű huzattal, azt tovább tudja használni, s mivel téli babád lesz, jól jön a kispaplan.

Ikeában vettem paplan párna 2000 ft, s nagyon szép huzatok vannak rá 1500 ft-ért! Ezt averziót 4-5 éves koráig tudja használni!

2009. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi hálózsákozunk és nálunk is volt többször zsáklebukás sajnos, de 3 zsákkal mindig kihúztuk. Ha nagyon bukós időszaka volt (kb 1 hónap), akkor előke volt elötte vagy textilpelus, persze ez most a nagy melegben nem annyira jó megoldás.

0-6 hós, majd 6-12 hósig hordható zsákokat vettünk, ezeket sokáig nem nőtte ki.

2009. júl. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!