Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a menete az örökbe adásnak?

Ez a menete az örökbe adásnak?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet a következő,van egy lány aki azzal akart megfogni egy srácot hogy terhes lett a srác nem akarta, a lány megtartotta mert azt hitte így mellette marad a srác...de nem így lett nah mindegy a fiú aláírt egy apasági nyilatkozatot de a nevét nem adta a gyermeknek,hajlandó lett volna a gyerektartást is fizetni stb... most pedig az van hogy alapjáraton a lány nem foglalkozott a gyermekkel,eljár otthonról,le sem sz..ja,most az van hogy örökbe adja a gyermeket a srác is belement mert ő alapjáraton nem akarta a babát de mivel tett apasági nyilatkozatot így voltak a gyámügynél és szóban lemondott a gyermekről hogy ő nem tudja nevelni a lány meg nem akarja.Kérdezem hogy nem kellett volna valamit aláírni vagy ennek ennyi a menete,mivel az anya neve van a kicsinek?
2012. aug. 6. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
hát nem tudom csak én szegény gyereket sajnálom..
2012. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha mind a ketten aláírják, hogy örökbe akarják adni akkor ennyi........De lehet ez a legjobb a babának:(
2012. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ez a kérdés- de ilyenkor úgy sajnálom az egyik jó barátomékat, akik meg mindent megtettek, hogy babájuk legyen- jóhelyen is lenne náluk egy babuci... ők is örökbe akarnak fogadni...

Más meg könnyen "kap" egy gyereket és nem kell neki. Olyan igazságtalan ez.


De én nem ítélkezni akarok az ismerőseid felett, valószínűleg lemondani egy gyerekről sokkal egyszerűbb, mint megkapni egy gyermeket- így ha gyámügynél ennyit kellett csak tenni- akkor ennyi. Azért durva. Szóban bemndani, hogy nem kell a gyerekem....

2012. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szegény kicsi:((
2012. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen én is csak a kicsit sajnálom,de a srác nem akarta a babát vagyis nem gyerek ellenes de nem attól a lánytól,a lány úgy mond becsapta hazudott neki,tudta hogy nem tart sokáig a kapcsolatunk így úgy gondolta ha nem szedi be a gyógyszert akkor majd vele marad a srác ha megtudják terhes,pedig meg lett beszélve hogy nem tartják meg,tönkre akarta tenni a srác életét,ez az egy célja volt a lánynak ha már ugye nem ment vissza hozzá,persze ehhez ketten kellenek és a srác is pont ezért írta alá a papírt hogy oké elismeri hogy ő az apja de a nevét nem szeretné neki adni,gyerektartást is fizetett volna meg minden,de elmászkál otthonról a lány,le sem sz..ja a picit mert ugye rájött hogy ő is hülyeséget csinált...de könyörgöm ez a menete ennek... :S
2012. aug. 6. 15:34
 6/10 A kérdező kommentje:
közben megbeszélték és kiderült hogy majd a gyámügy küldia levelet amiben lemond az apaságról... de azt szeretném még megkérdezni hogy ez most nyílt örökbeadás lesz vagy titkos? meg hogy mennyi az átfutási ideje ennek az egésznek?
2012. aug. 6. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyílt örökbeadás és remélem, h minél előbb szerető szülőkhöz kerül a kicsi. Ne sajnáljátok a kicsit, mert sokkal jobban járt, mintha elvetették volna, így lesznek szerető szülei, akik régóta várnak már babára :)
2012. aug. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát reméljük hogy mi hamarabb olyan szülőkhöz kerül akik esetleg már régóta szeretnének picit és esetleg nekik nem lehet...egy gyermek kincs nem pedig egy használati tárgy és ha meguntam lerakom a sarokba,persze vannak esetek mikor nem olyan az anyagi helyzet nah de ez... mindegy reméljük a legjobbakat és az ügy gyors lezárását :)
2012. aug. 6. 20:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Én két gyereket is ismerek akit örökbe fogadtak. Mind a ketten olyan családba kerültek ahol imádják őket, és az igazi szüleik soha nem tudták volna megadni amit így kapnak, és nem csak az anyagiakra gondolok. Nagyon szorítok a picinek, hogy boldog élete legyen:) És ne verjen meg az isten azért amit ide írok, de remélem a lánynak soha többé nem lesz gyereke, mert az ilyen nem érdemli meg:(((
2012. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kiderült hogy csak szeptemberben foglalkoznak az ügyel mert most szabadságon vannak akik ezt elbírálnák vagy nem tudom hogy is működik ez de most nem foglalkoznak az ügyel,addig meg továbbra is az anyánál lesz,vagyis inkább szerintem a mamánál mert ő foglalkozott vele addig is :/ és az előttem szólónak még annyi hogy teljesen igazad van igaz elég kemény de hozzá teszem hogy az anya is örökbe fogadott gyermek volt anno... szóval pont neki kellene tudni hogy milyen is ez... :/
2012. aug. 7. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!